Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy segíthetek majd a cicámna...

Hogy segíthetek majd a cicámnak, hogy megszokja az új lakást?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Úgy bírom ezeket az idióta kérdéseket... Önálló élőlény, nem kell segítség, hogy megszokjon egy új környezetet, nem az Atlanti óceánt kell átúsznia...
2010. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ne engedd kiszökni fél évig, és akkor megszokja, és nem akar majd kiszökni. Legalábbis az enyim kb fél évig ki akart, aztán megszokta.
2010. febr. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj hamar megszokja. Aznap még kissé ijedt lesz, de utána már nyugodtan fog sétálgatni a lakásban. Mutasd meg neki a fekvőhelyét, tedd le oda és simogasd amíg le nem fekszik. Mutasd meg neki a vizes tálkáját, picit óvatosan nyomd bele a fejét(csak az orra hegyét kell :)) adj neki enni a tálkájába. Tedd bele a cicawc-jébe az alomba, hogy azt is tudja hol találja.

Utána majd elindul felfedezni a lakást, ami gyorsan meg is lesz. Nincs itt probléma, nem kell neki különösebb segítség.


Az ajtót (esetleg ablakot) zárni, nehogy kiszökjön. Pár hónapig (2-3) nem árt, ha csak bent van. Ha kiviszed a kezedben vidd ki, hogy sétálsz vele. Így szét tud nézni...

Amúgy nem kell aggódni, elszökni sem fog. Ha magától csavarog el akkor visszatalál mert megjegyzi az utat. De a kérdésedből úgy veszem ki, hogy ő benti cica lesz.

2010. febr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nagyon szép tőled, hogy így gondolsz a cicádra! :)


vedd ölbe és vezesd körbe a lakásban, mutass meg neki minden helyiséget, és akkor már tudni fogja, mit hol talál.

2010. febr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Amint idegen környezetbe kerül rettentően meg lesz rémülve és ne csodálkozz, ha elbújik egy olyan helyre. ahol nehezen hozzáférhető lesz és nem fogod tudni kicsalogatni semmivel.Az első éjszakán, amikor elcsendesedik a ház, az lesz az első dolga, hogy körülnézzen, akkor befogja járni a lakás minden helyiségét és megjegyzi mi hol van.

Az én cicám pici kora óta 9 éven át egy helyen lakott, utána elköltöztünk. Az első napja az új házban abból állt, hogy bemászott az ágy és a fal közé és semmivel nem lehetett onnan kikönyörögni. Ott gubbasztott, nem evett, nem ivott, nem wc-zett. Második nap kijött, de csak pár lépés erejéig, akkor ölbe vettem, megmutattam neki, hol a kaja, inni és a wc, de nem érdekelte, ahogy elengedtem futott vissza az ágy és a fal közé. Hozzá teszem, ekkor már második napja nem evett nem ivott. Harmadik nap éjjelén azonban lelepleztem a drágát. vmikor hajnalban felébredtem és összetalálkozta, vele a folyosón, elindult körülnézni. Valószínű éhes volt már. Másnap reggel már úgy járt-kelt az egész házban, mintha már ezer éve itt lakna. szóval türelem, magától rá fog jönni mindenre, nem szabad semmit erőltetni. Okos lények a cicák :)

2010. febr. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. febr. 13. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is voltam ebben a cipőben. Az első napokban, hetekben fontos, hogy érezze, mellette vagy. A régi, megszokott bútorok jelenléte, illata is megnyugtatja. Az elején körbe fogja szaglászni az összes zúgot, és idővel rájön, itt is biztonságban van. Legyél vele nagyon türelmes.
2010. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy pár napig ne engedd ki, vagy menj vele. Azért írom, mert én kiengedtem és eltűnt egy hónapra. Hála égnek megtaláltam. De még nem volt elég neki az idő, hogy megszokja.
2010. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszii szépen a válaszokat...nem fogom kiengedni,lakásban lesz,csak szeretném ha nem érezné majd magát sokáig rosszul az új helyén:)
2010. febr. 15. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nos jó ez jó kérdés!

Elsőnek is: minden nap rúgjál bele egy jó nagyot így mindig más helyre szalad.

Másodszor: ne adj neki minimum 1 hétig kaját ,hogy keresgéljen a házba mindent amit megtud enni!

Harmadszor: vegyél egy kutyát amit 5 óránként kiengedsz hogy körbehajtsa a macskát a házon!

Negyedszer: vezess 180 W-os áramot a szobákba és mindig változtasdd az erősséget!

Utoljára: Ajándékozdd el vagy verd agyon (én az elsőt választanám) ,és így nem lesz gondod vele és még péznzt is takarítasz meg! Szerintem ha ezeket MEGCSINÁLOD biztos nem lesz gond a macskával 100%%%%%%!

2010. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!