Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek egy...

Milyen okai lehetnek egy bűnözőnek, gyilkosnak? Mitől lesz valaki gonosz? Fel tudnátok sorolni olyan negatív dolgot egy ilyen ember múltjából ami megváltoztatta?

Figyelt kérdés

És most nem a beteg elméjű embereket kérdezem.

:D bocsi hogy ilyen hülyén tettem fel a kérdést...



2013. okt. 13. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Fú, hát nem vagyok szakértő ez ügyben :D De attól megváltozhat egy ember, ha valami erős gyerekkori trauma érte (meghalt a családja, stb), vagy kiközösítették/csúfolták a suliban, és ez őt nagyon bántotta pl.


Viszont vannak olyan emberek, akik szimplán betegek. :D


17/L

2013. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarod tudni, illetve mit akarsz tudni, miért válik valaki gyilkossá?
2013. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak mert kíváncsi vagyok... :)
2013. nov. 30. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ingerszegény környezet, rossz társaság, nehéz anyagi körülmények, idegesítő szomszédok, gusztustalan politika, katasztrofális közlekedési morál,rossz családi állapot pl: apu iszik,anyu drogozik, drog befolyásoltsága illetve függősége,alkoholizmus,kilátástalanság a jövőt illetően, folyamatosan hazudozó és egymást eltaposó emberek a közvetlen környezetben, munkahelyen,családban,rokonok és ismerősök közt, rengeteg negatív életkép a környezetben, állástalanság, és utoljára pedig, miért ne, nem emberbarát.
2013. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Doctor1358 válasza:
Például ami velem történt, hogy gyermekkoromban az osztálytársaim kitaszítottak, csúfoltak, megvertek szinte mindig magamban beszéltem,és magamat kapartam a dühtől már mindennapivá vált számomra hogy elátkozok valaki(bár ebben nem hittem),bár ettől nem lettem se bűnöző,se gyilkos,csak antiszociális,szociopata,gonosz.
2015. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Takami Kósun japám írónak van a Battle Royale c. regénye (18-as karikás) Abban van egy Szóma Micukó nevű pszichopata csajszi, az antiszociális személyiség iskolapéldája (zsaroló, gátlástalan, mégis van egy csomó követője, mert szép és menő lány). Ő pl. azért lett ilyen , mert gyerekkorában részeges anyja nem törődött vele, és ráadásul anyja "ügyfelei" perverz, öreg taták pedózták.

Általában gyerkkorban alakul ki ilyen dolog: szülői, iskolai terror áldozata lesz valaki. Pl. a részeges apa gyakran megveri vagy idősebb tesó terroritálja.

De van olyan is, akinél születési adottság. Ilyen az egyik fiú uncsitesóm. Vízfejűséggel született, de sikeresen megoperálták. és egyrészt rettentően okos, manipulatív személy lett, másrészt úgy bántja és terrorizálja a húgát, hogy a szülei nem is tudnak róla, pedig a kislányon nagyon látszik, hogy el van nyomva. Lehet, hogy a vízfejűség agyának limbikus rendszerét is érintette, ami pedig az érzelmekért felel. A másik dolog meg az, hogy mivel sönt van beültetve a fejébe, úgyse bántják, és szabadon garázdálkodhat.

2015. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!