Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám errôl leszoktatni?

Hogyan tudnám errôl leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 10 honapos Brit kék keverék cicám.

Az alomra szoktatás könnyû volt, de mostanában mindig máhova pisil.

1x-2x belepisil az alomba es utána mindig más helyre.

Pedig takarítom rendszeresen, ès azt is próbáltam, hogy minden pisi es kaki utan kilapatoltam az össze csomosodo részt.

Kérlek segítsetek, mert ha ez így megy tovább új otthont kell neki találni én pedig azt nem szeretném.



2015. febr. 2. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

felmerül egy probléma és egyből az új otthon a megoldás?

Lehet hólyaggyulladása ezt ugye orvos vizsgálja.

Lehet,hogy lelki eredetű probléma és ezzel jelez neked.

2015. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ivarérett lett, jelöl. Ivartalanítással megszüntethető a baj, gondolkodj el rajta.
2015. febr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném, hogy elmenjen. Apukám szól érte, meg dühös pedig nem is ő takarítja és foglalkozik vele.

Nagyon hozzám nőt már és mindent megteszek, hogy maradhasson.

2015. febr. 2. 08:39
 4/10 Sebok ***** válasza:

Több ötletem is van.

mint már írták is ivarérett lett. viszont ha ivartalanítod is ez már nem múlik el csak a szaga nagy valószínűséggel.


Másik ötlet valóban a betegség.nem tudom nyávog-e közbe fájdalmasan vagy sem,véres-e? érdemes kicsit jobban oda figyelni.


Harmadik hogy nem tetszik neki az alom amit használsz. Ha van mód vegyél másfélét egy próbára.Mosd el fertőtlenítővel a tálcát sűrűn. Vagy nálunk fénymásolós doboz teteje újságpapír és alom de 3 naponta kuka...

esetleg próbálj meg homokot tenni bele..


vagy lehet áttettétek máshova a megszokott helyről és neki ez nem tetszik.


vagy megzizzent.


ha ott vagy és látod hogy keresi a helyet,vedd fel és tedd bele, ha van lehetőség akkor ilyenkor tedd ki az udvarra(bár gondolom ez tárgytalan)

2015. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mióta nálunk van az almos tálca nem mozdult. Nem változott a helye.

Kifogok probálni egy másik alom fajtát akkor.

Nem nyávog pisilésközben és nem véres.

A terület jelölésre már én is gondoltam és mikor itthon vagyok és látom, hogy keresi a helyet akkor rá szolok és oda viszem az alomhoz de beleszagol es utana megy vissza és ez addig megy míg fel nem adja és az alomba nem pisil.

2015. febr. 2. 08:55
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja igen és nincs udvar.

De ha elviszem mamámékhoz ott van kert semmi mas állat nincs, és egyszerüen nem lehet kint tartani.

Kiviszem lerakom és rögtön megy az ajtóhoz és mászik a kilincshez, hogy megy befel. Ha nem éri el akkor kaparja az ajtót.

2015. febr. 2. 08:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel az ivarossága a probléma. Kevés olyan cica van, aki műtét után továbbra is jelöl, az esetek nagy részében az ivartalanítás megoldja a problémát, főleg hogy még elég fiatal. Szóval az legyen az első lépés, hogy ivartalaníttatod.
2015. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen orvos lesz az elsô.

2015. febr. 2. 12:02
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma voltunk az orvosnál.

Nem beteg, de megbeszéltük az ivartalanítást.

2015. febr. 2. 18:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. :)
2015. febr. 15. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!