Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Toxoplazmózis és a macska....

Toxoplazmózis és a macska. Most váljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk pár napja egy 7 hetes kiscicát, mert a gazdája sorsára hagyta. Szobacicaként tartjuk. van egy 4 éves kifiam és mikor az édesanyám meghallotta, hogy lett egy macskánk teljesen kiakadt, hogy meg fog vakulni a gyerek.

Olvastam hát róla és a toxoplazmózisra bukkantam. Most nem tudom mit csináljak. Van okom félni? Édesanyám szerint gyorsan adjak túl a cicán.


2014. dec. 18. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A Toxoplazmózis, mint mar emlitettek paran, egyedul akkor veszelyes, ha az anya meg nem esett at rajta, es a terhesseg korai szakaszaban fertozodik.


Meg a cikk alapjan akkor, ha a addig ezen at nem esett gyerek kozvetlenul a szemebe dorzsoli.

Tehat, ha eddig nem esett at rajta, es nem immunizalodott, akkor ne engedjetek, hogy az almot, es amit a cica beletesz, beledorzsolje a szemebe... Na jo, gondolom ez amugy is alap volt, szoval.


Nagyon sok dolgot fel tudok sorolni, ami lenyegesen veszelyesebb egy nem eves gyerekre, mint a toxoplazmozis.

2014. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell megválnod tőle, ne ijedj meg. Anyukádat elkapta a tömeghisztéria egy buta cikk miatt. Amit az újságok leírnak azt sosem szabad elhinni, mert mindig felfújják és megmásítják a tényeket, hogy többen megvegyék a lapot. Két gyerekem van, 7 éves és 21 hónapos kislányok. 12 cicánk van, most fogadtunk be még két talált kölyköt, az egyik 7, a másik 3 hónapos. Nem féltem tőlük a gyerekeket, tudják, hogy az alomba nem szabad nyúlni, mert pisis, kakis. Szobacicától amúgy sem lehet toxoplazmát kapni, mert annak az egér a köztigazdája, és csak egerésző cica lehet toxoplazmás, az is csak rövid ideig. A toxoplazma amúgy sem olyan veszélyes, érdemes megnézni azt a kisfilmet amit az egyik válaszoló belinkelt.

Amióta az eszemet tudom mindig járkáltak cicák a kertünkben, később be is fogadtuk őket mikor nagyobb lettem, azóta is mindig sok cicánk volt, a terhességeim alatt is, sosem volt belőle gond. Még a szülész nőgyógyászom is azt mondta, hogy ha nem kell elkülönülnöm a cicáktól, még akkor sem, ha nem estem át a toxoplazmán, de a vérvétel kimutatta, hogy már védett vagyok.

Amikor olyan 3-4 évesek voltunk, az öcsémmel kint játszottunk a homokozóban. Emlékszem, néha előfordult, hogy találtunk a homokban valami fura gyurmaszerű dolgot, megvizsgáltuk, büdös volt,megállapítottuk, hogy ez kaki. Eldobtuk egy fa alá, és játszottunk tovább. Még mindig működik a látásunk. Akkoriban még nem volt divat letakarni a homokozót, gondolom egy környékbeli cica kakilt bele, természetesnek vettük, semmi bajunk nem lett. Anyukádat nem tudom, hogyan nyugtathatnád meg, a nagymamák nagyon be tudnak parázni mindenen, ha az unokájukról van szó és sajnos minden rémhírt elhisznek.

2014. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Most olvastam a cikket, amit anyukád küldött. Nem is értem, hogy miért a cicától félti a kisfiadat, mikor a játszótéri homokozók veszélyeiről van szó. Senki nem írja benne, hogy a cica ennyire veszélyes lenne, egy szobacica pedig tényleg abszolút veszélytelen, mert nem egerészik!!! Látod, a kis CINTIÁNAK nem is volt macskája, mégis károsodott az egyik szeme. Szerintem a homokozótól több okod van félni, mint a kiscicától. Örüljetek neki, hogy van a cicu, aggodalomra nincs okotok.

Még annyit, hogy egyszer pár éve, amikor egy gyerekorvosnak fényképeket mutattam a kislányomról, és az egyik képen épp 8 hónapos volt és mellette feküdt a kis plédjén kint a kertben az egyik cicánk (kicsit félve mutattam ezt a képet, hogy mit fog szólni hozzá) annyit mondott csak a doktornő, hogy: Látom macska is van, nagyon helyes, legalább nem lesz allergiás a gyerek.)

2014. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
A toxoplazmózisnál sokkal nagyobb veszély, ha gyereked nevelésénél a témához hülye jóakarókra hallgatsz.
2014. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Macskák vesznek körül születésem óta, állatbarát lévén állandóan hazahordtam az utcáról elhagyott kiscicákat, mégsem volt sose semmi bajom :) Erős az immunrendszerem, míg mások ilyenkor náthával, influenzával küzdenek, nekem kutya bajom. :) Ne válj meg a cicától, pláne ne higyj el mindent amit olvasol/hallasz :) Vidéken azt sem tudják mi az a toxoplazmózis, mégsem betegednek vagy vakulnak meg tőle a gyerekek :) Higiénia nagyon fontos, erre tanítsd meg a kisfiadat :) Nem lesz semmi gond
2014. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Egyebkent mindig volt macskank, csak a kertben nem johettek be a lakasba.

Ezek szerint en joval veszelyesebben eltem edesanyam felfogasa alapjan megsem aggodott ennyit.

2014. dec. 18. 20:42
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni a toxoplazmózistól ennyire. Kintről frissen bekerült cica ha netán fertőzött is, max. 10 napig üríti. Egyébként az emberek nagy része élete során fertőződik toxoplazmózissal és észre sem veszi, utána pedig már termeli az ellenanyagot a szervezet. Sokkal nagyobb az esélye, hogy valaki földdel szennyezett gyümölcstől, zöldségtől, valamilyen hústól vagy kertészkedés során kapja el, mint cicától.
2014. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Általában az unokákat a nagymamák sokkal jobban féltik. Ez van! Meg kell szokni, és nem kell mindig komolyan venni. :)
2014. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!