Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Annyira fél hogy éhen fog halni?

Annyira fél hogy éhen fog halni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy öreg cicát, már 1 hete nálam van. Amióta meghoztuk be van bújva a cipős szekrénybe, ha kiveszem egyből fut el az ölemből és ha megpróbálom megfogni fúj és morog. Tettem ki neki enni és innni, de az ételhez hozzá sem nyúlt, nem hajlandó kijönni a cipősszekrényből. Ha kivenném onnan és megcsinálnám hogy ne tudjon bemenni oda akkor keresne valami másik búvóhelyet. Nagyon aggódom miatta!!

2014. nov. 15. 16:02
 1/7 Liszt Aliz válasza:

Ne aggódj, idővel biztos jobban össze fogtok csiszolóni, ha eddig kóbor macska volt akkor érthető, hogy nem eszik tápot és távolságot tart. Meg kell szoknia, hogy te az élete része lettél. Mivel nem hajlandó előjönni, ezért neked kell odamenni hozzá.

~Ha eddig csukva volt a szekrény akkor nyisd ki!

~Remélem szeretsz olvasni/jó sok házid van, ha olvasol/házit írsz először ülj nagyon távol a cicátol.

~Aztán fokozatosan rövidítsd a távot, húzódj minél közelebb hozzá.

~Ha nem zavar tehetsz fel egy kis zenét, de nem ajánlatos egy ilyen félénk cicának a rock, rap, elektronikus zene sem. Ellenben általában szeretik a pop lassabb ritmusát és a klasszikusokat is. Az én cicukám a pop műfajból Shakira lassabb számait szereti, a klasszikusok közül azonban előszeretettel hallgatja Bethowen, Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn és Liszt Ferenc műveit is.

~Ha nem kedveled a klasszikusokat akkor ha épp olvasol fel is olvashatsz neki, mesélhetsz neki a napodról stb.

~Nem minden macska eszik meg mindenféle tápot, ismerek pár olyan cicát, akinek külön kell főzni, nagyon finnyásak tudnak lenni. Egy barátnőm macskája három hétig csak ivott, meg az asztalra ugrált és onnan lopkodta a rántott húst. De ti inkább próbáljátok előszö tejjel etetni, lehet, hogy csak a stressz miatt nem eszik, próbáljátok majd ez után átszoktatni a szilárd táplálékra.


Sok sikert az új cicádhoz. =^.^=

2014. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tejet is rakok be neki akkor. Köszönöm szépen a választ, remélem működni fog :)
2014. nov. 15. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tejet nem adnék neki, maximum kecsketejet vagy cicáknak való laktózmentes tejet. Sok cica nem tudja megemészteni, hasmenést kap. Na akkor majd vakarhatod a fejed, hogy tiszta kaka a szekrény.


Milyen étel van kitéve? Próbálkozz másfélével. Éjjel lehet nagyobb biztonságban érzi magát, férjen hozzá a kajához.

2014. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sült oldalasból tettem ki neki, reménykedtem annak nem tud ellenállni :\
2014. nov. 15. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az sem kifejtezetten macskának való kaja a só és a fűszerek miatt. Egy alkalomtól még valószínűleg nem lesz baja, de legközelebb inkább nyers vagy főtt csirkemellel próbálkozz! Ha van rá lehetőséged, kérdezd meg, hogy az előző helyén mit evett, hátha azt jobban elfogadja.


Amúgy elég vacak a hozzáállásod. Ha ennyire parázik, akkor ne piszkáld, hagyd, hogy a saját ütemében ismerkedjen veletek és a környezetével! Azzal, hogy megpróbálod kivenni, megfogni, felvenni csak tovább stresszeled. Hagyj a cipős szekrény közelében kaját, vizet, cica ws-t, aztán a nap jó részében feledkezz meg róla!

- Beszélni hozzá nyugodt hangon vagy felolvasni neki azért jó, mert szokja a hangodat. Így talán hamarabb rá jön, hogy nem akarod megenni.

- Múltkor egy beteg ciccel ilyen madárcsicsergős erdő hangokat hallgattunk, úgy láttam tetszett neki. Ilyesmit: https://www.youtube.com/watch?v=pUdZFXsHk0o

2014. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Óh! Köszönöm! :) Egészen biztos megnyugtatja majd
2014. nov. 15. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fog éhen halni, az enyém is rettentő félénk volt, nem mert előjönni, hagyni kell, hogy saját ütemében fejlődjön.
2014. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!