Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne megállapítani...

Hogyan lehetne megállapítani a cicámról, hogy fatiszta-r vagy hogy mennyire az?

Figyelt kérdés
A faluban kószált, úgy fogadtuk be, de nekem ránézésre fajtiszta szibériai macskának tűnik. Nyilván furcsa lenne, ha valaki kitenne utcára egy ilyen cicát, úgyhogy nem hiszem, hogy teljesen az. De kíváncsi lennék, hogy van-e benne és hogy mennyire lehet keverék.
2015. márc. 18. 15:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Minden nap ki van engedve a faluba, és soha senki nem szólt, hogy az övé lenne. És nem is tudok senkiről, aki tenyésztené őket. Elég kicsi falu, ha hiányzott volna valakinek, akkor már tudnánk róla szerintem.
2015. márc. 18. 20:38
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
mennyire fajtatiszta? vagy az, vagy nem, nincs olyan, hogy csak félig-meddig xD
2015. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
kösz utolsó, hasznos voltál..
2015. márc. 18. 21:30
 14/21 A kérdező kommentje:
vitszes :D akkor jó
2015. márc. 18. 21:59
 15/21 anonim ***** válasza:
Hm biztos szép cica lehet :) nem dobsz fel egy képet róla? Nem gond az, ha nincs törzskönyv, attól még lehet gyönyörű.
2015. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy szibériai? Mert egy nem hozzáértőnek (ez nem leszólás, csak a kérdésedből nem az jön le, hogy egy nagy macskaszakértő lennél) a szibériai, a main coon, ragdoll, birman mind tűnhet fajtatisztának, mivel mindegyik hosszú szőrű. Azt, hogy a cica valóban fajtatiszta-e, tényleg csak törzskönyv alapján derülhet ki, de egyre gyakoribbak azok között is a feketepiacon megjelenő hamisított könyvek...

Örülj annak, hogy egy csodaszép cicád van, ne azzal foglalkozz, hogy ő perzsa, mc, szibériai, vagy bármi más, nem valószínű, hogy az. Lehet példa a korábban említett lógásra, de azért aki drága macskát vesz, az vigyázni szokott rá. Én inkább mondanám egy perzsa keveréknek, azok gyakoribbak, vagy szimplán egy hosszabb szőrű házi macskának. Ugyanígy az utcán kint mászkáló füst szürke cicák nem brit rövidszőrüek, vagy orosz kékek, a feketék nem bombay macskák, a cirmosak pedig nem bengálik vagy egyiptomi mauk. Egyszerűen jól sikerült, szépséges házimacskák, akik ugyanolyan tüneményesek, mint bármelyik fajtacica :)

2015. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Hogyan mondanád bárminek is, amikor nem is láttad még? :DDD

Am tényleg nem érdekel, hogy fajtiszta-e, azért kérdeztem, hogy hogyan működik ez az egész, mert tényleg nem értek hozzá, ettől függetlenül a macskákhoz igen, gondozáshoz ilyesmikhez. de valóban nem vagyok "macskaszakértő" akkor.

És onnan veszem, hogy szibériai, mert egy műsorban volt egy szibériai cica, aki pont ugyanúgy nézett ki mint ő. És a róluk elmondott jellem is egyezik.

És mondjuk a felsorolt fajták közül szerintem max. a main coonnal keverhető ránézésre össze. Először arra is gondoltam hogy main coon keverék, mert a szibériait nem ismertem addig. Egyébként én is azt tartom valószínűnek, hogy egy szépen sikerült keverék cica.

2015. márc. 19. 16:33
 18/21 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz asok rossz indulatú emberrel!Itt a tenyésztők egyből leveszik a fejedet!Ezt nagyon bírom!Mintha ők lennének a világközepe!SZERESD ÉS adj meg neki mindent!Hogy oda vannak a tk-es cicájukkal!Nekem is van fajta tiszta,kettő édes kedves okos gyönyörű cicám..ez olyan mintha egy gyereknek ha nincsen ,tegyük fel anyakönyvi kivonta akkor nem is gyerek?Én is mindent megadok a cicáimnak,sokszor erőm felett,nem vagyok tenyésztő de nem tűröm amikor ki oktatják a szerencsétlen laikust,mitől cica a cica?na leld örömed benne és ennyi!oltásai legyenek meg..és sok boldogságot Nektek!
2015. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. Direkt írtam, hogy nem megbántani akarlak, én sem vagyok se tenyésztő, se macskaszakértő, mégis tökéletes egészségi állapotú, csodaszép cicáim vannak. Nem azt írtam, hogy nem tudsz macskát etetni vagy gondozni, de van egy mondás, akinek nem inge, ne vegye magára... Csak példákat írtam, nekem pl a szürke macskám állandóan orosz kék lesz az emberek szemében... ennyi.

Nem bántani akartalak, bocsi, de köszi a tenyésztős és egyéb lehurrogást!

2015. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

17es, köszönöm a jókívánságokat! Nekem nincs semmi bajom azzal sem, hogyha valaki tenyésztő, csak azzal, hogyha ezzel együtt lenézi a másikat, aki nem ért hozzá, nincs ilyen cicája.

16os, 19es olvastam, hogy nem bántásnak szántad, igazából nem tudom mit értesz azalatt, hogy valaki macskaszakértő, ezek szerint másnak is csak annyit kell tudnia, hogy kiolvassa a kiskönyvéből, hogy milyen fajta. És nem tudom, mit vettél lehurrogásnak, semmi ilyen célom nem volt. Csak nagyon úgy érzem, hogy itt mindenki, aki annyival tudott többet, hogy a papír a lényeg és kész, nagyon lenéző kommenteket ír.

2015. márc. 19. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!