Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik táp lenne jobb a...

Melyik táp lenne jobb a cicámnak? (érzékeny)

Figyelt kérdés

A cicám pár hónapja gyakran hányt, volt, hogy szőrt, volt, hogy tápot, sajnos nem derült ki, mitől (röntgen, vérvétel volt, nincs daganat, nem férges, igazából minden rendben, egyetlen minimális eltérés volt a vérvételen) akkor elkezdtük jobb táppal etetni (royal canin érzékeny gyomrú cicáknak, ebből száraz- és alutasakos táp egyszerre), ettől ugyan kevesebbet hányt, de még mindig nem volt az igazi. Elkezdtük nyers csirkemellel etetni, mellé kapott "igazi" füvet (a macskafüvet nem ette), ekkor tökéletes volt, kb 2-3 hétig nem hányt, de már nem eszi meg a füvet, sajnos. Szerintetek érdemes lenne visszaváltani a tápra (nem Royal Canint vennék, hanem jobb minőségűt, Joserát vagy Britet, ezekből van hosszú szőrű, érzékeny gyomrú cicáknak) vagy a húsnál kéne maradni, de változatosabban etetni, esetleg mehet a táp és a hús vegyesbe?


(A cicám benti, rövidszőrű házimacska, 9 éves, aktív, ivartalanított nőstény)



2014. dec. 8. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont írni akartam, hogy a Royal-nál vannak sokkal jobb összetételű tápok, ráadásul jobb árfekvésben, de látom szerencsére tisztában vagy vele. Én mindenképp visszaváltanék valamelyik általad írt tápra, azok tényleg jók és ha jó táppal etetsz, abból mindent megkap a cica amire szüksége van (csak a száraztápról van szó, mert a konzervek nagy része csak víz) és persze néha mehet mellé egy kis csirkehusi, de tényleg csak alkalmanként kiegészítésnek. Egyébként ha az érzékeny gyomrú cicáknak való táp sem jönne be, én még kipróbálnám az ivartalanítottaknak valót is :)

2014. dec. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ultrahangos vizsgálatot megpróbálhatnátok még. Unokatesóm macskájánál azon látszott csak, hogy nem stimmel valami, vérvétel, kontrasztanyagos röntgensorozat nem mutatott ki semmit. Amikor felnyitották, akkor derült ki, hogy daganata volt.


Tápokban nem vagyok otthon viszont a csirkemell messze nem tartalmazza a macskáknak szükséges összes tápanyagot. Úgyhogy ha maradtok a húsnál, sürgősen olvass utána, hogy hogy kell azzal egészségesen etetni! Ajánlom a "macska nyers etetés" és a "macska BARF" keresőszavakat illetve ezek angol megfelelőit. Kérdezd meg az állatorvosodat is, neki is illene tudni nyilatkozni a témában.

2014. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!