Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam meg a macskát...

Hogy tanítsam meg a macskát kaparni?

Figyelt kérdés

minden macska amivel eddig talalálkoztam és lakásban tartott vagy szabadon is mászkálós volt, de alom ugye akkor is volt bent, mindegyik magától szépen első pillanattól, értelemszerűen tanítás nélkül normálisan elkaparta a dolgát. Ezzel semmi újat valószínű nem mondok, ám a legutóbb hozzánk került macska immár egy éves elmúlt, van neki egy műanyag doboz, egy bolti, teljesen zárt, fedett, csak ugye az ajtó van hagyva, és a mai napig ahelyett hogy az almot kaparná ezzel elásva a piszkot mint minden macska, az csak a műayag falát kaparja de kegyetlen módon, ami ennyi idő után elég zavaró. Minden éjszaka-reggel arra kelek, hogy vergődik a fallal, persze a minden fedetlen marad, emiatt ráadásul élvezhetjük az illatforrást is. Soha nem találkoztam ilyennel, szeretem a macskákat, de ez tényleg zavaró. Továbbá jelenleg csak bent van, de hamarosan kijárós lesz amikor visszaköltözünk vidékre, ahol azelőtt laktunk, ám általában akkor is bejött az alomba, ha kint volt. Csak azért bekérezkedett, hogy használja, utána ment ki vissza. Ez lenne a másik kérdésem, hogy miért nem akar kint szarni, vagy velem van a baj? :)

Elnézést a hosszas magyarázatért, de így teljes a kép, próbáltam sokszor odamenni és fogtam a lábát, megmutatva a mozdulatot, de semmit nem ért, akinek bármilyen ötlete van, kérem írja le, köszönöm



2015. febr. 6. 08:20
 1/8 Szafica ***** válasza:

Próbáljatok ki olyat almot, ami nem fedett.

A kinti dologra meg egyszerű a magyarázat: hideg van kint, a föld általában fagyott, így elkaparni sem tudják a dolgukat és fáznak is.

2015. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szafica ***** válasza:
Jah, most látom,hogy még régen jött be csak azért... nálunk ezt azért csinálják,mert már szinte sehol sincs homok a kertben, csak fű, így nem tudják elkaparni.
2015. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legyen nyitott alma, és fogd meg a mancsát, mutasd meg neki hogy kaparjon, húzd végig a mancsát az almon, igen látom próbáltad, de csináld folyamatosan. Amikor evett azutá is
2015. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltuk azt is, akkor is a szegélyt kaparja, illetve a kinti dolog tavaly nyáron volt, télire jöttünk el, mert még nem lakható a hely, ezért is kérdeztem, mert nem találtam logikus választ minderre, továbbá ha a kemény talaj miatt lenne, attól még bent az almot el kellene kaparnia, csak észrevenné, hogy az nem fagyos :/

Köszönöm a választ

2015. febr. 6. 08:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Majd mindennap egyszer elkapom, és kapartatom, kb fél éve :)
2015. febr. 6. 08:55
 6/8 Szafica ***** válasza:
Milyen vastagon szórjátok a tálcába az almot?
2015. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem egyedülálló, amit írsz. Lehet próbálkozni nyitott, esetleg nagyobb alomtálcával, másfajta alommal, azzal hogy vastagabb rétegben rakod. Az én cicám csak akkor kaparja el, ha nem vagyunk otthon, mert egyébként tudja, hogy egyből kiszedjük. Máskor viszont zavarja őt is, vagy nem tudom.

Egy ismerősöm cicája ugyanazt csinálta, mint a tied, hogy bekéredzkedett kintről is, ezt talán úgy lehet orvosolni, ha bent is keveritek földdel az almot.

2015. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Olyan 3-6 cm körül általában, párszor próbáltam vastagabban, sikertelenül..

Esetleg valami nagyobbal még megnézhetem, az igaz, még nem próbáltam, keresek majd valamit ami viszonylag nagy és nem fedett, alacsony szegéllyel, az sem baj ha eleinte kiszóródik, ha így megtanulja :)

A földdel keverést is csináltuk, szintén kevés sikerrel. Olyankor ürített kint, mikor elsétáltunk a közeli erdőbe, mintha kutya lenne vagy nem tudom :)

Köszönöm a válaszokat

2015. febr. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!