Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák utálják a simogatást?

Csabika1971 kérdése:

A macskák utálják a simogatást?

Figyelt kérdés

Bréking! A macskák utálják a simogatást.


Nyilván a brit tudósok keze van a dologban, de a Cats Protection, vagyis a legnagyobb brit macskavédő szervezet legújabb felmérése szerint a macskatulajdonosok nagy része óriási hibát követ el, amikor agyonsimogatja kedvencét, írja a Gawker.

"Ha túl sokáig tartják kézben, vagy simogatják, az kifejezetten stresszes lehet a macskáknak" - mondja a szervezet viselkedéskutatója, Nicky Trevorrow, aki arra is felhívja a figyelmet, hogy a macskék nem szőrös emberek, így nem ugyanarra van szükségük, mint nekünk. Hiába, egy szakértő aranyat ér!

A kutatás adatai szerint a macskatartók több mint fele szerint a simogatás megnyugtatja az állataikat, de nagyot tévednek.


VÉLEMÉNY?


2014. okt. 6. 13:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
bakker, egy macska, ha elege van a simogatásból, kényeztetésből, egyszerűen odébbmegy...
2015. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Van olyan macskám aki utál,pedig semmi rosszat nem tettem.Csak anyámat szereti, persze neki is ritkán szabad simizni.Van aki csak messzirol szeret, dorombol meg bájolog de ha simizni kezdem- odébbmegy. Aztán van egy oreg lany cicóm, öt le sem tudom vakarni. Amint reggelente meglat, onnantol velem akarja tölteni a napot.Söt ha nem birja kivárni,hogy felkeljek, akkor nyavajog az ajtom elött. Sose volt még hogy ideges lett volna rám valamiért. Nagyon furának tartom, es nem vagyok tul macskafüggö, úgyhogy csak nemrég kezdtem en is viszonozni a szeretetét. Pedig nem is én etetem, szoval tenyleg fura ez a szeretetözön.
2016. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!