Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami vitaminhiánya lehet...

Valami vitaminhiánya lehet vagy csak most váltja a tejfogait?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 6 hónapos kandúr cicám. És ma reggelre kiesett az egyik szemfoga alul. Ez természetes? Előtte körülbelül egy hónappal pedig az első szemfoga félbe tört. Az apróbb fogai már kinőttek rendesen és időben. Valami vitaminhiánya lehet vagy csak most váltja a tejfogait?
2010. febr. 1. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb. a harmadik és hatodik hónapban van a cicák fogváltása. Tehát már lassan a végén kellene lennetek. Lehet, hogy a többi foga már maradandó is.

Ha vitamin hiányra gyanakszol annak van több jele is.

Például fénytelen szőrzet.

Mindenesetre, mindenképpen egyen szárazat a cica, vagy nagyobb húsdarabokat. Ezek a modern macskakaják annyira pépesek már, hogy alig kell használni a fogukat.

A természetben ugyanis elvileg tépésre is használnák.

2010. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Ezt egy honlapon ( [link] találtam, remélem, hogy hasznos! "Érdemes még szót ejteni a fogváltásról. A cicáknál is kétféle fogazat váltja egymást. A macska tejfogait nagyjából 4-7 hónapos kora között váltják föl a maradandó fogak, szám szerint 30. Viszonylag gyakran megesik, hogy a tejfog még nem esett ki, de már mellette kinõtt a maradandó, mintegy dupla fogsorú lesz a macska. Azonban ha a tejfog nem esne ki magától hosszabb idõn keresztül és/vagy begyullad a macska ínye a fogak környékén haladéktalanul forduljunk vele orvoshoz!"

De lehet, hogy cicád foga azért tört ketté, mert már a gyökere elvált az ínytől, még nem esett ki a foga. Mikor az én tejfogaim estek ki, emlékszem volt egy fogam, amelyik "mállani kezdett", illetve darabok törtek le róla. De nem fájt, és már régóta mozgott. Néhány napra rá ki is esett. Szóval szerintem aggodalomra semmi ok! :)

2010. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!Így már nyugodtabb vagyok!!

Eszik rendszeresen szárazat is és nem csökkent az étvágya sem, ahogy elhagyta a fogát.Kicsit többet alszik, mint szokott.És egyfolytában rág mindent... Nem tudom hogy tolódott ki neki így ez a fogváltás, de remélem gond nélkül túl leszünk rajta...

És még egyszer köszönök mindent!!! :)

2010. febr. 1. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!