Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha ivartalanítják a nőstény...

Ha ivartalanítják a nőstény macskát akkor megváltozik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves nőstényem, szobacica és ivartalanítanánk mert az utóbbi néhány tüzelésénél össze-vissza jelölget(többek között ágyra, párnára). Most aranyos cica hallgat a nevére, ott alszik velem. Ivartalanítás után is ilyen lesz vagy agresszívabb?
2010. febr. 7. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, a mienket 1,5 évesen ivartalanították, semmit nem változott, már 8 éves azóta. Tavasszal eljátsza ugyanazt amit régen amikor ivarzott, hempereg a hátán és pár hétig játékosabb. És az sem igaz hogy elhíznak tőle, nála ez sem változott.

Csak ajánlani tudom.

2010. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, és jelölgetni még fog?
2010. febr. 7. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fog változni a jelleme vagy kis mértékben jó irányba, nyugodtabb lesz. a jelölgetés nem a nőstényekre jellemző, szerintem nálatok is másról lehet inkább szó. Nem változott körülöttetek mostanában valami (költözés, lakásátrendezés, bútorcsere, új családtag, új kutya/cica)? Sokszor féltékenység szokott az ok lenne a pisilgetéseknél vagy a biztonságérzetük megingása valamilyen változás miatt. Ha ilyesmiről szó lehet, akkor a Feliway párologtatót próbáld ki, nekünk már többször segített. Ha nem ez az ok, akkor dokihoz vidd, mert betegség is lehet. Mindenképp ivartalaníttasd.
2010. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A jelölgetést biztosan abba fogja hagyni. Hogy a viselkedése megváltozik-e, az változó. Inkább a kandúroknál jellemző, hogy barátságosabbá válnak az ivartalanítás után.
2010. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, a jelleme nem fog megváltozni, csak elmarad a tüzelés. Egy kicsit talán nyugodtabb lesz, de ugyan az a cica marad, mint volt.
2010. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
4 éves korban a szokások már megmaradnak sajnos. De a jellem megváltozik mert nem termel hormonokat. Mindenestre mindenkép dönts a műtét mellett.
2010. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a mi Pamink ugyanolyan,talán egy picit többször hagyja,hogy átkeféljük a szőrét...de semmi nagyobb változás nincs:)
2010. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ivartalaníttatni fogom az biztos. Amugy történt változás mert még nyár elején találtunk egy kis kandur cicát aki azota is itt van nálunk, de ö már ivartalanitva van.
2010. febr. 13. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!