Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja? A kb.1,5 éves...

Mi a baja? A kb.1,5 éves cicámnak mostanában hullik a szőre (a feneke körül már szinte nincs is) és tüsszög is.

Figyelt kérdés
(annyira tüsszög, hogy néha már szinte fuldoklik) Ja, és egyfolytában nyávog is. De nem ilyen normális nyávogással, hanem hangosan és siralmasan. De szerintem nem fájdalomtól nyávog, mert ha megsimogatom, utána mindig abbahagyja. Vajon mi a baja?
2010. febr. 4. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott?
2010. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos. Nem megy a hasa? Akkor szoktak megkopaszodni hátul. De különben jól elvagy, gondolom nem tegnap kopaszodott meg a seneke, meg nem tegnap óta fuldoklik...
2010. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rüh lehet például. Ez egy atkaféle parazita, ami befúrja magát a bőrbe. Könnyen gyógyítható. Viszont ha ez van neki, sürgősen intézkedni kell.
2010. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy emlékszem, hogy a fekete macskámnál a rüh kezdődött hasonló tünetekkel. Semmiképp nem raknám az ágyamba a helyedben, és nem simogatnám (illetve dehogynem, csak tartsd tisztán a kezed). Mielőbb vidd orvoshoz, mert a rüh nagyon el tud fajulni és nagy szenvedést okoz a cicának!
2010. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,


először is tényleg vidd orvoshoz. A tüsszőgésre jó lehet egy antibiotikum. A szőrhullás lehet bolha/rüh/szőrtüszőatka..ezekre a higított neostomosanos fürdés/bekenés jó többször, és egy nyakbacseppentős Frontline. Bár a szőrtüszőatka nehezebb ügy, arra a Taktic a jobb. Nem tudom hogyan tartod, előfordulhat az is, hogy nem a megfelelő eledelt kapja, ezért gyenge az immunrendszere, és azért van halmozott baja. De vidd dokihoz!

2010. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Am szerintem jól tartom, mármint kap konzervet, tápot és maradékokat is.
2010. febr. 6. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!