Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicáink lesznek. Kerti...

Kiscicáink lesznek. Kerti nősténymacskámnak kell-e valami emberi segítség a szüléshez? A szokásos vackán fog szülni, vagy elbújik és kereshetjük?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 13:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Milyen kölykökről nem gondoskodott ivartalanítás után?

Minden normális orvos az ivartalanítást tanácsolná, mivel mindenki tudja, hogy ennyi szaporulattal nem lehet mit kezdeni. Komplikáció nem csak a műtétnél léphet fel, hanem ellésnél is.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, könnyen elkézlhető, hogy emberi segítségre lesz szüksége a macskának. És elhiheted nem egy felemelő élmény egy 10 órán át vajúdó macskának segíteni és vagy 5 kölyköt ellátni közvetlen megszületés után, aztán esetleg cumiztatni őket, ha az anya szoptatni se tud. Utána jön a cirkusz a gazdikeresésénél, mert ha normális helyre akarod adni őket az nem olyan egyszerű.

2010. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Macskáéknál minden lehetséges! a mi cicánk is két heti szoptatás után újra tüzelt és tojt a kiscicákra.kiszökött

és újra párzott.nagyon megijedtem, hogy mit kezdek egy alom kiscicával, ha nem gondozza őket. felhívtam az állatorvost és bizony az ivartalanítást javasolta.megvolt a műtét, a cica lenyugodott és varott hassal szoptatta a kicsinyeit. fel is nevelte őket rendesen.

csak azért írtam le, mert ilyen is előfordulhat.

2010. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Annyiban tudok neki segíteni, hogy azt a hatalmas pocakját simogatom. Szegénynek nagyon fájhat, ha 20 pici mancs rugdos össze vissza benne, így nem csodálom, hogy jól esik neki. Egyszer sajnos történt egy kis malőr, mert lehet elszámolta magát, vagy nem tudom mi történhetett, de nem találta meg még a helyét, és a füvön indult be a szülés. Későn vettük észre. Szegény kiscicáknak nem volt sok esélye az életbe maradásra. Próbáltunk rajta segíteni, beleraktuk a kis vackába, a kölyökkel együtt,de már késő volt sajnos elpusztultak a kicsik. Azóta nem nagyon akarunk beleavatkozni, megszüli őket figyeljük hova várunk 2 hetet és haza hozzuk őket.
2010. febr. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!