Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni, a...

Hogy tudnám leszoktatni, a kutya szopásáról?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk, akit befogadtunk. Már 3 hetesen elhagyta az anyja, mamám nevelgette, aki kórházba kerül, így hozzánk került. Van két kutyánk, az egyik - a pit szukánk- éppen tüzelt amikor ide került (bár nem tudom ennek van-e jelentősége) és a kismacska akkor rácuppant, és addig dagasztotta és szopta kitartóan, amíg egy héttel később meg nem jött a teje. És azóta nem tudtuk leállítani. A kutya sosem volt vemhes, és most már három hónapja szoptat. A macska már elég nagy, és lassan jó lenne ha leállna, nehogy a kutyának legyen valami baja. Volt valakinek már hasonló tapasztalata? (A macska rendszeresen napi 3x eszik, szóval nem lehet annyira éhes)

2014. dec. 11. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez annyira aranyos történet :)

Másrészt, szerintem nem árt a kutyának, de a biztonság kedvéért kérdezd meg az állatorvost róla. Normális esetben a kutya leválasztja magáról, amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje.

2014. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Katica71 ***** válasza:
Szerintem a kutyát nem zavarja a szopás, ha zavarná, biztosan tenne ellene, nem hagyná. Olyat már hallottam, hogy megindul a tejelválasztás, ha a picit emlőre teszik. A kettő közül majd biztos ráun valamelyik és a dolog magától megoldódik:)A cicának biztosan hiányzik az anyja, azért kezdte el szopizni a kutyut...
2014. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább a kutyának lehet ebből később egészségügyi problémája, én ivartalanítanám azt a szukát (mondjuk amúgy is)
2014. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!