Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Két napja betegedett meg a cicám, szeme gyulladt, orra folyik, hasmenése van, felhívtuk az állatorvost, kaptunk rá gyógyszert, ez eddig sima ügy.

Viszont észrevettem, hogy az általában rózsaszín színű orra teljesen kifehéredett, illetve a lábacskáin a kis tappancsok is fehérek, ahogy a szája körül a bőr. A nyelve és ínye rózsaszín. Ez mitől lehet? Talán csak a betegség miatt fehéredett ki, vagy más betegség lehet a háttérben?



2014. okt. 6. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kisállatklinikára vinném, ahol csinálnak vérképet (nem drága). Valószínűleg vérszegény is.
2014. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A doki mit mondott, mi baja?
2014. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vissza kellene vinni állatorvoshoz és nem sajnálni rá 3ezer forintot. Nálunk ezer forintba kerül.. Szerintem macskanáthás ami egy kiscicának halalos. Ne várj sokáig, mert ha nem eszik nem iszik akkor nagy a baj, mert max 2 nap alatt meghal.. :( tejet semmiképp ne adj neki, mert hasmenést okoz és kiszárad. Nagyon fáj tőle a hasa. A legtöbb macska nem tudja megemészteni a lektózt..Vidd dokihoz, ha félsz a pénztől akkor hívd fel, hogy mennyiért nézi meg. Egy injekciótól már aznap sokkal jobban lesz és csak ezer forintot fizettél. Nekem 9 macska van. Tudom miről beszélek.
2014. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha kijaros, akkor mergezesre is gondolnak.

A kifeheredes az a verszegenyseg jele, ami siman lehet belso verzestol is,

Mindenfelekeppen visszavinnem a dokihoz, hogy adjon valami tanacsot, gyogyszert.

2014. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta, hogy kötőhártya gyulladása van, szemcseppet adott rám meg macskáknak való béres cseppet ajánlott, napi 1 cseppet, az étvágyával nincsen baj, eszik rendesen, de elég bágyadt, és ez az orr fehéredés nagyon megijeszt, tejet nem kapott.


Viszont akkor inkább holnap elviszem őt hozzá.:)

2014. okt. 6. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne hozzá vidd, kötőhártyagyuszi csak egy tünete a macskanáthának, az orrfolyás meg a hasmenés és egyebek mellett. Antibiotikum injekció nélkül nem szokták túlélni a macskanáthát, illetve könnyen rámehet a macska szemére is és megvakul.
2014. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma elvittem a cicát dokihoz, kiderült hogy leukémiás :(
2014. okt. 7. 10:36
 8/8 anonim ***** válasza:

A vérszegénység elég jellemző tünet.

Állítólag van már rá gyógyszer, pl. ez:

[link]

2014. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!