Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ítélik el az emberek,...

Miért ítélik el az emberek, ha valakinek "sok" macskája van?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 cicám van (de volt már 21 is), a nagy részük menhelyről mentett, néhány pedig ideiglenesen van nálam, ők ivartalanítottak, ill. néhány utcáról befogadott cica, ők részben ivartalanítottak. Normálisan el vannak látva, egészségesek, élősködőmentesek, nem mászkálnak át a szomszédokhoz, mégis, ha valaki megtudja, hogy hány cicám van, azonnal jönnek a lesajnáló beszólások. Miért baj az, ha sok cicával osztom meg az otthonom, ha képes vagyok mindnyájukról megfelelően gondoskodni?

2014. okt. 24. 16:27
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia!Azért, mert emberek elítélik , ha valaki "más" mint a többi. Ha sok macskáról hallanak, jellemzően az Animal Planet-en és hasonló csatornákon futó állatrendőrséges műsorok ugranak be, ahol valóban embertelen körülmények között láthatunk állatokat tartani. Én nem ítéllek el,nem bánnám, ha ilyen szomszédom lenne:-) Nekem hely és pénzhiány miatt a max. macska létszám 3 volt, jelenleg egy van csak, de ha valaki tud megfelelően gondoskodni róla- megfelelő helye, pénze, ideje van - miért ne tartana többet?
2014. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek fejében ott van a "bolond macskás néni" képe. Nem kell mások véleményével törődni, ha te boldogan megvagy a macskáiddal és mindet el tudod tartani, akkor nincs semmi elítélendő a dologban. :)
2014. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Mert az ilyen viselkedés az emberi kapcsolatok rovására megy, egyrészt azokat próbálja helyettesíteni, másrészt normális ember nem akar majd meglátogatni, pláne nem veled élni egy olyan lakásban, ami tele van macskaszőrrel és bűzlik a macskaeledel meg a macskahúgy szagától. (Utóbbit te már nyilván nem érzed, de egy látogatót úgy fogja megcsapni, mint egy repülő tégla.)


Amúgy én is szeretem a macskákat, és nagyon rendes dolog, hogy gondoskodsz róluk.


Van párod?

Ő hogy bírja?

2014. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Nem ez a baj. A baj az, hogy az embernek ember a társa, macskának meg macska. A természetben az állatok saját fajukhoz tartozó egyeddel, egyedekkel élnek együtt. Olyan, hogy "barátság" az állatok között természetes körülmények között nincs. Legfeljebb mesterséges, számukra idegen körülmények között fordulhat elő, amikor a társas ösztönt fajtárs hiányában más fajba tartozó egyeddel "élik ki". De ez is csak a melegvérűeknél.

Az természetesen becsülendő, hogy valaki a társul választott élőlényeket tisztességgel ellátja. Önmagában azonban mégis azt mutatja, hogy az illető emberekkel (feltehetően) nem tud bensőséges társas, együttélési viszonyt kialakítani. Azaz valami lelki probléma állhat a háttérben. Ráadásul ez némileg hasonló ahhoz, mint ami a bármilyen gyűjtőszenvedéllyel "megáldott" embernél történik: nem lehet megállni, nem lehet ellenállni az újabb kísértésnek. Az emberben vagy egy bizonyos vágyakozás és megszerzi azt, ami újabban kínálkozik. Az állatokról való gondoskodás mindenképpen az ivadékgondozó élőlényekre jellemző gondozási ösztönből fakad, ami azonban torz módon nem fajtársra, azonos fajba tartozó kölyökre irányul, hanem más fajba tartozó élőlény(ek)re. Arra is gondolni kell, hogy egy ilyen "gyűjtőszenvedély" mélyén ott lapul a másokon való uralkodás igénye is, hiszen ezek az állatok kiszolgáltatottak a gazdájuknak, függőségben vannak tartva.

Az a jó, ha ez ember képes felismerni saját cselekedeteinek mozgatórugóit, mert akkor talán képes "normális" irányba terelni saját magát. Ez nem könnyű folyamat, de máskülönben az ember nem lesz ura saját cselekedeteinek és teljes mértékben ösztönkésztetéseinek hatalma alá kerül.

2014. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

Létezik egy parazita-fertőzés, a toxoplazmózis: [link]


Ez a parazita csak a macskákban tud szaporodni, és a macska-ürülékkel más állatok és ember is fertőződhet. Utóbbi években megjelent tudományos cikkek korrelációt mutattak ki a toxoplazmózis és a skizofrénia között. Ez annyit jelent, hogy az az ember, aki toxoplazmózissal fertőzött, nagyobb eséllyel (a normál esély 2,3-szorosával) lesz skizofrén. Szóval az "őrült macskás nő" sztereotípia nem feltétlen alaptalan, de nem is bizonyított tudományosan.

Más problémákat is okoz ez a fertőzés, ezért tanácsolják, hogy immunrendszeri problémával rendelkező emberek, vagy például terhes nők ne ürítsék a macskaalmot, mert a levegőben terjed ez a parazita.


Na most, ezt a parazitát nem csak macskákból szedheti az ember össze. Kertészkedésből, nyers húsból és más úton is lehetséges. Elvileg az emberek kb. 20%-a fertőzött. Benti macskák nagyon kis eséllyel terjesztik. De a tieid között utcáról befogadottak is vannak. Nem lehetsz biztos benne, hogy az összes macskád mentes ettől a parazitától. Mert ha kimennek, kotorásznak a földben, már összeszedhetik.


Másik szempont, hogy általában a szingli nők szoktak macskát tartani, hogy ne legyenek egyedül, ez is egy sztereotípia. De 21 macska az már tényleg nem normális, szerintem. Még a 14 is sok. Miért nem elég belőle 1 vagy 2? Vagy 3? Rögtön több mint egy tucat? Nem azt mondom, hogy elítélendőnek tartom, de semmiképpen sem tartom normálisnak, az én fejemben az jelenik meg, hogy valami "nincs rendben", ha valaki ennyit tart.

2014. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány válaszon jót derültem.

Kedves Kérdező,én 9 cicával élek együtt akik csak bent laknak.Ha ezt valaki megtudja elkönyvel úgy,hogy valami büdös putriban élek,aztán ha valaki ennek ellenére mégis eljön leesik az álla,mert nincs átható bűz és szőr a házban és van,hogy megkérdezik,hogy mégis hol az a 9 macska :D

Azt tudom javasolni neked,hogy ne érdekeljen ki mit mond vagy gondol rólad,ez a te életed,TE tudod mi tesz boldoggá és teljessé.Az lesz az igazi barát aki ezt elfogadja.Legalábbis nálam lemorzsolódtak az ismerősök amit nem is bánok.

2014. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KGabi0000 ***** válasza:
Ahogy Te tartod a macskáidat az jó és látszik,hogy szereted őket,ivartalanitva vannak.Viszont a legtöbb ember,akinek ennyi macskája van az le se sz*rja őket,nincsenek ivartalanitva,minden évben születik 20 kismacska,akiket minden évben megölnek.Ismerek ilyen embert sajnos.Viszont igy is elég macska van,aki úgy gyűjtögeti be magának innen-onnan a kaját,hát ezért,mert a legtöbb ilyen ember nem foglalkozik velük,csak vannak és kész.
2014. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!