Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a négy...

Hogyan szoktassam rá a négy hónapos macskámat a száraztápra?

Figyelt kérdés
Ha éhes, akkor hiába teszem elé a tápot, nem hajlandó enni belőle [pedig jó minőségű, iams.], inkább addig nyávog, amíg nem kap konzervet.Éheztetni nem igazán szeretném, és már azt is próbáltam, hogy egy kis tejföllel [nagyon szereti.] összekeverem neki..az elején megette, de a következő alkalommal már úgysem volt jó.Menhelyi macska volt, szerintem ott is csak szárazat kaptak, ezért furcsa, hogy nem hajlandó megenni.Mit csináljak?
2008. aug. 23. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik típusú táppal kell próbálkozni. Addig ne is vegyél nagy kiszerelésben amíg nem tudod meg melyiket hajlandó megenni rendesen.

Vagy a másik drasztikusabb módszer, hogy nem adsz neki mást. Előbb-utóbb meg fogja enni, hiszen nem akar éhen halni. A mi macskánk se szereti nagyon a szárazat, de ha nincs más akkor megeszi (igaz, előtte ő is hisztizik fél napot).

2008. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után próbálta meg velem eljátszani ugyanezt az enyém, akkor ugyanis új, speciális tápot kapott. De ilyen téren velem nincs szerencséje, a válogatásra allergiás vagyok. Nagyon jó minőségű tápot kap, de az elején ő sem szivesen ette. 2-3 nap koplalás után azonban elég éhes lett, hogy feladja az elveit. Nálam a legnagyobb harcot anyámmal kellett megvívni, nem is a maccsal. Ő teljesen oda meg vissza volt, hogy szegénnyel mi lesz, mikor napokig nem evett a tápváltás miatt.
2008. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell félni. Nálunk az elkóborló kan macska, mielőtt ivartalanítva volt gyakra két hétig elszökött csjozni. Ez idő alatt szinte nem is evett, mégse lett semmi baja, azon kívül, hogy nagyon lefogyott. Szóval nem kell pánikolni, mert a macska pár napig nem eszik. Persze, hogy jobban szeretik a konzervet az állaga miat, de azonkban több a tartósítószer, mint a hús...
2008. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom, hogy száraztápot adj neki, addig örülj amig nem eszi meg. Sőt, szoktasd le a konzervről is. Tele van nyomva tartósitószerrel, nagyon ártalmas, és szó szerint függővé teszi az állatot. Adj neki rendes jó minőségű húsokat, amit te is megeszel! Csirkét, májat, halat, párizsit...
2008. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Párizsit? Mert az aztán nincs telenyomva tartósítószerrel, és egyéb szutykokkal...

Minőségi száraztápot (nem teszkógazdaságos, és társai) lehet neki adni. Ezekben semmi tartósítószer nincs, ellenben a konzervvel. Függő macskáról még nem hallottam.

2008. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én macseszaim kimondottan szeretik a száraz ropogtatnivalókat, de amióta elolvastam néhánynak az összetételét, nem vagyok hajlandó venni nekik. 80%-ban ízfokozó és egyéb műanyag. Lehet kapni olyan konzerveket, amik tartósító- és adalékmentesek, csak el kell olvasni, mi van ráírva. Az teljesen természetes, hogy a cicusnak is van ízlése, a mieink sem eszik meg még minőségi konzervből sem mindegyik ízesítésűt, az egyik a halasért van oda, a másik a csirkésért stb. Mindegyiknek olyat veszünk, amit szeret. Szerintem te se erőltesd a száraz tápot, ha nem ízlik a macsesznak. Vagy neked mindegy, mit eszel?
2008. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem, nem mindegy, de leírtam, hogy jó táppal etetem.még én is megenném, ha muszáj lenne.

egyébként azóta kompromisszumot kötöttünk, tehát konzervvel keverem (kb 1 rész konzerv, 3 rész száraz felosztásban), és így már megeszi, nincs gond.így én is nyugodt lehetek, hogy kiegyensúlyozott eledelt adhatok neki, és ő is boldog, mert ízlik neki, amit eszik. :)

2008. aug. 31. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A cicáknak a fogazatuk tisztasága,épsége miatt bizony szükségük van száraz ekedelre(tápra) is.Kezdetben az én cicám sem volt hajlandó megenni.Úgy szoktattam rá,hogy először annyi vízben áztattam,hogy teljesen puha volt.Majd fokozatosan csökkentettem a víz mennyiségét,igy egyre keményebb maradt a táp.Végül már teljesen szárazat kapott,azóta is nagyon szívesen fogyasztja.Persze,a minöségre is ügyelek.Wiskast és fűt is tartalmazó Frisskis száraz tápot kap,felváltva.
2008. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat:nem ekedelre,hanem eledelre.
2008. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!