Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cat chow-ról mi a véleményetek?

A cat chow-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves kandúrom van lakásban és rettentően hullik a szőre, elvittem állatorvoshoz, és azt mondta valószínű a nem megfelelő táplálástól hullik és emellett korpásodik is. Olcsó konzervet kapott eddig és kitekattot. Ő javasolta a royal canin-t, de nekünk az nagyon drága, így a cat chow-t javasolta, amit kipróbálunk.

Lehetséges, hogy ettől tényleg megoldódik a probléma? (az olcsó konzervet elhagytuk)

Azok válaszát várom elsősorban, akik ezzel a táppal etetik cicájukat, vagy van tapasztalatuk róla.


2015. febr. 18. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs macskám. Az egyik kutyám szintén foltokban hullatta a szőrét és korpásodott. Doki ugyanezt mondta, hogy olcsó táp az oka. Igaza volt. Susa tápra álltunk át, illetve a szintén olcsó, de az orvos szerint jó minőségű fer-dog crock tápra. Felváltva etetjük és semmi baja a kutyának. Gyönyörű szép csillogó a szőre. Az a nevetséges, hogy nem is sokkal drágábbak ezek a tápok, csak a minőségük jobb. Ha az állatorvos nem ajánlja ki sem próbálom.

Ahonnan én veszem ott a macskatáp

Susa catmix 20 kg 9 000 Ft

Fer-dog 10 kg: 3 000 Ft

Macskatápjukat nem próbáltam, de érdemes lenne utána érdeklődni. Kutyatápba bevált. Azóta beszéltem egy 2x aranykoszorús kutya tenyésztővel is. Azt mondta Ő is susa tápot etet már majdnem 10 éves és elégedett vele.

2015. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Susának van 3 kg kiszerelésük is, ha próbálni akarod. 3 kg. 1500 Ft.
2015. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém cat chow 3 in 1 kaját eszik. Most vettem neki másodszorra, ezelőtt junior kaját kapott, más márkát. Szereti. Nem hullik veszettül a szőre.
2015. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én régóta ezzel etetem a két cicámat. Kétfélét veszek, egyik az ivartalanítottnak való (sterilized cat), a másik váltva a szőroldós (antihairball) vagy a benti (indoor cat), összekeverem.A kettőnek havi 3 kg fogy el, mert az egyik sok szárazat eszik. Szeretik. Szép a szőrük, nem hullik extrémen, csak a szokásos mértékben. Konzervben a Félixet veszem, ezt eszik meg, hiába próbáltam "jobbakat".
2015. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még: kimért tápot nem ajánlja az állatorvosunk, mert a kinyitott zsákban tárolva bomlásnak indul, romlik a minősége.
2015. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor megpróbáljuk várok, hátha tényleg lesz eredménye. Lehet az is közrejátszik, hogy 3 hónapja elköltöztünk egy új lakásba, és itt sokkal szárazabb a levegő mint ahol eddig laktunk, a doki is mondta, hogy ehhez is hozzá kell szoknia, lehet, hogy ez is rátesz egy lapáttal. Úgyhogy remélem idővel megoldódik, mert most szörnyen néz ki a lakás, hiába porszívózok minden nap, másnapra ugyanúgy néz ki.

Ment a zöld mindenkinek.

2015. febr. 18. 10:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha már itt vagytok kérdeznék egy olyat is, hogy a féreghatjó után mindenképpen látnom kell valamit a székletében, ha férges volt, vagy ha nem látok az nem jelenti azt, hogy nem is volt férges? Ez a 4. nap a féreghajtás után és egyik székletében sem láttam semmit.
2015. febr. 18. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig lehet látni a dögöket. Én úgy szoktam ellenőrizni, hogy egy papírra kiszedem az ürüléket és kettévágom. Volt, hogy csak úgy vettem észre, ugyanis elpusztulnak a szertől, nem mozognak. Ha találsz, meg kell ismételni 2 hét múlva, mert a petékből kikelnek újak.
2015. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szőrhullást lehet csökkenteni, ha Furminator fésűt használsz. Tudom, nagyon drága, de hidd el, megéri. Kiszedi az elhalt aljszőrt, amitől a "porcicák" gomolyognak a lakásban. Pár hónap alatt összegyűjtöd az árát, én is úgy csináltam.
2015. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!