Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak ma eleg eros...

Kisfiamnak ma eleg eros hasmenese van, a baj az hogy nem nagyon hajlando inni, probalkoztam mindennel, nehany korty utan osszezarja a szajat es tolja el a kanalat (cumisuvegbol csak tapszert iszik), milyen modszerrel itassam?

Figyelt kérdés
Felek,hogy kiszarad!ugyeletre csak akkor vinnem,ha tenyleg miszaj,mert szornyu az ellatas es orakat kell varakozni,itt kulfoldon ahol mi lakunk,a gyerekorvoshoz is min egy hettel elore kell bejelentkezni,mert ha nagyon sokan vannak nem vallal surgossegit,marad az ugyelet :(( ezert megprobalnam kikezelni magam...nem tudom mitol lehet neki,sarga,feher darabokkal,bocsi a reszletekert,olyan mintha emesztetlen tej lenne.ti mit tennetek,vinnetek az ugyeletre rogton,esetleg varnatok holnapig,hatha fogad a dokino holnap,vagy a kicsi jobban lesz?nehany kortyot azert elfogad,csak nem tudom eleg-e neki?
2011. márc. 6. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

nem írtad mennyi idős, de kb fél liter vizet kéne innia, az enyém nyáron lesz 3 éves és súlyosan ki volt száradva, de nem fektették be, itatni kellett és ott mondták, ha 24 óra alatt nem iszik meg fél litert akkor vigyem kórházba.

A legfontosabb, hogy cukrosat is igyon, 100% gyümölcslevet, édes teát invert cukorral, mert a cukor tartja benne az ásványi anyagokat. Cukros lötyi+víz. De inkább a cukros lötyi a fontosabb, sima viztől kiszárad. A víz lehet ásványvíz, amiben sok ásványi anyag van.

És ha tudod itatni nem lesz probléma. Az enyém nagyon ki volt száradva, elkezdett inni, egy óra alatt beledöntöttem fél liter almalét, néztem, rendbe is jött.

Viszont a legkisebb jelre (nálunk ez pocakfájás, bágyadtság, rossz kedv volt)irány a kórház, mert ha kiszárad nem tudják bekötni az infuziót sem vagy nehezen. És annál több infuzió kell és annál lassabban folyatják.

2011. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia,koszi a gyors valaszt,11 honapos,hasmenese ugy tunik mar elmult,de sajnos megprobaltam etetni,de annyira undorodott,hogy kihanyta amit adtam meg az elozoleg elfogyasztott keves tapszert is!:(( cukros vizet ivott kiskanalbol meg 140 milliliter tapszert ket reszletben este 7 ota,2-3 orankent adok neki krves tapszert ma ejjel,rem.holnapra jobban lesz!!kulonben nem volt nagyon nyugos,kicsit faradtka,de azt hiszem megint tobb foga jon egyszerre,3 hete 5 jott ki,de megint nagyon rag,csak nem engedi megnezni...jo egeszseget Nektek!
2011. márc. 7. 01:23
 3/4 anonim ***** válasza:

tápszerrel vigyázz, mert általában tejalapú és tejalapút szigorúan tilos ilyenkor, mert kikészítheti a bélrendszerét. Tejmentes diéta legalább egy hétig és beleértendő a tápszer (kivéve ha tejmentes-de azt nem szívesen eszik a babák)Egyedül anyatej mehet.

Kiéheztetés kell, ropi a legjobb, keksz, alma, banán. Gyümölcsléből is csak ezek, citrusfélék, barack stb nem szabad.

És aztán jöhet a krumpli, igazándiból 2-3 nap éheztetés után, aztán kis főtt hús és fokozatosan vissza a szilárd kajákat.

Probiotikumok (nálunk normaflore, lactív protect)ilyesmik kellenek a bélrendszer helyrehozatalához.

Egyébként víz, cukros tea.

És mivel írtad az emésztetlen széklet a tejallergia jele, mindenképp állj le a tejalapúval, mert súlyos baja lehet tőle. Amíg rendbe nem jön a széklete mindenképp.

2011. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia koszi a valaszt,ugy tunik elmult a hasmenese,de nem eszik semmit,csak tapszert kis adagokban,semmi mast,nehany korty viz kiskanalbol idonkent.de szerencsere tud minket fogadni a dokino,megnezetem vele,mert eleg bagyadtka meg mindig.koszi a segitseget
2011. márc. 7. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!