Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, állandóan verekszik...

Segítség, állandóan verekszik a kismacska!?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, minap a vásárból hazahoztam egy 1,5-2 hónapos cicát, mert baromi aranyos és nagyon nyugis (akkor még...) volt, de ez a színjáték nem sokáig tartott, csak addig amíg hazaértünk.:) A lakást azonnal birtokba vette, mindennek neki megy csimpaszkodik, összeharap mindent, de oké, ez nem is zavarna, elvégre ilyenek a macskák. A probléma hogy harap, nem erősen, de azért érezni játék közben: állandóan az ujjamat harapdálja, karmolászik, néha a lábujjamat is, mivel pici még, nagyon nem vészes, viszont egyszer meg fog nőni, kiskoromban egy macskánkat pont azért kellet elvinni, mert hihetetlenül agresszív volt, ezt szeretném ennél elkerülni. Ja a másik még, ölbe se nagyon lehet venni, fél perc után leugrik, nagyon hiperaktív, amikor ébren van csak egy elmosódott csíkot lehet látni a lakás különböző pontjain.:) Egyedül amikor lefekszik játék után, akkor lehet kicsit nyüstölni.Szeretném, hogy normális, ölbevehető, nem harapós cica lenne, hogy ne kelljen elvinni, van valami mód a nevelésére, vagy kifogja ezt nőni ha idősebb lesz?

Haverom, akinek van 2 macskája, azt mondja erősen meg kell fogni, és egy jó nagy tenyerest lekeverni a fenekére, vagy a fejére, nála ugyan bevált, mert ha az ölébe veszi valamelyiket az moccanni sem mer, de nem szívesen bántanék egy ilyen kis állatot, meg lehet hogy még rosszabb lenne a helyzet...



2014. dec. 4. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A "hiperaktivitásával" nem tudsz mit kezdeni. A kiscicák rosszak, mint a kisördögök, ezt a korszakot ki kell bírni és addig élvezd, csinálj róla képeket, videókat, mert sohasem lesz többet ilyen játékos és cuki. :)

Kb 6-7 hónapos korában fogsz nagyobb változást látni a viselkedésében, persze egyede válogatja, lehet, hogy korábban, lehet, hogy később, de meg fog nyugodni. Nem tudom, milyen nemű a cica, de jó lenne, ha 6 hónapos kora körül ivartalaníttatnád, én úgy tapasztaltam, hogy a fiatalon ivartalanított cicák átlagban bújósabbak és ölbejárósabbak, mint a később, vagy egyáltalán nem ivartalanítottak. De ez persze a ti döntésetek.

A harapás ellen viszont tenni kell, nem szabad, hogy a kezedet rágcsálja. Mindig határozottan szólj ilyenkor rá, esetleg fújj az orrára vagy spricceld le vízzel. Én soha, egyik cicámnak sem csaptam oda, viszont ha felemelem a hangom, mindegyik tudja, hol a helye, este mégis bebújnak mellénk az ágyba, mert velünk érzik jól magukat. :) Lehet terror nélkül is macskát nevelni, csak baromi határozottnak kell lenni. Ha a kezeddel bunyózni akar, akkor legyen a környékeden valami méretben hozzá passzoló plüss játék, vagy nálunk pl a nagy fürdőszivacs vált be. Azt nyugodtan tépheti, játszhat vele, ráadásul a szivacsnak súlya sincs a körme is könnyen bele akad, tudja dobálni, hatalmasokat birkóztak a szivacsokkal kölyökként. :) Meg készíthetsz neki rengeteg játékot, az enyémek nagyon szeretik az alufólia galacsinokat, csak úgy önmagában is labdának használják, de köthetsz rá madzagot, lehet belőle húzós játék, fel is köthetsz ide-oda egy gombócot, amivel tud pofozkodni. Egy kiscica lételeme a játék, minél többet tud játszani, annál jobban lefárad, amikor alszik, akkor pedig tuti az öledbe fog bújni. :)


Meg fog nyugodni, ne aggódj, csak idő kell neki. Játssz vele sokat, nyugodtan beszélhetsz is hozzá, hogy ismerje a hangod, simizd, amikor lehet, ha az öledbe mászik aludni, hagyd, hogy ott legyen. Nem kell terrorizálni, nem kell verni, viszont könyörögni sem szabad neki, mert a fejedre nő. Mindig határozottan, esetleg egy összetekert újságpapírral meglegyintheted, de ilyen esetben se a kezed használd, mert azt játéknak veszi.

2014. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Malaika23 ***** válasza:
Ez teljesen normális mert minden kiscica ezt csinálja ilyenkor tanulnak meg vadászni vagy nagykorukban majd megvédeni területüket
2014. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!