Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 éves ivartalanított lánycicá...

4 éves ivartalanított lánycicámmal fél éve családias környezetbe költöztünk, azóta ha teheti esténként kijár. Most fordult elő először, hogy 3-ik napja nem jött haza. Megérkezhet még, vagy aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
2008. aug. 24. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én egyik lánymacskám is el szokott tűnni pár napra.Hiába hívom nem jön elő volt már ojan hogy egy hétig nem jött haza aztán később megjelent csont soványan teli bógáncsokkal meg összedzsuvázott bundával.Már próbáltam hogy bezárom de most megint nincs itthon.Pedig a többi macskám nemszokott elcsavarogni.

Szerintem várjál még de ha nem kerül elő akkor kérdezd meg a szomszédokat mert lehet hogy valahol a szomszédságban tanyázik.

2008. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami baja esett, de még ne sirasd el, a macskák gyakran hosszabb időre is elkóborolnak, akár több kilométerre, főleg, ha erdős, bozótos terület, elhagyott épület van a közelben. A mieink is néha egy hétre eltűnnek.
2008. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, én aggódnék, de sajnos NEKEM meg van az okom. Rengeteg macskám tűnt el, először azt hittem, hogy napokra, de sohasem találtak haza. Én aggódnék, de te ne! (Én is még évek múltán is reménykedek, hogy esetleg menhelyre került és nem lett komolyabb bajuk)

Valóban van ilyen, hogy napokra, sőt, hetekre elmennek a macskák (bár nekem nem jöttek vissza, attól még másnak biztosan) szóval ne aggódj! 4 éves, most felfedezi a környéket, még az is lehet, hogy udvarolnak neki (a kandúrok nem tudják, hogy ki van ivartalanítva), szerzett egy pár új barátnőt és nagyon jól érzi magát. Lehet, hogy valaki még meg is etette, ezért kibírt három napot. Fő az optimizmus, viszont ha a hét végére nem jönne haza, szerintem kezd el a keresését...

2008. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ki van ivartalanítva akkor nem "udvarolnak" neki a kandúrok, mivel nem tüzel. Gyárilag pedig a macskák nem túl társas lények, ritkán "haverkodnak" idegen macskákkal. Ha ivartalanított akkor valamit vadászhatott amikor eltűnt. A macskáknak a szaporodás mellett a vadászati ösztönük a legerősebb, ha kinéznek valamit maguknak, akkor képesek nagyon messze elkóborolni.
2008. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig ezen a tetőn nagyon sok "haver cica" van... amolyan "falkában" élnek, nincs is gazdájuk, egy idős hölgy eteti őket. Jó, nem szóltam semmit.. :)
2008. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem egyszer fél évig nem jött haza a cicám, azt hittem már ő is elveszett, mint előtte sajnos már egy pár, de fél év után hazajött, és mintha mi se történt volna, körülnézett a házban, enni kért, és játszottunk!

Remélem azóta megkerült a tiéd!

2008. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!