Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg rossz gazdik lennénk?

Tényleg rossz gazdik lennénk?

Figyelt kérdés

3 éves kan cicámnak volt egy balesete novemberben. 6 napig volt távol, majd hazajött szörnyű állapotba.. Ki volt tépve sok helyen a bundája, és el volt törve a farcsontja mellett..

Na szóval, itt jönnek gondok. Valaki azt mondta, hogy rossz gazdik vagyunk, amiért nem műttetjük meg... Maga a műtét 30-40 ezerbe kerül, +az altatás, jópár röntgenezés...

Ez a balesete miatt is kapott injekciókat, meg 1x volt röntgenezése, meg a kontroll.. Ez így összesen volt 20ezer...

Látszik, hogy néha fájdogál a lába, meg sántít egy kicsit, de tudja használni - normális felugrik pl a kerítésre is.


2010. febr. 1. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Felelőtlenek. Mert előre kell gondolkodni hogy egy állat nem biztos hogy vígan elél 18 éves koráig aztán elalszik hanem lehetnek közben gondok. És ennek megfelelően kell bevállalni, akkora vagy olyan állatot amilyet a körülményeitek között mindig tudtok gondozni.

Meg talán még nem kéne hagyni csavarogni, ha pl ivartalanítva van akkor bent lehet tartani a lakásban. Ha pl a főút mellett laktok és nem akarjátok bent tartani akkor másmilyen állatot kell választani aki nem kóborol. Ez mind felelősség. Az állatok nagy fájdalmat képesek eltűrni és élni vele, nem tudhatod valójában milyen neki.

2010. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Borzasztó,hogy az állatorvosok mit meg nem engednek maguknak.Annyi pénzt szednek ki a gazdikból,amennyit nem szégyellnek.Én egyszer majd' 40 ezret költöttem egy macskára,és a végén el kellett altatni.De ezt a doki tudta már a kezelések kezdetekor is,simán felajánlhatta volna ezt a lehetőséget.Szerintem nem vagy rossz gazda,vagy akkor én is az vagyok.
2010. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első: egy nyugis kisvárosban élünk... És bocs, de honnan szerezzek szerinted egyből kb 1 fél havi fizetést? Mert ez így összesen simán lenne 60 ezer, a doki is megmondta... Te biztos gazdag vagy.. Örülj neki...
2010. febr. 1. 20:25
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

szerintem te egy jó gazdinak számítasz..

szerintem te minden töled telhetöt megtettél..

nagyon durva mit képzelnek ezzek az orvosok???

2010. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok gazdag de nincs is olyan állatom amire baj esetén 100ezreket kell költeni... Majd akkor lesz ha el tudom látni minden esetben...
2010. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Első, utolsó: tudom, hogy pénzbe kerül tartani. Mindent megadok neki, kivéve ezt.. Nem tudjuk kifizetni...
2010. febr. 1. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer velünk is előfordult, hogy egy törött lábra akkora összeget mondtak (többeket megkérdeztünk és a legolcsóbb olyan 45 ezer körül volt), hogy hanyatt estünk. Mi alapítványtól kértünk segítséget, hogy lehetőség szerint önköltségen műtsék meg. Elhívtak a vizsgálatra, végül ingyen megműtötték. Vicces volt, ott álltunk a kis pénztárcánkkal a kezünkben és nem akartuk elhinni, hogy nem kell semmit fizetnünk :=).


Nem vagy rossz gazdi, de talán túl hamar belenyugodtál a helyzetbe. Hívogass alapítványokat, állatorvosokat, akár több várossal odébb (mi is majd' 60 km-re mentünk), egyenesen mondd meg, hogy miről van szó, kérj bátran segítséget! Lehet, hogy valaki felajánlja, hogy részletekben fizethetsz, egy másik esetleg önköltségen bevállalja a műtétet, és ki tudja, lehet, hogy te is találsz valakit, aki ingyen elvégzi. Hajrá!

Minden jót nektek, a cicának pedig gyors javulást!

2010. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még valami: ha ivartalaníttatnád a cicát, nem kóborolna el napokra, kisebb eséllyel érné baleset. Most is vannak ivartalanítási akciók ( a zöld zebra hirdette meg éppen), érdemes megcsináltatni!
2010. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én cicámnak egyszer történt egy komoly balesete, 80 000 Ft.-ot kellett rákölteni. Én sem állok valami jól, egyedül tartok fenn egy albérletet Bp-n, csak a saját fizetésemre számíthatok. Mégis meg tudtam oldani, mert fontos volt. Kölcsönkértem innen-onnan. Ettől egy ötöst, attól egy tizest... Aztán szépen visszatörlesztettem. Nem volt könnyű, de meg kellett tenni és kész. Szerintemha nagyon akarnátok ti is megodanátok, csak akarni kell. Pedig nem az élete múlt rajta, neki is "csak" a lába sérült, de még csak meg sem fordult a fejemben, hogy ne műtessem meg. Egyátalán eszembe sem jutott ilyesmi. Rögtön a megoldáson kattogott az agyam.

Lehet felvenni gyorskölcsönt, lehet ismerősöktől kérni.. Esetleg megbeszélhetnétek a dokival, hogy részletben fizenétek ki. Csak pár hónapra össze kell húznotok a nadrágszíjat. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor azt kell mondnaom, hogy valóban rossz gazdik vagytok. Bocs az őszinteségért...

Egyébként minél tovább vártok a műtéttel annál nehezebb lesz helyrehozni a cicát, ezáltal akár drágább is...

2010. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Mindig abból tessék kiindulni, hogy a cicusnak (illetőleg az állatnak) éppúgy fáj, mint neked. Ehhez mérten tessék azon filózni, hogy mennyibe kerül a műtét. Semmi gond azzal, hogy valaki nem akar rá áldozni, vagy éppen nem tud nélkülözni 30 ezer forintot, ám akkor nem kell állatot tartani. Az állattartás felelősségteljes dolog, ami nem csak etetésből áll, hanem segítségnyújtásról is, amennyiben arra az állatnak szüksége van.
2010. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!