Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan teszitek bele a...

Ti hogyan teszitek bele a macskát a hordozóba?

Figyelt kérdés

Holnap el kellene vinnem állatorvoshoz az 5 éves cicámat mert rettentően tüsszög, viszont soha nem tudom beletenni, kézben pedig nem szeretem vinni, mert volt már 2 "baleset" ebből.

Ha csak a kocsiba akarom betenni, már ahhoz hatalmas erőfeszítés kell, mert még betegen is eszeveszetten menekül.


2014. okt. 29. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csali kaját raksz a hordozójába, vagy határozott mozdulattal a nyakán lévő bőrnél felemeled és berakod a hordozóba.
2014. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szerencsére könnyen berakható általában. Amikor sokat mászkáltunk dokihoz és már hisztis volt tőle, akkor a dobozt könnyen elérhető, de nem feltűnő helyen hagytam, kis aranyosan felvettem a cicát, és mielőtt feldolgozta volna, hogy mi történik, felállítottam a dobozt és felülről beleraktam. Nem tudom, hogy ez nálad működik-e :D
2014. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló mondja: ez a hordozó "felűlről megtömése". A dobozt nyílással felfelé felállítom ( ezt a cica ne lássa), aztán felveszem a gyanútlan macsekot, egyik kezemmel a hátsó lábait összefogom, másikkal a tarkójánál fogva beletuszkolom a dobozba, gyorsan ráteszem a rácsot és kész.
2014. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Összefogod a két kezeddel a két első, két hátsó lábát és belerakod. Ha kell, felállítod a boxot, hogy az ajtó felül legyen és öt másodperc alatt benn van a macska. Kézben vinni nagyon balesetveszélyes.
2014. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Végül ma lett elvíve, de nem azzal a dobozzal. Így is sírt rendesen, hogy menni kell. De hát menni kell :(

Köszönöm mindenkinek!

2014. okt. 29. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Annál a cicánál aki foggal körömmel tiltakozott a hordozó ellen, én is a felül betuszkol, gyorsan rázár módszert alkalmaztam.

De amúgy nálam sosincs eltéve, és bezárva a hordozó. Alvó helyként is funkcionál, gyakran simogatom benne, így nála már az is elég ha bedugom a hordozóba a kezem, jön a simiért, ha bent van rácsukom az ajtót és kész.

2014. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Őt nem lehetett betuszkolni. Egyszerűen nem hagyta. Amikor meg már sírt akkor hagytam. Egyszerűbb megoldást találtunk: szennyes kosár. :)
2014. okt. 29. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mindig a falhoz vagy a szekrényhez támasztom a dobozt, aztán préselem be az ajtón. Esetleg úgy teszem be, hogy a két mellső lábát berakom és nyomom utána a macskát. Ha törölközőt teszek be alá, akkor azzal becsúszik. Utána meg rácsukom.


De tök jó, hogy szennyesbe tettétek és elvittétek. A kérdező az élő példája annak, hogy csak akarni kell, minden megoldható. :)

2014. okt. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Jó olvasni" hogy nem vagyok egyedül a hordozó problémával. 4 cicám van, abból 3 gond nélkül berakható, egy viszont olyan hisztis, mint a bűn. Kitámaszt, még meg is harapott egyszer. Ami nálam bevált: Fogtam a kis fürdetős törölközőjüket, becsavartam úgy a macskát, mint egy pólyás babát, nem tudott a mancsaival kitámasztani és sutty, be a hordozóba. Mivel pici kéztörlőt használtam, könnyen ki tudott belőle szabadulni, mikor már elengedtem. Persze a dokinál mikor kiveszem az asztalra, olyan tempóval megy vissza a szállítóba, amilyennel macskát közlekedni még nem láttam :D Amúgy nekem az összes sír, ha kocsiban szállítóban vannak, szerencsére közel van a doki, így nem kell sokat kínozni őket.


De ez a szennyes kosár nagyon ötletes, kreatívok vagytok! :)

2014. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A szennyes kosár még olyan szempontból is jobb, hogy nagyobb hely van benne :) egy kb. 6-7 kilós macseknak talán így kényelmesebb. Hazafelé meg úgyis mindig ki van engedve az autóban. Akkor legalább már megnyugszik.


Köszönöm az ötleteket, ki fogom őket próbálni. :)

2014. okt. 30. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!