Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica vagy kinti cica?...

Benti cica vagy kinti cica? Érvek ellenük, mellettük?!

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye a macskákról, hogy ki tart(ana) bent cicát, illetve ki az, aki szerint csak kintre valóak?
2010. febr. 5. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én mind2 mellett szavazok egyaránt.

egyrészt azért, mert ha kint van, veszélynek van kitéve (autó, más állatok)

viszont(!) ha bent van, akkor nagyon büdös lehet tőle. (tapasztalat)

2010. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy nekünk a cicánk 3 évig volt bent, de amikor már ivarérett lett nagyon erős volt a pisijének a szaga! És sokszor mindent összepisilt és iszonyatos szag terjengett a házban! Meg mikor már nagyobb volt egyre nehezebben lehetett bent tartani!

Ha kint tartottuk a cicát akkor meg legtöbbször a szomszéd kutyák megölték!

Úgyhogy most úgy van, hogy bent van a kajája meg napközbe ha akar bent alszik, de este kimegy és wc-ni is kimegy! Szerencsére így még nem volt vele baj! És már megvan egy pár éve!

2010. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is úgy jó szocializálni a cicát, hogy mindkét helyzetet tudja kezelni. Pl. ha nem vagyunk otthon, akkor legyen el kint is, találja meg a helyét, foglalja le magát, ne sodorja magát veszélybe - ehhez kell kinti tapasztalat.

A bentiekkel az emberekhez való szoktatás és szocializáció miatt van szükség. Felfogja, hogy az az emberé, oda nem piszkolunk, ezután amúgy más zárt helyekre sem fog a macska piszkolni, hozzánk és a napi rutinjainkhoz is hozzánkszokik. Tud benn viselkedni, megtanulja, hova nem mehet, hova igen, így ha olyan szitu van, hogy benn kell lennie (extrém időjárás, vagy bármi), akkor ott sincs baj.

Lényegében talpraesett macska lesz az ilyen, aki egyik világtól sincs elidegenedve. Ha nem szocializáljuk magunkhoz a lakásban, akkor kinti elvadult macska lehet belőle, ha csak benn van, akkor a kinti világban lesz veszélyben.

A mi macskáink mind úgy éltek/élnek, hogy a nap bizonyos részét (meghatározott időintervallumot) benn töltenek velünk, egyébként kinn alszanak. Plusz mikor akarnak kimenni, akkor kimennek. Van lehetőségük az átjárásra a két "világ" közt.

Egyik tértől sem egészséges megfosztani a cicát szerintem.

2010. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül benti cica párti vagyok.

Három gyönyörű, fiatal macskámat ütötte el kocsi, mert országút mellett lakom, és az elvesztésük nagyon megviselt. Egyet a szomszéd, tüzelő szukához érkező kutyák téptek szét, na, egy széttépett kis macska maradványainak látványát sem kívánom senkinek.

A jelenlegi cicám benti, hamuba pipil, ivartalanított, így szaga sincs, és a kalandvágyát a szekrények tetején ugrálva éli ki.

Nekem beszélhetnek, hogy megfosztom a macskámat mi mindentől azzal, hogy bent tárolom, de amíg így megkímélem az életét, addig így van jól.

(A bezért macska élethossza lehet a kinti macska életének háromszorosa is, jegyzem meg kiegészítésképpen.)

2010. febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A benti cica egy élmény, feldobja a napok otthoni, unalmas perceit is, egész nap szórakoztat, de egy macskát bűn csak benti életre kárhoztatni. Ezért mi ahogy megnőtt kiengedtük, a környék legvagányabb nősténye lett, uralja a fél utcát...de ezzel jár hogy folyton összeszed férget, bolhát, kullancsot. hiába kezeltetjük rendszeresen, ahogy kilép és végigellenőrzi a környező melléképületeket már újra is fertőződik(féreggel). Így ma már teljesen kint él, mikor a kertben vagyunk folyton velünk jön, megszokta. Így is jó, de néha bent hiányzik.
2010. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen benti.Nekem 17 évig élt lakásban a cicám.A mostani macsek is szobacica így tudom csak mindentől megvédeni.A büdös pisi ellenszere az ivartalanítás.
2010. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tudom, önző vagyok, de én nem szeretem, ha a cicám eljárkál mindenfelé. macskát csak lakásban tartanék legszívesebben, de pici lakásban nincs szívem bent tartani, kiengedem a kertbe.

szóval szerintem bent legyen a cica...

2010. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem benti cicám van, remekül érzi magát, de nincs is más választásom, mert panelban lakom. A páromnak 2 éves kinti-benti cicája volt, kertes házban. Épp nála voltam, amikor elgázolva találta meg reggel a ház előtt. Mire elindultunk volna vele az orvoshoz, a kocsiban meghalt. Az 50 éves párom úgy sírt, mint egy gyerek, megfogadta hogy soha többet nem lesz cicája, és biztos hogy ha nekem kinti cicám lenne, egy nyugodt percem nem lenne.
2010. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a benti fiú cica minden megjelöl, ami igencsak szagos lehet... ha kint van akkor meg minden veszélynek ki van téve... nekem benti cicám van, lány.
2010. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én cicám bennt és kinnt is lehet egyaránt!Eredetileg nagyon féltem attól,hogy valami baja eshet, ha kiengedem,de láttam rajta, hogy vágyik, ezért inkább az Ő érdekeit vettem figyelembe. Egyébként minden este 9 körül megjelenik, és bejön aludni.Nagyon hozzá van szokva a napirendjéhez, pedig még csak 8 hónapos. Ami hátránya van ennek,hogy néha összeszed bolhákat, de már erre is megtaláltam a megoldást!Jah és szerintem célszerű ivartalanítani, mert ellenkező esetben nehéz egy kandúrral egy házban...:)
2010. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!