Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicát ivartalanítás...

Nőstény cicát ivartalanítás után hogyan óvjunk a gyógyulási időben?

Figyelt kérdés

A párom szüleinél van egy kb fél éves nőstény kinti cica. Nagy nehezen meggyőztük a szülőket, hogy bizony ivartalanítani kell és nem a kicsiket eltüntetni, ha beüt a probléma.

Ivartalanítás után, hogyan óvjuk a sebet, ha a lakásba nem vihetjük a gyógyulás idejére?

Kazánházba be tudnánk zárni, de mivel ott sok a faforgács, amibe rendszeresen belefekszik, félünk, hogy a sebe elfertőződne tőle.

Tehát mivel tudjuk óvni a sebet, hogyan akadályozzuk meg, hogy ne vakarja (félünk, hogy kiszakítja a varratokat, ha egyedül van)

Mennyi idő, mire nyugodt szívvel kiengedhetjük az udvarra felügyelet nélkül?


2014. dec. 21. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Gallért kell kérni az orvostól. A kazánházat pedig arra az időre ki lehetne takarítani.

De egy nagyobb ketrecet is szerezhetnétek.

Varratszedésig jó lenne nem kint lébecolnia.

2014. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyáron ivartalaníttattam a "kislányt" úgyhogy le tudom írni.

Először is ez egy rövid műtét én kb. egy óra múlva mentem érte.

Az altatótól kába lesz én mindenképp meggyőzném a szülőket, hogy 1-2 napig bent legyen ennyi idő alatt nem szedi szét a lakást nem is lesz olyan állapotban.


Tehát hazaviszed és két dologra kell figyelned:


Melegen legyen és figyeld ne fúrja az orrát a takaróba mert így félig kábán nem tud arra figyelni, hogy odébb tegye a buksiját ha nem kap levegőt. Nem egy vészes dolog ne ijedj meg általában nincs ezzel probléma csak egy kis figyelem. Tehát ebben az időben ne engedd ki az éjszakát úgyis átalussza.


A hasi seb kicsi és a doki leragasztja.

Én másnap vittem vissza, hogy szépen leszedje a ragtapit és megnézze a sebet.

Egyébként pár száz forintos tétel egy gallér és akkor nem tudja piszkálni.

Az első nap egy kicsit kába, nem szabad a hordozóból addig kiszedni, míg nem tér rendesen magához.

Enni, inni csak akkor kaphat ha már teljesen magánál van a tekintete éber tehát nem bamba és fátyolos tehát látod a cicán, hogy rendesen magánál van a szeme értelmes,tiszta és figyel, a járása nem dülöngél nem bizonytalan, rendesen megy.

Ez azt jelenti, hogy a szerek hatása kiment így elkerülhető a hányás.

Egyébként is reggel üres gyomorral kell vinni egyedül vizet ihat az nem baj.

Utána rendesen ehet.

Arra is figyeljetek, hogy az első 3 napban ne nagyon ugráljon ne feszüljön a hasa. Ez egy hasfal műtét, de hamar begyógyul. 10 nap múlva vittem varratszedésre de a varrat nem ragad be pillanatok alatt, minden gond nélkül kivette a doki nem fájt neki.

Az első nap az, ahol nagyon oda kell figyelni másnapra már jobban van harmadnapra de lehet, hogy előtte már ismét a régi cica lesz.

Kapni fog fájdalomcsillapítót és antibakteriális injekciót.

Ez egy pici vágás hamar gyógyul csak a belső hasfalnak kell idő de ő azt érzi, mit tehet meg és a doki is részletesen elmondja nektek, mi a dolgotok.

Az megtörténhet, hogy az első napokban nem lesz étvágy ez egy-két napig tartható de utána irány vissza a dokihoz nehogy kiszáradjon. Ez is egy eshetőség de nem jön elő, minden cicánál.

Az enyém aznap nem evett nem volt olyanja de másnap már nem volt gond igaz a doki adott neki egy étvágy indító szurit.

Előtte egyeztessetek az orvossal és csak utána lehet vinni a cicát.

Nem egy durranás hamar túl lesztek rajta én is féltem de nem volt semmi probléma.

Viszont neki már hideg van kint hiába van kuckója az első napokat hadd töltse bent nem lesz vele gond.

2014. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah és inkább nem engedném ki, míg a varrat nincs kiszedve de a doki úgyis megmondja, mi a helyes. A tisztaság fontos körülötte.
2014. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak a faforgács a probléma a kazánházzal, azt még össze is tudjuk szedni egy zárható vödörbe, de műhelyként is szolgál, így teljesen tiszta akkor sem lesz.

Varratszedésig bent tudjuk tartani, tennénk be neki almot, azzal nem lesz gond.

Szerintetek elviseli a cica, ha bekötjük gézzel a varrást és cseréljük neki, hogy tiszta maradjon? Vagy ez rossz megoldás?

2014. dec. 21. 16:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos esélytelen, hogy beengedjék, az ő felfogásuk szerint még az állatnak lakásba nincs helye.

Próbálok rajtuk alakítgatni, de sajnos gyökeresen nem tudom megváltoztatni őket.

Eddig észérvekkel az oltást, féregtelenítést, ivartalanítást tudtam elérni. Tehát az alap ellátást, ami kell egy egészséges cicához.

De pl ha macskakaját viszünk neki, akkor már jön a házikoszt is jó neki szöveg.


Eddig csak kandúr cica ivartalanításával volt dolgom, így alap dolgokkal tisztában vagyok. Inkább csak a sebét féltem. Erre próbálok megoldást találni.

2014. dec. 21. 16:45
 6/8 Katica71 ***** válasza:
A mi cicánk huzigálta a varratokat, majdnem idegbajt kaptam. Sok rémtörténetet hallottam a kiszaggatott varratokról, ezért csináltam neki egy ruhácskát egy kimustrált gatyó szárából. Nagyon jól tűrte, nem volt vele semmi gond. Szerintem a gézt leszedné magáról, akkor inkább gallért vagy ruhácskát adjatok rá. A varratokat 10 nap múlva szedte ki a doki bácsi, addig nem engedtük ki a házból a kisasszonyt:)
2014. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor várni kéne tavaszig és az átmeneti időre vegyél neki fogamzásgátlót, beszélj állatorvossal. Az enyém is most lett műtve, ő lakáscica. Figyelni kellett, mert nyalogatta a sebet, ami nem jó. A cérnát nem bántotta, mert a mi dokink nem csomózza, hanem folyamatosan, bőr alatt varr. A nyalogatástól viszont beödémásodott a seb, így csak 2 hét után tudta kiszedni a varratot.
2014. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne tekerjétek körbe semmivel a sebnek száradnia, levegőznie kell és előfordulhat, hogy megijed tőle.


A ruhát és a kötést is leszedheti vagy azt fogja nyalni és azzal irritálni a sebet az a legegyszerűbb ha veszel egy gallért és meg van oldva. Pár száz forintos tétel.


10 nap múlva leszeded és akkor már nyalogathatja. Ennyi.

10 napot kibírnak az öregek ezzel a felfogással is. Ez az ő érdekük is 10 nap bent és no problem a jövőben vagy tüzelési hisztik és kismacskák.

10 nem alatt nem dől össze a világ nem kell minden hová beengedni.

Egy frissen műtött cica is pont olyan gondoskodást igényel, mint egy frissen műtött ember. Nem fog belehalni de megfelelően gondoskodni kell róla egy pár napig.

2014. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!