Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás előtti gondok?

Ivartalanítás előtti gondok?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kinti cicám, múlt héten érdeklődtem a dokinál az ivartalanítás kapcsán, március vége-április elejére van tervezve a dolog, ahogy ráér a doki, stb, még nincs lefixálva.

De tegnap este nem jött enni, ma pedig csomó ismeretlen macskát is találtam a kertben, meg a cicám is teljesen megkattant, szóval minden jel szerint elkezdett tüzelni.

Tudom, hogy tüzelés alatt nem a legjobb műteni, de mi van akkor, ha nem tudom kiszámolni mikor lesz a legközelebb? És ha esetleg "megesett" a cica, akkor mennyi idő után lehet ezt biztosra tudni, meddig lehet még műteni, mikortól kockázatos? Persze majd a dokit is megkérdezem, de leghamarabb hétfőn tudom felhívni, addig is jó lenne tudni valamit. A segítő szándékú válaszokat előre is köszönöm!



2015. márc. 20. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Még vemhesen is lehet ivartalanítani, csak az nagyobb munka az orvosnak.
2015. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lett volna korábban műteni, de most már mindegy. Lehet tüzelés és vemhesség alatt is, csak nagyobb a vérzés kockázata, mert vérbő a terület. Most viszont szinte biztos, hogy vemhes lesz, úgyhogy vagy megműtteted így mielőbb, vagy kiscicák lesznek, és utána műtteted, ha már elválasztotta őket.
2015. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en nosteny cicamat az elso tuzelese kozben vittem el az orvoshoz. Egyik nap elkezdett megzakkani, mivel a belvarosban laktunk eleg zavaro volt a folyamatos "szenvedese". 2-3 nap alatt talaltam egy allatorvost aki valalta es vittem is hozza. Szoval meg javaban tuzelt mikor elvittem, megcsinaltak. Ez 3 eve volt. Semmi baja nem lett tole. Szoval nyugodtan elviheted most is a dokihoz.
2015. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát korábban kellett volna, de ősszel még túl kicsi volt, nem is vállalta volna a doki, télen meg nem mertem, mert sajnos tesóm baromi allergiás és nem lehetett bent a cica, még most is körülményes lesz megoldani a dolgot, de talán hamarabb ki lehet engedni.

Amúgy köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Meg közben kiderült, hogy talán nem is az én macskám tüzel, a szomszédban is van két lány macsek és lehet miattuk van itt a kandúr-sereg.

Kiscicákat nem szeretnénk, főleg, hogy elválasztás előtt simán újra tüzelni tudnak, úgyhogy hétfőn mindenképp pontosítok a dokival és remélem még arra a hétre vállalja. :) Köszi, ment a zöld pacsi!

2015. márc. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!