Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska eszi a macskaalmot...

A macska eszi a macskaalmot mi a teendő?

Figyelt kérdés
A barátunk kinti macskája tüdőgyulladást kapott, és a doki sok más mellett benti pihenésre ítélte, ezért elhoztuk magunkhoz, mert ő nem tudta megoldani. Más nem látott macskaalmot sima, szürke, saját márkás almot vettünk neki így hirtelen, de ebből evett egy pár darabot (miután az egyik sarokba bele is pisilt). Ezt a szokást abba fogja hagyni? Mit kell ilyenkor csinálni? A doki szerint néhány napig csak alutasakost adjunk neki, mert a táp most túl "kemény, és nehéz" neki a betegsége miatt, akkor ezt miért eszi? (Már 3 napja nem evett semmit, de raktam ki neki alutasakost, meg is mutattam abba is beleeszegetett egy kicsit, de megint visszament az alomhoz.)

2015. jan. 2. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha csak pár szemet evett belőle, akkor nincs gond. Többet viszont nem szabad, mert ezek az almok nedvesség hatására nagy gombócokká állnak össze, ha ez a gyomorban, belekben történik, akkor könnyen lehet baj pl. bélelzáródás és műteni kell. Nálam egyszer fordult ilyen elő, mikor 4 hetes kicsik kaptak először almot. Rögtön lecseréltem kukoricacsuhé alomra (ha ezt megeszik,, nem lesz bajuk)... de aztán szerencsére nem ették tovább. Van olyan ismerősöm, akinek a cicája újságpapírcsíkokra végzi a dolgát, talán ezt is meg lehetne próbálni...
2015. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!