Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nevelhetetlen kandurokkal mit...

Nevelhetetlen kandurokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mar mindent kiprobalunk, megis kaparnak, mennek fel az ebedloasztalra, megszegnek minden szabalyt (ne karmoljanak butorokat, ne masszanak fel az asztalokra, ne egyenek bele az asztalon felejtett kajaba)

Mindenuk megvan, kaparofa, igenyes kaja, alom, minden.

Kinti-benti cicak, de foleg benn vannak.



2014. dec. 17. 12:22
1 2
 1/12 Kriszo85 ***** válasza:

Szia


Első körben invartalanítás, ha ez megvan, akkor el kéne dönteni, hogy maradnak kint /kivéve télen minuszokban/ vagy bentiek lesznek, kint olyan ingerek érik őket, hogy az életben nem fognak sajnos beszokni a lakásba és ott jól viselkedni, ennek fügvényében lehet lekezdeni a további "nevelésüket".


pultra felugrálással az a baj, hogy nem fogják megérteni hogy szólsz nekik, rájuk övöltesz stb, hozzád kötik majd a negatív élményt, lehet kapni mozgásérzékelős spriccelőt, kirakod a pultra, felugrik, érzékel, lesspricceli a macskát, és a konyhapulthoz köti az élményt, nem hozzád, ezért nem fog félni tőled, illetve egy idő után nem megy majd fel, nekem működött, van több helyen is a lakásban, nem olcsó, de megéri.

A bútor kaparásnál, én még vettem egy 250*50 cm -es macskabútort, azon elvannak, a bútort kaparták, de narancsos macskariasztóval befújtam azóta a közelükbe se mennek, ugyanezt el lehet játszani a kábelekkel is ha rágjék őket.


A macska nem kutya sajnos sokan itt rontják el, hülyén hangzik de tudni kell a viselkedésüket értelmezni és hogy mit miért és hogyan tesznek. Túl kell járni az eszükön.


sok sikert!

2014. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nevelni kell őket nagyon sok türelemmel. Ha kapar, odarakod a kaparófához. Ha felmegy az asztalra, lerakod. Ha olyasmit csinál, amit nem szabad, egy tiszta spriccelős flakonból megkínálhatod egy kis vízzel, azt általában nagyon nem szeretik. Soha ne üsd meg! A macskánál az óriási törést okoz, nem fog benned bízni többet. Lehet kapni boltokban távoltartó spray-t, amivel befújhatod azokat a helyeket, ahonnan távol akarod tartani. Macskánként változó a hatékonysága.. A citrusolajakat sem bírják, azzal is lehet próbálkozni. Nem tudom, milyen idősek a macskáid, de ezeket még kölyökkorban kellett volna elkezdni, felnőtt macskát nevelni már nagyon nehéz:S
2014. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A spicniről ha már tudják, mire való, később elég csak rázni bármilyen vizesüveget, már tudják, hogy rosszat csináltak.
2014. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szuper valaszokat kaptam, koszonom! :) Turelmes vagyok veluk:)

Kis rafinaltak egyebkent, mert sokszor csak akkor randaliroznak, ha mi nem vagyunk jelen, latszik az uvegasztalon ;)

Ivartalanitva lettek 2 hete, azota jobb, de pl a szonyegre rajarnak tepkedni:D

Mozgaserzekelos cicariasztot keresek!! :)

2014. dec. 17. 15:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, ment a zöld mindenkinek! :D
2014. dec. 17. 15:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, aki ízt mondja, nem érti egy macska, mi az a "nem". Eddig minden macskánk értette - persze nem üvöltve, de következetesen. A spriccelős taktikára nálunk nem volt szükség, de tényleg sokan dicsérik.

Nálam az vált be (az összes macskánál), hogy akkor szólok rá, hogy "nem", amikor még nem kezdett bele abba, amit nem szabad, de már látom, hogy "megfogant a fejében a gondolat". Klasszikus példa, amikor elkezdte méregetni a szekrény tetejét, hogy ugorjon:))), de az asztal / konyha iránti érdeklődésnél is működött.

2014. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:D

A határozott "Nem!" nálunk is működik, akkor jön a bűnbánó tekintet:D De amint elfordulunk, megváltozik a véleményük:))

2014. dec. 18. 08:42
 8/12 anonim ***** válasza:

segít ha van egyébként olyan hely ahol fentről szemlélhetik a család életét, pl. polc teteje, akkor könyebb leszoktatni őket, pl. az asztalról.

A macskák ösztönösen szeretnek magasabb helyeken dekkolni, teljesen földre parancsolni őket stresszt és a komfortérzet hiányát okozza náluk.

2014. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor veszunk nekik egy nagyobb cicafat:) Most par napig nem mentek fel, ma ujra nyomokat talaltam az etkezoaztalon (uvegasztal):D
2014. dec. 18. 18:08
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ilyen lenne lakásod, holtbiztos, hogy nem a konyhapulton dekkolnának:)

2014. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!