Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Már az összes...

Mit tegyek? Már az összes létező módszert kipróbáltam, de sehogy sem akarja megszokni.

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy 5 hónapos cicám,szanaszét kakál.Egy hónapja kaptam,úgy hogy még az sem lehet hogy nem szokta meg a környezetet.Mikor elhoztuk alomhoz volt szoktatva.Most is oda kakál,de mikor olyanja van akkor mellé:S Szeret engem a cica és én is öt.Ráadásul babát várok,igy nem takaríthatom az alomját,csak párom.Ő meg délutánig dolgozik.Addig a cica meg teli kakálja...aztán ha nem oda akar akkor mellé is egy kettőt elejt.Mit tehetnék?Sűrgösen valami módszer ki kell találjak,mert ha itt lesz a pici nem lenn éppen jó ha a lakásban több felé kak lenne.Megválni nem akarok töle.
2010. febr. 3. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Gumikesztyűben takaríthatod. A lényeg, hogy a bőröd - de főleg semmilyen nyálkahártya - ne érintkezzen a cica almával, kakijával.


Az orvostól kérj toxoplazma-vizsgálatot, hogy átestél-e már a betegségen. Ha igen, akkor meg teljesen felesleges távolságot tartanod a macskától, kétszer nem kaphatod el a fertőzést.

2010. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,majd kérem hogy ezt is nézzék.Nem tudom h átestem-e de a családi háznál is voltak cicák mindig is és nem tartózkodtam tölük.
2010. febr. 3. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy kicsi az alomtálca. Ha elfér szerezz egy nagyobbat. Az alomtálca alá meg tegyél újságpapírt.

Én azt tapasztaltam, hogy a Fressiben kapható ovális alomtálca nem túl szerencsés. A szögletes és nagyobb forma a jó.

2010. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a terhesség előtt is találkoztál macskákkal, akkor rég védett vagy.

A macska azért megy félre, mert tele van az alom.

Ne papírdoboz legyen a helye, hanem műanyag, kb. hetente ki kell mosni, fertőtleníteni, kiáztatni. Ha szagát érzi, már nem megy rá.

2010. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért kerüli, mert vagy tele van, vagy nincs benne elég alom. Szerintem az is megoldás lenne, ha vennétek neki mégegy alomtálcát. Így kedvére "válogathat". Valamint legalább 5-6 centi vastagon legyen a tálban alomanyag.

Ha félsz a toxoplasmától, akkor úgy takarítsd, hogy felveszel egy papírmaszkot ( [link] ), ami bármelyik gyógyszertárban beszerezhető, és alompucolás után alaposan moss kezet. Így elkerülhető a betegség.

Bár szerintem már biztos átestél rajta, ha régebben is voltak cicáid.

2010. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A cica egy ösztönösen tiszta és finnyás állat.Valami problémája lehet az alommal,lehet hogy sűrűbben kellene cserélni,vagy váltani másikra.Vagy vastagabban (vékonyabban)rakni a tálba.Ha babát vársz,tényleg jobb,ha nem Te takarítod.Olyat használsz,amihez hozzászoktatták az előző helyén? Ha az bevált,nem rendetlenkedett,akkor azt kellene venni neki.Van alomszagtalanító puder is,hátha kivánatosabb úgy a cicának.
2010. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10:55-el értek egyet, valami az alommal lehet, amit nem szeret, az én cicáimmal is volt már ilyen. Ami eddig a legjobban bejött nekik is, meg nekem is (könnyű tisztítani) az a Lidl-ben kapható alom. Persze csak ha nem akarsz rá nagyon sokat költeni, mert többszörös áron biztos van jobb minőségű is...:)
2010. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kettő alomtálca egymástól távol talán megoldaná a problémát.
2010. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!