Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hallottam, hogy terhes nő...

Azt hallottam, hogy terhes nő mellett nem egészséges, ha van cica. Miért? És valóban megalapozott ez?

Figyelt kérdés

2014. dec. 7. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Toxoplazma fertőzést kaphat el az édesanya és a magzat súlyosan károsodhat. emiatt nem szerencsés a cica a terhes nő mellett. A fenti linken azonban olvashatod részleteseben az infókat. A várandósság alatt mindig ellenőrzik a toxoplazmafertőzést alapból, met nemkel feltétlenül macskatartónak lenni, hogy az ember találkozzona fertőzéssel (pl. macskaürülék a virágágyásban, homokozóban pont ugyanúgy megteszi...)

2014. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem, egyáltalán nem megalapozott a csóri macskákkal kapcsolatos hisztéria.


"Összegzés: számos tényező egybeeséses szükséges ahhoz, hogy egy terhes anya toxoplazma fertőzést kapjon. Idézzük a Cornell Egyetem Macskaegészségügyi Központját vezető James Richards szakértő véleményét a kérdésről: "Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."


[link]

2014. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolónál a pont, az első egy rémhírterjesztő. Hozzátenném még, hogy mosatlan gyümölcstől, nyers hús érintésétől is meg lehet kapni a toxoplazmát, nem kell hozzá cicakaki sem. Aki egyszer átesett a fertőzésen, az immunissá vált és védett lett a betegséggel szemben egész életére és a magzata is védett. Vérvétellel kimutatható és ha az IgG eredmény pozitív, akkor az illetőt nem fenyegeti semmi veszély, de ha valaki nem esett át rajta, akkor sincs veszélyben ha betartja az alapvető higiéniai szabályokat. Nem kell megijedni, 25 éve vannak cicáim, és két egészséges gyerekem van, a terhesség alatt ugyanúgy gondoztam a cicákat mint előtte és ráadásul kijárnak a cicák és egerésznek is.
2014. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Butaság. Az alapvető higiéniai szabályokat betartva nem valószínű h megfertőződne a kismama. Amikor kitisztítja vegyen fel kesztyűt és maszkot, ha tutira akar menni. Anyukám és több gyermekes ismerősöm is tartott macskát, mig terhes volt, senki nem kapta el ezt, egészségesek a gyerekek is. :)
2014. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Maxitabi ***** válasza:
2014. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jaj de jó :) köszönöm a válaszokat! igazból beijesztettek mert amikor lett a cicám, többen is rögtön utaltak erre a várandós témára, én meg még nem is hallottam erről... :$ és hát éppen abban a babavárós életkorban vagyok:) De persze, logikus a higiénia, meg nyilván nem kerülnek ki ez miatt macskák a családokból. De azért biztos ami biztos :))
2014. dec. 8. 18:17
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Na ez igen!. 1-es voltam. Remhirterjeszto a netuddki. Most komolyan ekkora faradtsagba kerult volna a linket elolvasni.

Toxoplasmara alapbol minden kismamat megneznek, hogy nem kapott e el fertozest. A nagyokos valaszolok biztos voltak mar varandosok es atestek a toxoplasma szuresen, igaz kedveskek?


Toxoplazmas macskatol lehet toxoplasmat elkapni. Nem irtam, hogy minden macska toxoplasmas. Mellesleg ha pont egyezlen egy kismama is belefut a toxoplazmaba...mint irtam akar kerteszkedes kozben a szomszed macska kakijaba (azaz valo igaz nem kell neki maganak macskatarzonak lennie), akkor majd lehet sajnalkozni, hogy a magzat karosodott. Bizonyara a webbeteg vagy mas orvosi egeszsegugyi infokat terjeszto oldalak is remhirterjesztoek.

Mellesleg jobb felni es elovigyazatosnak lenni...pl. csaladtervrzesnel a cicuskat is idejekoran oltatni es nem feltetlenul egy agyikoban aludni vele, mint aztan halott magzatot megszulni vagy karosodott ujszulottet vilagrahozni. Nem remhirterjesztes, ha az ember tisztaban van azzal, higy mikre kell netan jobban odafigyelnie. Kepzeljetek en se lottem le a macskainkat es a szomszedoket se, de a toxoplasma szurest orommel vettem, hogy negativ lett.

gratula a sok macskabaratnak most a szubjektivitas nyert megint.

2014. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Toxoplazmás macskától gyakorlatilag kizárt, hogy elkapd.... Nem elég, hogy csak a frissen fertőzött macska székletében van meg a parazita tojása, akkor is csak néhány napig, de azt ráadásul napokig állni kell hagyni, hogy megérjen (fertőző képessé váljon), majd a macskaszart puszta kézzel kell megfogni és utána a kezed a szádba tenni. A fertőzés leggyakoribb forrása a nem kellőképpen hőkezelt hús és a nem eléggé megmosott zöldség.
2014. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A macska okozta toxoplazmózis veszélyét mértéktelenül eltúlozzák, hiszen rendkívül sok tényező egybeesésére van szükség ahhoz, hogy ez a kórokozó valóban a ház macskájának közreműködésével jelenthessen veszélyt a várandós kismamára. Sokkal veszélyesebb egy angolosan elkészített marhasült, mint a ház macskája. A toxoplazmózis az emlősök egy ritka betegsége, amelyet a toxoplasma gondii nevű, egysejtű parazita okoz. Noha maga a betegség ritka, a parazitával történő fertőzés igen gyakori. Hazánk hatvan év körüli lakosságának mintegy 60 százaléka fertőzött toxoplazmozissal.


Azért kezdtek ujjal mutogatni a macskára, mert a macska az az emlős, amely belében a parazita ivarosan szaporodik és amely ezért - életében összesen egy(!!!!!!) héten át - oocystákat (tojásokat) üríthet a székletében. Vagyis a parazita elsődleges gazdaállata a macska. A toxoplasma gondii életciklusának két fázisa van. Az életciklus szexuális része csak a macskafélék családjában (vad és házimacskák) megy végbe, ezért a macskák a parazita elsődleges gazdaállatai."

2014. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anizotropikus válasza:

Ennyi hozzáértő után én már nem is szólok :)

Igaz van közöm a témához, de ez itt a jelek szerint érdektelen!

2014. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!