Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két alom van, miért csak az...

Két alom van, miért csak az egyiket használja?

Figyelt kérdés

7 hónapos ivartalanított kandúr lakáscicáról van szó.

Van cicavécéje, amivel eddig semmi baja nem volt, nyugodtan használta, és én örültem neki, mert nem kaparja ki belőle az almot, nem megy félre a pisi-kaki, és nem is büdös annyira.

Hónapokig gond nélkül használta, azután egyszer összevesztünk, ő bosszúból mellém pisilt az ágyra, és onnantól kezdve ez gyakori probléma lett, hogy mert érezte a pisiszagát, gyakran odapisilt.

Azután is persze használta a cicavécéjét, minden gond és félresiklás nélkül, a hálószobaajtót becsuktam, és tényleg csak odapisilt.


Na, de továbbra is érezni a pisiszagot a hálószobában, így ha nyitva hagyom az ajtót, akkor megint odapisil. A probléma megoldásának részeként ismét beiktattam a sima alomtálcát, amit a kezdetekkor használt, amikor hozzám került. Olvastam is sok helyen, hogy mindig macska +1 számú alomra van szükség. Hát tessék, egy macska van, két alom. Amióta viszont azt beüzemeltem, közvetlenül a cicavécé mellett, oda be se megy, csak ezt a tálcát használja. Nem pisil a cicavécébe, bele se szagol. Csak ezt a kicsi alomtálcát tölti meg mindenféle jóval, és gyakran mellé is jut.


Miért csinálja ezt? Mit tehetek ellene? Hiába veszem le a cicavécéről a tetejét, ugyanúgy csak az alomtálcába csinál mindent. Sehova máshova (mert továbbra is csukva a hálószobaajtó, amíg az ágynemű összes részét le nem cserélem). Ez csak azért probléma, mert bizony kikaparja a homok felét, ami benne van. Mondjuk, nagyon rendes, utána összesöpri egy kis kupacba, de attól még ugyanúgy szerteszét van szórva minden.


Előre is köszönöm! :)


2015. jan. 4. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan, hogy mért baj az, hogy egy tálcát használ? Azt prefeálja. Van választási lehetősége és él is vele. :)


Ha a szag a gond, akkor arra jó megoldás lehet az, hogy nem homokot használsz, hanem almot. A legolcsóbb Biolux alommal nekem két macskára volt egy tálcám, közvetlen mellette sem lehetett a szagot érezni.


Ha az a gond, hogy kikaparja, vegyél magasabb falút, vagy ha a másikat tető nélkül hajlandó használni, akkor tedd rá a tetejét, hátha úgyis belemegy majd.

2015. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kerdezo, te ugyanaz vagy, aki kiirt mar parszor kerdest amiatt, hogy a macskaja az agyra pisil?

Es pont neked tanacsoltam, hogy akkor legyen a haloban is alom?

(mert nem lehet bezarni a halot, mert nincs szelozese)

2015. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehetséges, mert valóban probléma ez :D
2015. jan. 5. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!