Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az lenne a kerdesem hozzatok,...

Az lenne a kerdesem hozzatok, hogy ha terhess a cicam akkor szabade furdetni? Es elore is koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A macskákat nem kell fürdetni, ellenben, ha vemhes, akkor azonnal irány vele a dokihoz, hogy ivartalanítsa!
2010. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne nagyon fürdesd. Nem szeretnek fürödni csak megszenvednél vele. (bár nem tudom a tiéd milyen) Megnyomod a hasát vagy beüti menekülés közben... Inkább be.
2010. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha már vemhes, akkor ne ivartalaníttatsd! Ez ugyan olyan, mintha akkor ölnéd meg a kicsiket, mikor már megszülettek! Az ivartalanítással ráérsz a szülés után is!


Ilyenkor több okból is jobb nem fürdetni:

1. Ha stresszel, az rossz hatással van a babákra!

2. Olyannyira akar majd szabadulni meg mocorogni, hogy elkerülhetetlen lesz, hogy ne nyomd meg a hasát. Azt pedig ugyancsak a kicsik sínylik meg.


Sok örömet a babákhoz, aztán utána tanácsos ivartalaníttatni.

2010. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi szempontunkból tényleg rossz dolog egy vemhes cicát ivartalanítani, mert embertelen dolognak tűnik. Az ő szempontjából viszont sajnos ez a legjobb döntés. Lehetetlen az összes kölyöknek felelős gazdit találni, olyat meg pláne nem , aki időben ivartalanítaná őket. Egy alom meghagyásával nagyon nagy mértékben hatványozódnak a macskák. Csak egy cica leszármazottai két év alatt alsó hangon is 500. Ez megengedhetetlen annak a tudatában, hogy a sintértelepeken a mamacicákat együtt altatják a kicsinyeikkel. Nem szabad ezt megengednünk, muszáj felelősségteljesen gondolkodnunk, aminek az első és legegyszerűbb lépése az ivartalanítás, akár ilyen körülmények között is.
2010. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szeretne kölyköket, mindenestere az elletést hosszú távra nem javasolom mert nem tudsz róluk gondoskodni.

Ne fürdesd ha nem muszáj, mert megynomhatod vagy bármi lehet. Annyira csak nem koszos, ilyen állapotban az amugy is mindegy.

2010. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20:00-s vagyok.

Ha nagyon piszkosnak találod, akkor nedves, babáknak gyártott kendővel törölgesd meg a bundáját, aztán be is hintőporozhatod.


OFF:

Szerintem ugyan olyan, ha a kicsiket a mamacica hasában nyírják ki, mintha a sintértelepen elaltatnák. Én nem látok különbséget! Teljes mellszélességgel az ivartalanítás mellett vagyok, de nem a vemhes macskák esetében!

Kedves Kérdező! Tanácsolom, hogy a szülés után ivartalanítsd a cicádat. Ha kétségeid vannak, hogy mi a fityfirittyért, akkor olvasgass itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__645030-jol-e..

2010. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a hasznos valaszokat.Most nem ivartalanitom mert vemhes majd utana meglatom es igazatok van a furdetesel kapcsolatban,csak nem tudtam mit tegyek.Es megegyszer koszonom.
2010. febr. 8. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!