Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicámnak hasmenése van, és...

Cicámnak hasmenése van, és semmit nem hajlandó enni, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Igen, voltunk orvosnál!

Csütörtök éjszaka baromi erős hasmenése volt, spriccelt belőle a folyékony széklet, aminek egyébként alig volt szaga meg színe is. Nagyon megijedtünk, nem volt még ilyen soha. Péntek reggel újra elment wc-re, szintén ugyanaz volt a helyzet. Akkor dolgoznom kellett menni, de kettőkor végeztem, gondoltam, majd akkor elviszem. Tettem ki neki a szokásos reggelijét, (RC és Acana táp felesben) és furcsa volt, hogy eddig majd megőrült érte, most meg csak áll és néz. Nekiállt enni, én otthon hagytam. Hazaértem, néztem az almot, volt egy újabb adag ürüléknek nem nevezhető valami, a kajájából meg alig evett. Elvittem orvoshoz, aki azt mondta, hogy gyomorrontása van, kapott két injekciót meg adott egy PetVital nevezetű vitamincseppet. Azt mondta, rendbe kell, hogy jöjjön a hét végén. Hát nagy változást nem vettünk észre, valamivel barnább színű lett a folyadék, meg tele volt fűszálakkal (van itt bent neki macskafű). Hétfőn délután korábban eljöttem munkahelyemről, hogy vissza vigyem dokihoz, ismét kapott két injekciót, meg mondta, hogy folytassuk a cseppeket. Hét végén még úgy, ahogy, a szokásos adagjának a harmadát kb megette, de gondoltam, biztos azért, mert rossz a gyomra. Tegnap óta azonban semmit nem evett. Próbálkoztam táppal, főztem neki rizst, kínáltam párizsival, májkrémmel, vettem konzerv halat, van itthon mindig kölyköknek való tápszerünk (sok felénk a kidobott pár napos/hetes kiscica), azt is langyosan imádni szokta, de semmi. Kínomban már egy kevés tejjel is kínáltam, de az sem kell neki. Totál le van már gyengülve, a doki állandóan csak szurkálja meg kéri a nagy pénzeket, én meg már attól rettegek, mikor kell elköszönnöm ettől a szerencsétlentől. Sajnos kicsi városban lakunk, elég szar a beosztásunk is párommal, így nem nagyon van esély másik orvos keresésére, pedig már ott tartunk. Mit tehetünk? A cica amúgy benti cica, 7 hónapos, 3 hete ivartalanított kiskandúr, RC és Acana tápot eszik kizárólag, oltott és féreghajtózott, rendben tartott, valamikori utcsacica.



2014. nov. 18. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

paraszt egy orvos....mindenesetre a pénteki doki remélem jobb.Addig is kérj a mostani orvostól Calo-Pet pasztát,ez arra van mikor nem eszik a cica vagy nagyon beteg,minden benne van,ha már infúziót nem kap legalább ezt tömd bele.

Vagy Neotesol por...ez marháknak van,de hasmenést 2 nap alatt elnyomja.ebből egy csapott mokkáskanálnyit raksz egy puhárba és 2 teáskanál vízzel higítod majd 1 ml-t adsz szájon át napi 2x.Csak azért merem ezt ajánlani,mert nálunk már életet mentett.

2014. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A mi dokink ilyen esetben a Bolus adstingenst szokta javasolni, általában beválik. Calo Pet pasztát ajánlom én is, plusz nagy fecskendőből próbálnék "beletömni" valami pépeset (jó minőségű nedves+tápszer vagy Royal Canin Reconvalescens gyógytáp alkalmas még erre). Bélflóra helyreállítót is tolnék bele pl. Gastroferm por. Nem tudom, Catosal injekciót kapott-e, szerintem az sem ártana. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Persze a legjobb lenne, ha kiderülne mi okozza a problémát, remélem a pénteki dokival előrébb juttok, ha addig nem javulna. Ha továbbra is fennáll majd a probléma, érdemes lenne egy vérvizsgálatot, széklet vizsgálatot csináltatni.
2014. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedden hiába vittem vissza, a doki szintén ugyanazt mondta, kapott megint valami hasmenést gátló tablettát, amit reggel-este kellene adnom, meg kapott egy lázcsillapítót. Felhívtam a másik dokit, hogy nincs-e lehetőségem korábban menni, erre mondta, hogy szerda este vihetem 7re. Kiderült, hogy valamilyen vírusos fertőzés, aminek következtében az egész szervezetében gyulladás van, gyulladtak a belek, a gyomor, a nyirokcsomók megnagyobbodtak, a harmadik szemhéja már bénult a gyulladástól. Kapott egy antibiotikumos injekciót, amit ma még meg kell ismételni. Mire hazaértem, már nyávogott, ma reggel evett a tápjából, igaz, csak keveset, de evett, újra csillog a szőre, és nagy boci szemekkel néz rám, dorombol. Most már tudom, hogy ezentúl kihez kell fordulnom...

Teszem hozzá, felét se kérte, mint a másik doki, mikor csak vizsgált meg tablettát adott.

2014. nov. 20. 07:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!