Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szabadulhatnánk meg...

Hogyan szabadulhatnánk meg egy gonosz, gyilkos kóbormacskától?

Figyelt kérdés
Három szomszédos társasház udvarában évek óta él négy cica. Gondoskodunk róluk (ivartalanítás, féreghajtás, oltás, etetés), azonban időnként felbukkan egy hatalmas, gondozatlan fekete-fehér macska, akitől ez a négy nagyon fél, szanaszét rohannak. Félelmük indokolt, mert tavaly ősszel az ötödik társukat, a szemünk láttára ölte meg. Macska a macskát! Azóta mindig elkergetjük, ha észrevesszük. Ma észrevettem, hogy a pincénkbe a négy számára berendezett búvóhelyet, melegedőt kisajátította, beköltözött s a négy lánykacica nem mer többé bemenni. Amíg esznek is őrizni kell őket. Szeretnénk ezt a gyilkost likvidálni, de hogyan?
2014. dec. 8. 01:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%

El kell rejteni a környékem található összes olyan állatot amit meg tusna gyilkolni, utána várni kell.

Innentől kezdve 4 eset lehetséges:


1. A macskát ku**ára nem èrdekli

2. A macska elmegy máshova gyilkolni

3. A macska a gyilkolási kényszere miatt őngyilkos lesz

4. Mindent megöl amit lát.

2014. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Lépcsőke:

A következőképpen történt a gyilkosság. Szomszédasszonyom az ő udvarukból volt a szemtanúja. Azt látta, hogy a gyilkos macska a mi kertünkben a növények között fura dolgot művel. Valamit nagyon ,dolgozik'. A cicát alatta a növények és a távolság miatt nem látta. Kiabálással, sicc-cel próbálta kideríteni mit művel, de a gyilkos nem zavartatta magát.

Amikor én este hazaértem, akkor találtam rá a halott cicára, körbe a nyakán a szőr csupa nyál volt. Vér sehol. Azután mondta el a szomszédunk hogy azon a helyen látta a fekete-fehér kóborkandúrt.

Mielőtt ez történt, egyébként, én is próbáltam ennivalóval őt is kínálni, mint sok más cicát.

Ő soha nem fogadta el. Ha mentem felé a kajával - gondolván, hogy tart a másik négytől, azért nem csatlakozik, - elszaladt.

Valószínű nem tudnám elfogni, mert azóta elkergetjük, tehát tart tőlem.

2014. dec. 10. 00:52
 13/15 anonim ***** válasza:
ivartalanítás és szelídítés
2014. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha te magad vagy a szomszédod nem látta konkrétan a gyilkosságot akkor nem biztos, hogy ő volt a tettes. Az is lehet, hogy csak megtalálta és megszaglászta a halott, vagy haldokló állatot. Itt vidéken elég sok mindent láttam már állatokkal kapcsolatban, és volt már 1-2 meglepő is. A macskák eleve kíváncsiak, elképzelhető, hogy felmérte a viszonyokat, és amikor megállapította, hogy nincs mitől tartania egyszerűen otthagyta.

A nyál lehetett valamilyen más állat nyála is. Egy kinti macska nagyon sok állattal találkozik és nem mindegyiktől tud elszaladni. Nyakra és hátra inkább a kutyák szoktak támadni. Lehetett egy kutya is aki megsebesítette a macskádat és ő úgy sérült, hogy annyi ereje volt még, hogy hazamenjen. Általában a sérült állatok mindig hazamennek, mert tudják, hogy ott számíthatnak a segítségre. Volt egy cicám amit megtámadott valami, a csípője eltört vagy kificamodott, és az egyik lábáról a bőrt is lenyúzta, de ő 3 nap alatt hazajött. Szegénykém nagyon szenvedett, és sajnos az állatorvos nem vizsgálta meg elég alaposan így nem derült ki a ficama, és az élete végéig sántított a hátsó lábaira.Egy másik cicánk pedig ellés közben kért segítséget tőlünk, hiába bújt el, odajött és könyörgött.

Tehát, mint az ördög ügyvédje azt mondom, nem biztos, hogy gyilkos a macska.


Ha pedig próbáltátok már etetni, vagy csalogatni, az soha nem fog úgy sikerülni, hogy a kezeddel nyújtod a kaját. Türelemmel lehet csak macskát szelídíteni. Először ki kell tenni a kaját, aztán messziről, észrevétlenül figyelni, majd folyamatosan egyre közelebbről kell figyelni. Ha már bízik benned, akkor ott lehetsz a közelében is, ha eszik, majd szép lassan azt is hagyni fogja, hogy megsimogasd evés közben. De ez nagyon hosszú folyamat lehet, hogy hetekig fog eltartani.

2014. dec. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad, kedves kérdező! Egyetértek az előttem szólóval, nem a cica volt a gyilkos, inkább a szomszédasszony kutyája, vagy más kutya. Macska nem tud megölni másik macskát, hacsak nem két-háromszor nagyobb az áldozatnál, akkor sem történik vér nélkül és olyan ritka eset, mint a fehér holló. Külsérelmi nyom nélkül kutya öl vagy méreg, esetleg gonosz ember rúgással lapáttal. A szerencsétlen kóbor cica csak megszaglászta a tetemet, de a szomszédod nagyon gyanús sajna, mert az egész története sántít...

Ha nem fogad el tőled ételt akkor miért kell őrizni a cicákat evés közben? Tőlük akarja elvenni de a külön adag nem kell neki?

2014. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!