Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska szereti, ha a nyakáná...

A macska szereti, ha a nyakánál levő bőrnél fogva emelik fel?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem, mert az állatorvos is így csinálta
2010. jan. 24. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát mikor a cica még kiscica ( és a súlya is kiscicás) van bennük, egy olyan ösztön, hogyha a nyakuknál fogva felemeled őket elernyednek és megnyugszanak. Ez azért van mert az anyaállat a szájával szintén ott fogja meg őket, ha valahova el akarja szállítani őket és az evolució, így oldotta meg, hogy ez sikerüljön is neki. Ez a reflex nagyobb korukra is ugyahogy megmarad, de főleg ha nagy testű a macska, ígyen módon felemelni fájdalmas is lehet neki.
2010. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
én nem vok szakértő..de szerintem nem szereti de nem is fáj neki attól ha úgy fogod nem fog mérges lenni rád!!!:Dsztem.
2010. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém kézzel-lábbal küzd ellene...Igaz, ő árva cica, az anyja valószínűleg alig egy hétig cipelgethette így, lehet nem szokta meg...de elvileg nem fáj nekik, nem érzik fájdalmasnak.
2010. jan. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem szereti de ha ugy fogod meg nem tud megharapni:)
2010. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
nekünk van 5 cicánk. egyik se kölyök már. de a kettő legfiatalabb, az simán tűri. söt ha igy veszem fel, lehet hogy nem dorombol ha lehajolok érte, de még fel sem emeltem a bundájánál fogva, már dorombol.
2010. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Na az állatorvos... :S Az én macskám szegény halálra rémült, amikor az állatorvos úgy megfogta! Én sose fogtam úgy, kiscica korában sem! Nem hiszem, hogy szeretik, max. tűrik, mert mit tudnak csinálni? :S
2010. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen így emelik fel a felnőtt macskát, akkor sérvet kap. Szóval nem jó dolog.
2010. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Van, amelyik szereti, van, amelyik nem. Az orvosok meg papír alapján dolgoznak, a sok okos meg úgy írta le, hogy egy macskát úgy szakszerű megfogni. Tényleg nem jó a felnőtt macskának, ha úgy fogják meg sokszor, viszont én úgy szoktam megnyugtatni a besz.ri anyacicát itthon, hogy amikor a földön gubbaszt, masszírozom a nyakát, és akkor megnyugszik. A két kiscicánk, a kölykei még össze is gömbölyödnek a levegőben, ha úgy fogom meg őket. De én jobban szeretek a mellkasuk alá nyúlni, és úgy felemelni őket. :)
2010. jan. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A sok okos nem véletlen írta le, mert egyes macskákhoz különben a munkavédelmi kesztyű sem lenne elég. Az állatorvos arra van, hogy meggyógyítsa, nem arra, hoyg babusgassa.
2010. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim azt mondta ez csak kiskorban működik később izomszakadást is okozhatsz a cicádnak.A szakszerű fogás a cica mellkasa alatt kell az egyik kezeddel fogni a másikkal a hátsó részét emelni így nem nehezedik nyomás a gerincére
2010. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!