Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan szobacica, amelyik...

Van olyan szobacica, amelyik nincs ivartalanítva és lakásban él és nem büdös?

Figyelt kérdés
Az én cicám hat hónapos, és nézzetek bolondnak, de nemhogy büdös, hanem még kifejezetten illatos is. Szép, ápolt cica. Van rá valami pici esély is, hogy később sem lesz büdös? (kandúr) Van olyan gazdi, akinek fiúcicája van, lakásban tartja és nem ivartalanította és nincs gondja?
2010. febr. 6. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az enyém is fél éves. Nem büdös, nem jelöl, nem nyávog. Persze kimehet de inkább bent tartom.

Voltak régebben fiúmacskáink kint, és nem voltak azok sem büdösek. De én viszem majd ivartalanítani, most különbenis akciók vannak, az 4ezer ft semmi! Nem tudom miért ezek kell spekulálni? Ha ivaros akkor úgyis csak szenvedni fog bent hogy nem mehet ki, ha meg kimehet akkor meg az a baj hogy összeverik ás gyártja a kiscicákat!

2010. febr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Teljesen igazad van. De "félek" a műtéttől. Már megkérdeztem az állatorvost is, de nem tudok dönteni. Mindenesetre köszi, hogy leírtad.
2010. febr. 6. 12:16
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Himalája perzsákat tenyésztek. Erről a fajtáról az a hír járja, hogy a kandúr nem "jelölgeti" a területét úgy, mint ahogy más kandúrmacskák teszik. Ismerek olyan tenyésztőt, aki zokszó nélkül visszavásárolja a kandúrját, ha az jelölgetni kezd a lakásban... (És még egy cicát sem adtak ezért vissza neki.)


Nekem más a személyes tapasztalatom. Az én kandúrom sem jelölt úgy másfél éves koráig, azonban akkor megérkezett hozzá a nősténye, aki azóta is a családunk tagja. A kandúr pedig megváltozott...


Ma már rendszeres, hogy odapisilget mindenhová, és sajnos a pisije rettentően büdös. Nem csapja fel a farkát, mint a házimacskák, egyszerűen csak pisil. Mivel tenyészkandúrként funkcionál, és már jó pár kölyke született, (nem csak a saját nőstényétől), ezért azt hiszem, érthető, hogy megjelöli a területét...


A te cicádra visszatérve: lehet, hogy ő is a kevésbé "jelölgetős" fajtához tartozik, ám szerintem 6 hónaposan még nem teljesen ivarérett, tehát még változhat az illata. Ha nem is fog jelölgetni, de a pisije sajnos akkor sem lesz éppen kellemes illatú. Ez a kandúrmacskák hátránya.

2010. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

A műtéttől nem kell félni. 10-20 perc az egész, és nincsenek varratok, sem utólagos komplikációk. Az egyetlen rizikóforrás maga az altatás, de ma már az állatorvos akkor is képes megmenteni a cicát, ha műtét közben derül ki, hogy érzékenyen reagál az altatóra. Tehát a kockázata a műtétnek gyakorlatilag nulla.


Egyetlen műtéttel rengeteg kellemetlenségtől óvod meg magadat, és a cicádat is. Egy nem tenyésztésre szánt kandúr élete kizárólag a vágyakozás körül forog, amely neki sem jó.


Ha egyszer majd "nyugdíjazom" a cicáimat, én magam is ivartalaníttatom majd őket...

2010. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell félni, ha a macskád fiatal és egészséges. Hiszen ez csak egy kis rutinműtét, őt nem vágják fel mint a lánymacskákat! Ha nem vagy tenyésztő akkor nem sok értelme van így hagyni. Én nagyon félek, hogy elviszik vagy megverik, eltűnik csavargás közben, úgyhogy már alig várom hogy mindig bent lehessen.
2010. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

nekem van egy perzsacicám aki kandur most lesz 3 éves és lakásban tartom..

nem pisil soha máshova csak az alomba.. a catsan macskaalmot ajánlom az szagtalanít valamennyire..

2010. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

12:25ös vok

és nem ivartalanitott..

és nem büdös a cicám..:)

2010. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan az én kandúrom sem volt még büdös. Mert még nem ivarérettek ilyenkor. De 9 hónaposan... Egyrészt a macskának is kandúrszaga lett, másrészt szanaszét pisilt a lakásban. Eggészen gusztustalan volt, folyamatosan macskapisiszag volt a lakásban. Aztán ivartalanítva lett, és azóta is finom cicaillatú a kis drágaságom. :)
2010. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem 8 hónapos kandúrom van, eddig ő is nagyon illatos volt,de most, hogy elkezdődött a tüzelési időszak néha elég erős pisi szaga van...úgyhogy én viszem ivartalanítani,de nem csak emiatt...
2010. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalaníttasd, hiszen ezzel idősebb korára megkíméled az ivarszervi daganatoktól is. Mindenképp megéri, mert csak előnyei vannak, hátránya nincs az ivartalanításnak. Nagyon kicsi rutinműtétről van szó, másnapra semmi baja sem lesz. Nálunk az összes kutya és macska ivartalanítva van. A fajtatiszták is, hisz nem vagyok tenyésztő és az egészségük a legfontosabb a számomra.
2010. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!