Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ivartalanított (teljesen...

Egy ivartalanított (teljesen kipakolt) szuka kutya hogy kaphat méhbetegséget a műtét után?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Sok helyen olvasom, hogy KEVESEBB az esélye a méhbetegségeknek, ha ivartalaníttatunk. De ha már nincs méhe, akkor hogy lehet méhbetegsége?
2010. jan. 3. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Na.valószínűleg rosszul fogalmazott valaki.ha a méhét is eltávolítjak akkor az az állítás a helytálló,hogy daganatos betegségekre kevesebb az esély(hisz a méhdaganat kockázata kizárt).
2010. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát ez csak akkor helytálló, ha a petefészket távolítják csak el.

Tök "jó", hogy rengeteg helyen rosszul fogalmaznak...

2010. jan. 3. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

3 féleképpen műtik a szuka kutyákat:

elkötik a petevezetéket,

kiveszik a petefészket,

kiveszik a petefészket és a méhet is.

Állítólag, ha kiveszik a petefészket, a méh működése leáll, és gyakorlatilag elhal, összezsugorodik (tudományos cikket nem olvastam ezzel kapcsolatban).

Ha teljes volt a műtét, akkor a méhgyulladás esélye kizárt, ha csak kis műtét volt, akkor elvileg lehet méhgyulladása, gyakorlatilag - nem tudom (a fentebb leírt állítás miatt).

Sajnos az élet minden területén sok a fogalmazási hiba, még az iskolások tankönyveiben is. Vagy nézzük csak a törvényeket, hányféleképpen lehet értelmezni bizonyos paragrafusokat vagy mennyi joghézag van.

Általában véve jellemző az emberiségre, hogy felületes, pontatlan. Pl. könyvelés: nem mindegy, hogy 100.000 vagy 1.000.000 ... :)

2010. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!