Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi legyen? Melyik...

Szerintetek mi legyen? Melyik a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Van egy nyulam,akit el kellene adnom,hogy legyen macskám.A gond az,hogy nincs szivem eladni a nyulat..Már lassan 1 éve nálam van,és féltem..Félek,hogy ha esetleg el tudnám adni,következő nap az új tulajdonosa kárt tenne benne..Viszont egyáltalán nem táplál irántam szeretet..Csak akkor jön oda hozzám,csak akkor simogathatom meg,csak akkor jön ki a ketrecből,stb ha van nálam kaja..Ha nincs nálam étel,eszébe sem jut odajönni hozzám..Mintha nem is léteznék.Viszont ha van nálam kaja,Ő már egyből odajön,stb..Talán azért,mert nem én vagyok az első gazdija.Nem nálunk van születése óta,így gondolom nem szokott meg (mondjuk már lassan 1 éve itt van....).És nekem nincs ilyen 'háziállatra' szükségem,aki leszar..Viszont nincs szivem eladni..De macskát meg már 5-6 éve szeretnék..Nem tarthatom mindkettőt,így választanom kell..Szerintetek?

(Nem tudom,hogy ebbe a kat.-ba kellene-e írnom(?))



2014. szept. 28. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld olyan olyan ismerősnek, családtagnak adni akiben megbízol
2014. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a nyúl nem olyan, mint egy macska vagy mint egy kutya, nem ragaszkodik az emberhez, ő csak egy rágcsáló

a macska és a kutya több ezer éve az ember mellett él, mint háziállat (persze akkor még meg volt a maguk feladata), nyulat viszonylag újdonság kedvencként tartani

2014. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim mindenhova követ engem és jön a simiért, de nagyon sokat foglalkozok vele..ki szoktad engedni? Játszol vele? Foglalkozz vele többet és meghálálja..nem az a megoldás, hogy lepasszolod és beszerzel egy macskát..próbálkozz még.
2014. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj meg, de Te milyen értékrenddel rendelkező ember vagy? Az a nyúl egy élőlény, akit te magadhoz vettél, most meg lecseréled mert nem tudta azt "teljesíteni" amit te elvársz tőle? A nyúl az nyúl, nem bújik, nem dorombol, de ha megfelelően bánsz vele akkor nagyon aranyos, szerető kis társ lehet belőle.

Egyébként meg összeszoktatható a nyúl a macskával, a macska nem tekinti a nyulat zsákmányállatnak. Tudom, mert nekem is van egy nyuszim és 3 macskám. Elején kerülgették egymást, de többnyire már rá se hederítenek egymásra.

2014. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj át kisemlősös kategóriába (vagy nyulas fórumokra) és kérdezd meg, hogy hogyan javíthatnál a kapcsolatodon a nyusziddal! Írd le, hogy mit szoktatok csinálni, mennyi ideig foglalkozol vele, stb. biztos lesz ötletük! Persze, más faj, ráadásul zsákmányállat, tehát nem fog ugyanúgy viselkedni mint egy cirmi vagy egy morgi, máshogy is kell vele foglalkozni, de azért ennél lehetne sokkal jobb a kapcsolatotok.
2014. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1-es:

Nincs ismerősöm,akinek kéne sajnos..Ha lenne,már odaadtam volna,hisz még meg is tudnám látogatni..


#2-es:

Nem kell áltolánosítani,ugyanis vannak nyulak,akik képesek hasonló kapcsolatot kialakítani a gazdijukkal,mint pl egy macska,vagy kutya..ráadásul Kedves #3-ik is leírta,hogy neki mennyivel jobb kapcsolata van a saját nyulával..


#3-ik:

Persze,hogy kiengedem! Mindennap,több órára is! Szerinted nem próbáltam meg foglalkozni vele? De mégis hogy a f***omba (bocsánat) csináljam,ha nemérdeklem?! Odamegyek hozzá,hogy megsimogassam,és elmegy..Nekem erre meg nincs szükségem,pláne,hogy már 1 éve ez ismétlődik,és semmi változás nincsen..Minek tartsam még itt? Azért,hogy ugyanez legyen?! Azért,hogy mégjobban az idegeimre menjen?! Azért,hogy mégjobban megutáljam?! !Hiába tartanám meg,ha az eredmény ugyanaz lenne..


#4-es:

Szintén az,ami #2-nek,és a #3-nak

+ nem azért nem tartanám együtt,hanem azért,mert 1.)Lakásban lakunk 2.)Túlságosan drága lenne (jobb lett volna megkérdezni,mielőtt okoskodsz)


#5-ös:

Köszönöm az értelmes választ

2014. szept. 29. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!