Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicából a bolha az emberre is...

Cicából a bolha az emberre is átjöhet?

Figyelt kérdés

Most kaptunk egy kiscicát párommal pénteken. Én rögtön feldeztem, hogy szegényben valamilyen állatkák mászkálnak, szóval megfürdettük vasárnap(nem volt itthon cica sampon, és vasárnap révén nem tudtunk venni).


Ma vettünk neki bolhaírtót(ezt a kenőcsöt ami amit a nyakra kell tenni) és még egy másik fajta krémet, a többi károkozók ellen. Meg persze sampont is, hogy majd a hétvégén megint megfürdetjük. Szegényke mióta bekentük nagyon vakarózik, és ugrálnak ki belőle a bolhák. Nagyon gyorsan hozzám szokott és lévén szobacica mindig jön mellém az ágyba és folyton rajtam szeretne aludni. Nem szeretném neki megtiltani, de rám ugrálnak a bolhák ahogyan rajtam fekszik, ami zavar(próbálom őket gyilkolni). Természetes úgy beszéltük a barátommal, hogy holnap mindent kimosunk és felmosunk, a bolhák miatt, de nem tudom, hogy ezek a bolhák bennünk is megmaradhatnak? Azt olvastam valahol, hogy nem,mert az ember bolha az más de nem vagyok benne biztos. Ha van tippetek bolha írtással kapcsolatban szívesen fogadom. Én holnap mindent 60 fokon ki akarok mosni és ecettel felmosni. Ez segít? Meddig kell várni még a cica bolhamentes lesz? Bármi tippet szívesen fogadok! Még soha nem volt cicánk, nem annyira tudom, hogyan működik ez.



2014. nov. 3. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,át mehet emberre a bolha. Felmosás nem pusztítja el őket,javaslom,hogy biokill-el permetezd le azokat a helyeket,ahol lehetnek bolhák.
2014. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán átmegy, én kutyától kaptam, de hamar el is tűnt mert ugye az ember többet fürdik.
2014. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor fújhatom az egész lakást, mert mindenhol járkál a cicuska Szegényt nagyon sajnálom, mert rettentően vakarózik (és lassan már én is). de ő meg csak bújna hozzám. A ruhéknák ágyneműnek elég ha jól átmosom őket?
2014. nov. 3. 20:44
 4/7 A kérdező kommentje:
És az normális, hogy így vakarózik most? Meg szegény, hogy nyávog is? Elég pici még, 9 hetes most. Bocsánat, hogy ilyen tudatlan vagyok.
2014. nov. 3. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális, kicsi még, új helyen van, meg van szeppenve.


A bolhákat nem kell túlparázni. Ha van spot-on a macskán, akkor ki fognak dögleni. A helyét, az ágyneműt érdemes kimosni és nem elfelejteni újra cseppenteni amikor a hatóidő lejárt.

Féregtelenítőt nem tudom, kapott-e, azt két hét múlva kell ismételni és onnantól számítva háromhavonta.

2014. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg ne parázd túl a bolhákat, a kence elintézi őket. Emberre csak akkor mennek, ha nincs állat a közelben és nagyon megéheznek, de nálatok ez nem áll fenn, mert ott a kiscica, aki be van kenve a bolhairtóval, a bolhák őt csípik meg, és el is pusztulnak hamarosan. Dédelgesd nyugodtan szegénykét, arra van most szüksége.
2014. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Átugranak emberre is, de nem marad meg rajtunk, az én cicáim is bolhásak, pedig már 3 fajta bolhairtót is bevetettem ellenük, de engem eddig csak egyszer csípett meg bolha, mikor még haza se hoztuk őket.
2014. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!