Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicáink lesznek. Kerti...

Kiscicáink lesznek. Kerti nősténymacskámnak kell-e valami emberi segítség a szüléshez? A szokásos vackán fog szülni, vagy elbújik és kereshetjük?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A cicák önállóan megszülnek, hacsak nem adódik valami komplikáció, ami ritka. Felügyeletet azért mindenképp ajánlanék, hogyha mégis gond lenne, tudjatok segíteni. A helyet ő fogja magának kiválasztani, előre nem tudhatod hol.
2010. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy ajánlanám, hogy ivartalanítsátok utána, így is annyi hontalan, kóbor macska van.
2010. febr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorosabb a kapcsolat közöttetek, sokat simogatod, szeretgeted, akkor mindenképpen legyél ott vele. A cicák is érző lények, ezért nekik is jólesik a simogatás szülés közben.
2010. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szült a macskám, akkor nem voltunk ott vele, de láttuk. Nekünk nem bújt el, a garázsba szült (elég durva látvány volt ×D) és nem kell nekik segíteni.
2010. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! ha lehet figyeld, hogy hova vackol el, és ha teheted nézzél rá sűrűn.nekünk is volt egy igen fiatal

befogadott cicánk amely "megesett lányként" került hozzánk. hagytuk, hogy világra hozza a kiscinyókat és egész éjjel fönt voltam vele.olyan könyörögve nézett, hogy nem bírtam elmenni mellőle. reggelre 6 kiscicója lett, de az utolsónál már annyira kimerült, hogy én vágtam el a köldökzsinórt.szóval lehet, hogy elkél a segítség.

2010. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha kinti és van hely, ahol meleg van, akkor készíthetsz neki egy dobozt, amit bebélelsz és megmutatod neki, és megsimogatod. Nekem a cicák megjegyezték és oda szültek.

Vagy, inkább tartsd bent a lakásban és oda csinál neki egy dobozt, amibe tegyél egy meleg rohát v bármit, és aztán oda szülhessen.

Igen, van, hogy elkel a gazdi segítsége, főleg, ha első szülés. A "szülőhely ne legyen túl szűk és rögzítsd a lepedőjét, hogy nehogy "beletakarózzanak" a kiscicák.

2010. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ebben a hidegben ne hagyd kinn a kicsiket, ha nincs valami meleg búvóhely!
2010. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Vemhesen is lehet ivartalanítani, nem kell feltétlenül megszületnie a kicsiknek.
2010. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Igen lehet vemhesen is de nem ajánlott az egyik ismerősöm úgy ivartalanítatta a cicáját és nem gondoskodott a cica a kölykeiről megfelelően! Amúgy sem ajánlott mert bármi koflikáció történhet! Legyél a cica mellett szülés közben úgy sokkal könyebb neki a szülés ha tudja hogy valaki olyan van melette aki segíti és szereti!!
2010. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

"úgy ivartalanítatta a cicáját és nem gondoskodott a cica a kölykeiről megfelelően!"

Ezt Te érted??

2010. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!