Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szabadulhatnánk meg...

Hogyan szabadulhatnánk meg egy gonosz, gyilkos kóbormacskától?

Figyelt kérdés
Három szomszédos társasház udvarában évek óta él négy cica. Gondoskodunk róluk (ivartalanítás, féreghajtás, oltás, etetés), azonban időnként felbukkan egy hatalmas, gondozatlan fekete-fehér macska, akitől ez a négy nagyon fél, szanaszét rohannak. Félelmük indokolt, mert tavaly ősszel az ötödik társukat, a szemünk láttára ölte meg. Macska a macskát! Azóta mindig elkergetjük, ha észrevesszük. Ma észrevettem, hogy a pincénkbe a négy számára berendezett búvóhelyet, melegedőt kisajátította, beköltözött s a négy lánykacica nem mer többé bemenni. Amíg esznek is őrizni kell őket. Szeretnénk ezt a gyilkost likvidálni, de hogyan?
2014. dec. 8. 01:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen, akkor jól ijesszetek rá mindig ahányszor csak meglátjátok. Persze ekkor is vissza fog pofátlankodni, de valamit használ az ijesztgetés.
2014. dec. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
vágd el a torkát
2014. dec. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, ilyenről, még nem hallottam.


A megoldás egy kutya kint az udvaron, nem kell vad fajta legyen, olyan fajta kell, aki elvan a cicákkal.


Hidd el, az idegen macskát viszont nem tűri el! Megkergeti!

2014. dec. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Na az én a kutyám elvan az idegen macskákkal is.
2014. dec. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Be kell fogni eloallatat befogasara alkalmas csabdaba. El kell vinni egy menhelyre, vagy szabadon kell engedni egy jo messzi levo telepulesen ahol tud maganak uj teruletet talalni.

Vigyazni kell az ilyen kobor macskaval mert kulonbozo betegsegeket terjeszthet. Veszetsegtol kezdve szeles a skala.

2014. dec. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
A macskák nem gonoszak, nem gyilkosak, hanem az a normális és törvényszerű a természetben, hogy a kandúr területet szerez magának és aki védi azt, annak meg meg kell tudni védeni. Amikor így úgy amúgy legyengül a szegény áldozat, akkor vagy odébb áll, vagy ha helyben van tartva élelemmel, akkor elverik és elverik és előbb utóbb elpusztul. Ha kinti cicákat etettek, akkor ez a jelenség várható és normális, a "gonosz" macska azt teszi, ami az életbenmaradásához szükséges. Ha befogjátok és ivartalanítjátok + őt is etetitek utána, nem lesz ilyen gond vele többet.
2014. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3%

4-es, akkor nagyon rossz gazda lehetsz, ha még ezt sem tanítottad meg neki.


Kérdező: kutya :D Vagy az, vagy tényleg mindig le kell psriccolni vízzel, vagy hozzávágni valamit, meg közben persze nagy zajt csapni. Ezeket utálják a macskák. És ne lepódj meg, hogy macska macskát öl. genyó állatok ezek :)

2014. dec. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló látja jól a helyzetet. A kóbor cica nem gonosz, csak szeretne életben maradni és összeférhetetlen a természete mint minden kandúrnak. Elhiszem, hogy haragszol rá, de nem tehet róla, hogy ilyen. Ivartalanítás lenne az egyetlen humánus megoldás, mi is befogadtunk már több ilyen vadállatot is az évek során, mert soha nem volt szívem bántani egy cicát sem és láss csodát, megszelídültek. Most is ideköltözött egy verekedős vörös, holnapután megy herélésre.

7-esnek üzenem, hogy a kutyát nem lehet ilyesmire megtanítani, nem gonosz gazda aki nem uszítja mások cicájára a kutyáját, te viszont gonosz ember vagy, hogy ártatlan állatokra gyűlölködsz.

2014. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az, hogy megölt a szemed láttára egy cicát eléggé fura nekem, ilyet még nem hallottam. Elmesélnéd, hogyan csinálta??? Tényleg kiváncsi vagyok, mert tanulmányozom a macskák viselkedését és ilyesmivel még sosem találkoztam.
2014. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lepcsoke: szerintem annyira elverte a gyengebbet, hogy olyan serulese lett amibe kesobb belepusztult. Ilyent mar lattam. Ha ket macska egymasnak esik nagyon durva tud lenni, foleg ha a gyengebb beszorul egy sarokba.

A kutyakkal pedig nincs igazad. A kutyamat pici kora ota nevelem, egyutt nott fel tobb cicaval is. Soha nem volt uszitva idegen macskara, sot, vissza lett tartva megis ha beteved az udvarra egy idegen cica nem vagy alig lehet visszatartani es sajnos, ha elkapja oket akkor ugyan ugy banik veluk, mint a patkannyal vagy mas ragcsalokkal. Tehat nem neveles kerdese az, hogy egy kutya hogyan viszonyul mas macskajahoz.


A beetetese es megszeliditese pedig nagyon keteselyes dolog. Lehet, hogy az emberrel szemben baratsagos lesz, de mas macskakjal ugyan olyan agressziv marad. Foleg, ha elotte ugymond leigazta a tobbieket. Az biztos viszont, hogy a tobbi macska azutan is felni fog tole, ha ivartalanitjak. Igy pedig a feszultseg fennmarad. Vannak olyan macskak akik keptelenek megvaltozni. Ismerek olyan macskat aki csak a gazdajaval van joban, a csalad tobbi tagja pedig szinte fel tole. Es az ivartalanitas se segitett. Nem tudom a kerdezonek van-e kidobhato 10-15ezre olyan ivartalanitasra ami nem 100%-os javulast iger. Akkor viszont marad a koltoztetes. Az en macsekom is pl ivartalanitott es nagyon agressziv a tobbi macskaval szemben es nagyon vedi a teruletet is.

2014. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!