Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e baj abból, ha az...

Lehet-e baj abból, ha az ivartalanított lánymacskámat a műtét után nem 10 nappal, hanem 14 nappal viszem vissza az állatorvoshoz varratszedésre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ki lehet-e szedni a varratot komplikációk nélkül, vagy addig túlságosan beforr a seb?
2010. febr. 5. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a választ, az biztos, hogy 1-2 nap ide-oda nem számít. De te gyakorlatilag majdnem másfélszer hosszabb ideig tartanád bent a varratokat.

Azt javaslom, hívd fel az orvost és kérdezd meg őt! Ő tudja, mivel és hogyan varrta össze a sebet, így azt is, hogy meddig maradhat bent a varrat.

2010. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, a varrat nem nő bele a húsába plusz 4 nap alatt. A felszívódós varratok is jó pár hónapig sértetlenül a cicában maradnak és csak azután szívódnak fel.

Azért lehet csak veszélyes, mert a cicának több lehetősége van arra, hogy kiszedje magának. Az enyém 8 napig nem nyúlt hozzá, a 9.-en elintézte magának a varratsedést. Elég csúnyán forrt össze a seb.

Szóval ajánlatos minnél hamarabb, de 10 vagy 14 nap csak ilyen szempontból számít.

2010. febr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkét választ.

Végül mégis kivártam a 14 napot vele, mert nem volt lehetőségem hamarabb visszavinni, így ma került rá sor. De szerencsére nem volt semmi probléma, a doki fél perc alatt kiszedte a varratot, a cica jól van és a sebhelye is szépen gyógyult. :o)

2010. febr. 6. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!