Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma meghalt a 3 hónapos kiscicá...

Ma meghalt a 3 hónapos kiscicám. Hogyan lehet ezt túl élni?

Figyelt kérdés

Bogyót októberben kaptam meg. Az első napon nagyon félt, persze ez természetes volt. Emlékszem, letettem a padlóra, hogy körül nézzen. Nem is kellett neki több úgy elszaladt, hogy nem találtam meg. Aztán estefelé kimerészkedett és akkor usgyi, elkaptam. Teltek múltak a napok, hetek és végre összeszoktunk. Imádtam és szerintem ő is szeretett. Együtt aludtunk, mindig bebújt a takaróm alá. Reggel ő ébresztett azzal, hogy ráült a fejemre. Emlékszem vettünk neki labdákat egy hónap alatt eltüntette az összeset.

Ma reggel az anyukám beakart jönni a szobámba. Bogyó mindig kiakar menni és ahogy nyílt az ajtó ő futott volna ki. Anyukám nem látta meg időben, és egy szerencsétlen véletlen miatt rálépett.Én csak sikítottam és ordítottam. Bogyó rázkódott és vér fojt a fülén. Pár órája történt de nem tudom felfogni. Nem látom a jövőm, hisz mindent együtt csináltunk. Ha ettem, ő is kért belőle, ha fürödni mentem mindig megvárt, ha TVt néztem, mellém ült és ő is azt nézte, leckeírás közben irigykedett és ráült a füzeteimre. A halaimat is imádta, általában az akvárium tetején ült. Amikor hazaértem mindig felébredt és ugyan egyből visszaaludt de már az ölemben.

3 hónapot kapott az élettől. Nem értem miért történt mindez. Olyan ártatlan és kicsi volt még. Sajnálom Bogyó, meg kellett volna hogy fogjalak. Vigyáznom kellett volna rád, hisz ezt ígértem. Kinek fogok altatót énekelni, Bogyó? Kivel fogok aludni? Ki fog rám vigyázni?

Hogyan lehet ezt átélni?


2014. nov. 29. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Sírd ki magad. Ha egy kicsit megnyugodtál fogadj be egy másikat, segít. Nekem egy hasonló eseten túllenni kb egy év volt, míg kellemes emlékké vállt.
2014. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ma még csak sírtam és kerestem, hogy hátha csak elbújt, de belül tudom hogy elment. Remélem, hogy egyszer majd tudok rá gondolni, sírás nélkül. Köszönöm a választ.
2014. nov. 29. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Attol tartok ettol sokkal nagyobb vesztesegek fognak erni az eletben!
2014. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
kezeltesd magad. ha 10 éves vagy akkor megértem. ha több, akkor beteg.
2014. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Hülye troll.
2014. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszoló nem tudom miért írsz ilyet aki nem szereti a macskákat az minek ír ebben a témában válaszokat???én nem szeretem azokat akik szinte istenítik az állataikat de el tudom képzelni milyen érzés lehet végignézni ahogy kínlódva elpusztul.nekem is van macskám ő kint lakik és nem szoktam ölelgetni de ha meghalna biztos hogy én is elejtenék érte néhány könyvet hiszen nagyon könnyen a szívembe zártam a kis éhenkórászt...neked kedves kérdező azt ajánlom hogy néhány hétig valahogy próbálj ne gondolni a ma reggel történtekre utána pedig csak arra emlékezz hogy milyen aranyos is volt stb...aztán ha már készen állsz rá én is azt ajánlom hogy szerezz be egy másik kis macskát...hidd el őt is meg fogod szeretni...:)
2014. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Próbálok nem gondolni rá, de nagyon nehéz. Anyukám szerint is kéne efy másik kismacska, de szerintem ez túl hamar van. Idővel biztos jobb lesz, csak nehéz. Mégegyszer köszönöm, az értelmes válaszokat.
2014. nov. 29. 19:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak cicáim,mikor otthon laktam még.Ugyan kinti cicák voltak,de nagyon ragaszkodtam hozzájuk.Volt amelyik időnként velem aludt.Nekem is nagyon fájt az elvesztésük,pedig már 10 éves voltam.Nekem segített az,hogy a régi helyett új cicát hoztunk.Egyébként most fogunk hozni majd egy kicsit,ő lesz az első cicánk a férjemmel,és pár hónap különbség lesz közte meg a lányunk között,együtt nőnek majd fel. :)
2014. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Azt akartam írni,hogy pedig már nem 10 éves voltam.
2014. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk két macskánk pusztult el pár napon belül. Az egyiket az első alkalommal, amikor felügyelet nélkül kiengedtük, elcsapta egy autó, a másik meg megbetegedett és el kellett altatni. (Egy megmaradt.) Mivel az egyik mindig a nappali ablakában kéredzkedett be, ha hazajött, hetekig bámultuk az ablakot, hogy megjelenik-e... Anyám, aki egészségügyis, folyton mindenféle külföldi oldalt bújt az interneten a betegségről (jelenleg nem gyógyítható), én meg állandóan állatmentő oldalakon mászkáltam... Nem azért, hogy új macskát keressek, csak valahogy jólesett (talán mert a másik kettőt is úgy fogadtuk be). Pár héttel később találtam egy felhívást, hogy befogadót keresnek, egy olyan macskának, ami szakasztott úgy nézett ki, mint az egyik, ami elpusztult. Elmentünk előre megnézni, mondván, hátha nagyon rossz érzés lesz újra ugyanolyan macskát látni, de ellenkezőleg, nagyon jó volt:) - talán azért is, mert a jelleme meg teljesen különböző az előzőétől. Így azóta megint két macskánk van és a megmaradt sincs egyedül... Bár már 3 éve történt mindez, még mindig sokszor emlegetjük azt a kettőt, amik elpusztultak...

De az idő segít...

Szerintem várj egy kicsit, és ha idővel találsz egy olyan macskát, aminek szüksége lesz rád (akár menhelyről, akár az utcán botlasz bele), vidd haza! Érezni fogod, mikor jön el az ideje!

2014. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!