Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám beteg, SOS! Kinek van...

A cicám beteg, SOS! Kinek van tippje, kivel történt hasonló?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudok mit tenni, de a macskám a legfontosabb, ezért gondoltam már nincs mit veszítenem.

A kandúr körülbelül 6 éves, kinti cica, kint is alszik. Egyik nap elkezdett szirtyogni, szürcsögni légzés közben. Azt hittük elmúlik, valami kisebb meghűlés, de körülbelül másfél hete elkezdett a bal orra mellett FELDAGADNI, nyomásra érzékeny és abból az orrából nem is jön takony (ami mostanra besűrűsödött). Mostanra hatalmas lett, már nem is tudja annyira kinyitni a szemét, mint a másikat, és az orrnyerge is dagadt.

A legnagyobb probléma az, hogy nem tudjuk állatorvoshoz vinni őt. Az egyik szülőm most vesztette el az állását, emellett szinte minimálbért kapnak mindketten, és mivel ez nem tűnik egyszerű kezelésnek, egyszerűen nem tehetjük meg, hogy orvoshoz fordulunk, amiért megöl engem az aggodalom. Hiába jöttök azzal, hogy más megoldás nincs, EZEK A KOMMENTEK NEM ÉRDEKELNEK, mert én is jól tudom, de elhihetitek, megpróbáltam mindent. Egyszerűen senki sincs aki ebben segíthetne, és ha nincs pénz, nincs pénz.

Ráadásul a húgom macskaallergiás, ezért a házban sem tarthatjuk, hogy szárazon legyen. Augmentitn kapott mert utánanéztem a hatóanyagának és kaphatja macska, persze más adagban, de napi 30mg nem segített.Próbálkoztam kétszer inhalálással, és párszor bébiorrszívóval, de a helyzet nem javul. Vagy lehet, hogy a babaorrszívó miatt alakult ez ki? Többet ne csináljuk? Mivel anya laborállategészségügyis ma megpróbáltuk felszúrni, de túl kemény a bőr, viszont mikor abból az orrlyukból orrszívóztunk, vér jött. Lehet, hogy vérömleny van ott fent, vagy csak elpattant a szívóhatás miatt egy ér?

Mit tehetnék én meg?



#macska #macskanátha #náthás macska
2014. okt. 22. 13:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Akinek nincs pénze állatorvosra, az mi a rákomnak akar magának háziállatot?

Egyébként: ha megmondod az állatorvosnak, hogy most nincs elég pénzed kifizetni, vagy részletekben fizetnéd, meg fogja érteni. Ez a betegség valószínűleg végezni fog a cicával, tehát ha nem viszed őt orvoshoz, meg fog dögleni. Ez van. Lehet lepontozni, de eddig az összes válaszoló segíteni akart neked, és nem hiába mondja itt neked mindenki hogy orvoshoz vidd, ne otthon játssz vele kísérletezőset

2014. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Medvi ***** válasza:
69%
Kedves 9-es! Ha úgy tetszik, médium vagyok. Bár inkább csak 25 éve vannak macskáim, kb 500- szor voltam már velük állatorvosnál, elolvastam pár állatorvosi könyvet, amit lehetett megtanultam kisebb problémáknál magam kezelem a cicáimat sikerrel és veled ellentétben én segíteni szeretnék. Az AUGMENTIN ártani biztos nem fog, de talán még használhat is, és láthatod, hogy azt írtam, hogy műteni kellene, de azt nem, hogy ő műtse meg otthon. Miért kell óbégatni, ha valaki le meri írni egy gyógyszer nevét, amit kb naponta használnak az állatorvosok??? Arra pedig ne is számíts, hogy itt állatorvosok válaszolnak, ők a rendelőjükben ülnek és pénzt keresnek, hogy eltartsák a családjukat, ezért ilyen rohadt drágák, de a rendesebbje azért segít néha a bajbajutottakon.
2014. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Medvi, elkezdhetünk egymásra licitálni, hogy kinek hány macskája van és mióta és mennyi bajuk volt és ki milyen mélyre ásta már magát az állatorvos-tudományban, de az igazság akkor is az, hogy ilyet még egy állatorvos sem írna le látatlanban. Ha ANNYIRA toppon vagy, akkor helyből nem írtál volna augmentin adagolást, mikor azt se tudod mekkora macskáról van szó. Az én állatorvosom 25 éves gyakorlattal gyakran egy fél perces mozdulatsorral kalkulál számológéppel a macskám súlyából nem hasraütés szerűen adagolja a hatóanyagokat.


Mondjuk ezt írd ki a hűtődre, hogy jusson eszedbe mielőtt megint elolvasol egy szakkönyvet.


"Akinek nincs pénze állatorvosra, az mi a rákomnak akar magának háziállatot?"


Ez amúgy valahol igaz, bár elég elszomorító a dolog, hogy az egyik macskám banális kis problémája miatt az elmúlt másfél hónapban apránként 65 ezer forintot költöttünk rá (És közben aktuális volt a másodiknak egy oltás, a harmadik meg kötő hártyagyulladást kapott, de azokat a fenti összegbe nem számoltam bele.) és ezt az összeget úgy, hogy nem enged minden alkalommal fizetni az orvos, és egyébként sem drága helyre járunk. Na most mi lett volna, ha valami extra komplikált baja van? Ennyit se engedhet meg magának egy átlag ember. Akkor csak a gazdagok kiváltsága lenne a háziállat, mert bármikor beeshet egy 50-100 ezres számla.

Viszont, aki már a legelső vizsgálatra is képtelen elvinni az állatot az tényleg ássa el magát. Az első vizsgálat és kezelés 5-6 ezer forintnál nem több és ott el lehet mondani, hogy az orvosnak, hogy szorítkozzatok a szükségesre, mert nincs pénz. Nem fog meglepődni, mi régóta járunk ugyanoda, tudja, hogy mindig mindenből a jobbat és a drágábbat választjuk és nem spórolunk, mégis mindig elmondja, hogy mi van, mik a lehetőségek, ami jobb az miért jobb, viszont drágább is. Vagy elmondja az alapot, aztán hozzáteszi, hogy esetleg, ha szánunk rá, vagy nem probléma, akkor van még ez és ez a lehetőség, csak drágább. Ők is pénzből élnek Magyarországon és pontosan tudják, hogy mi a helyzet, így ha nem valami irdatlan taj paraszt, akkor normálisan fog hozzád állni kérdező.

2014. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%
Ez meg mit óbégat itten ahelyett, hogy a kérdezőnek segítene? Akkor ha egy szegényemberhez odamegy egy kóbor kiscica akkor zavarja el, nem is etetheti, halassza éhen, mert majd egyszer nem lesz pénze állatorvosra? Utópiában élsz kedveském, akár hiszed, akár nem tényleg nem mindenkinek van pénze a 65ezer forintos állatorvosi számlára. És itt MINDENKI azt írta, hogy vigye állatorvoshoz, nem csak te. Abban amúgy igazad van, hogy akinek NETRE futja, annak állatorvosra is telnie kell, főleg, ha ilyen műtétre van szükség. Csak itt egy kétségbeesett gyereket oktatgatsz, akinek láthatóan a szülei nem mennek bele az állatorvosi kezelésbe!!! A szüleit pedig nem cserélheti le, max megpróbálhatja meggyőzni, de ha nem sikerül, akkor a szegény macska szív. Csak arra lennék kiváncsi, ha a családból betegedne meg valaki, és sokba kerülne a gyógyszer, akkor azt is hagynák inkább meghalni???
2014. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Utópiában élsz kedveském, akár hiszed, akár nem tényleg nem mindenkinek van pénze a 65ezer forintos állatorvosi számlára."


Kedveském, ha már ilyen jó viszonyban vagyunk, szövegértelmezés megy-e neked? Fuss neki még egyszer, mert ebből a mondatból világos, hogy semmit nem fogtál fel abból, amit írtam. Köszike!

2014. okt. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Valóban elég lett volna, ha 10ezer forintos számlát írok, ezentúl kérlek, értelmezd így és kérlek, ne húzd fel magad! A kérdésemre így már tudsz válaszolni ha akarsz, és vedd figyelembe, hogy sajnos sokkal több a gazdátlan cica, mint a szerinted megfelelő anyagi állapotú állatbarát ember. Akkor jobb, ha az a szegény kiscica már 2 hónaposan éhenpusztul, megfagy, vagy a menhelyen elaltatják, mintha élhetne egy pár évet egy szerető, gazdánál akinek a szülei nem hajlandóak állatorvosra költeni? Tudod, ez még a szemléletváltozást is elősegítheti egy gyereknél, aki látja a szülei hibás magatartását és mire felnő még felelős állattartó is válhat belőle.
2014. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom a kérdező gyerek-e vagy sem, de én bizony 8 évesen is elvittem 0 forintból a macskámat állatorvoshoz, bár az az orvos egy aranyember volt, semmit nem kért érte.

Szerintem el lehetne vinni azt a cicát megnézetni, ha más nem, mondd a szüleidnek, hogy ezt kéred karácsonyra-névnapra-szülinapra előlegbe, csak gyógyítsák meg, mert nagyon szereted őt.

2014. okt. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

MIVEL ÉN NEM KERESEK PÉNZT, nem én döntöm el, mire költünk.

INTERNETRE azért kell a pénz, mert iskola, munka mellett a kapcsolattartás mellett kötelező. Anyám laborállategészségügis, de A LABORÁLLATEGÉSZSÉGÜGYISEK NEM ÉRTENEK MACSKÁKHOZ. Ahol ő végezte, mezőgazdasági képzést kaptak. Csirkékhez, disznókhoz és hasonlókhoz ért. Most vesztette el a munkáját felszámolás miatt és kb a minimálbért kapja mindkét szülőm. NINCS PÉNZÜNK 10 ezrekre a macskára, én akármennyire szeretném. És kisvárosokban szinte mindenkinek van macskája, de az emberek úgy vélekednek, hogy a macska jön-megy, úgy is lesz következő tavasszal. Épp ezért szeretném én megtenni itthon amit tudok, mert más nem törődik vele.

Az orrporszívózást több oldalon olvastam, ezért próbáltuk meg. Valakinek valami más javaslata az ócsárláson kívül? Nekem a macska fontosabb mint hülyékkel veszekedni.

2014. okt. 24. 22:58
 19/21 A kérdező kommentje:
És a "családból betegedne meg valaki azt is hagynák-e szenvedni" kérdésre az a válasz, hogy emellett krónikus beteg is vagyok. Értsétek meg, hogy szeretjük az állatokat, én törődök velük ahogy csak tudok, de ez nem csinál több pénzt. Az állatorvos nem jön házhoz ráadásul drágán dolgozik, egyszer volt, hogy elvittük hozzá, még időben - de ettől függetlenül elpusztult, pedig ő a család nagy kedvence volt. Attól fogva a szüleim jobban elzárkóznak a dologtól. Karácsonyra nem kérhetem ezt, mert végzős vagy, a végzős költségek pedig végképp kimerítenek minket.
2014. okt. 24. 23:03
 20/21 anonim ***** válasza:

Sajnos mást nem tudsz tenni. Ne kísérletezz rajta, mert azzal csak rontasz a helyzeten, tehát ha nem tudod őt állatorvoshoz vinni, akkor ez van.

Én még azt jó ötletnek tartanám, ha otthon azokat a cuccokat, amik nem kellenek (ruhák, játékok könyvek v bármi) eladod, és a bejött pénzből viszed el orvoshoz.

Jobbat nem tudunk mondani, itt senki sem állatorvos, aki az, az sem fog ide semmit írni, mert pontos kivizsgálás nélkül a hülye dobálózna neked gyógyszernevekkel.

2014. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!