Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett? Vagy mi baja...

Lehet veszett? Vagy mi baja lehet? Tegnap este úgy jött haza, a cicám, hogy láttam valami nem stimmel.

Figyelt kérdés
Csak gubbasztott, és nagyon bágyadt volt, nem is dorombolt ha megsimogattam. Nem evett, nem ivott. Elvittem az állatorvoshoz. Azt mondta nem lát semmit rajta. Nyálkahártyák rendben, nem lázas, nyomott valami kaját a szájába, azt megette. Kapott infúziót, mert azt mondta ki van száradva. + kapott antibiotikumot.Ma sem evett, de éjjel ivott. Napközben már nem igazán. Továbbra is csak ül, nem igazán mozog. Bezártuk, hogy ne tudjon elmenni. Mi lehet a baja? Félek hogy esetleg veszett. Bár feb 16-án kapta az emlékeztető veszettség elleni oltást. Ugyanekkor kapta a kombináltat, és a féregirtót. Lehet ennek ellenére veszettség?

2015. márc. 28. 20:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Hálistennek jobban van. Valószínüleg megüthették, megdobhatták valamivel, mert most már látjuk hogy picit sántít az egyik hátsó lábára, de napról napra jobb, és már eszik is.
2015. ápr. 1. 09:34
 12/15 anonim válasza:

Jó, hogy végre jobban van! Valószínűleg fájdalmai voltak, azért volt ilyen. Nekem volt egy agydaganatos cicám, ő a fejfájásai idején viselkedett így.

Nagyon jó olvasni azt, hogy lelkiismeretesen oltatod veszettség ellen!!! Macskáknak is kötelezővé kellene tenni..

2015. ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Sajnálom a cicádat. Én nem voltam soha nagy macskarajongó, de a kislányaim nagyon szeretik, és én is megszerettem a cicust. Kedves, szelíd jószág, és nagyon sajnáltam, hogy azt sem tudtam hogy segítsek rajta. A veszettség elleni oltás szerintem alap minden állatnál ami nincs a gazdi szeme előtt folyamatosan. Nem is értem miért nem kötelező a macskák oltása. Mondjuk falunk ez nehezen lenne kivitelezhető, mert ugye ott nem is ivartalanítják őket, és követhetetlen a szaporulat.

Mos a betegség kapcsán utánaolvastam a macskabetegségeknek, úgyhogy FIP ésFIV ellen is oltva lesz. :)

2015. ápr. 3. 07:08
 14/15 Szafica ***** válasza:
Én sajnos sok helyen azt olvastam,hogy a FIP elleni oltás semmit sem ér. :S
2015. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Így is megadom az esélyt, hátha használ.
2015. ápr. 3. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!