Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kellene aggódnom?

Kellene aggódnom?

Figyelt kérdés

Igazából már igencsak ideges vagyok.

Az egyik macskám asztmás volt(eleinte csak néha köhögött, utána nap mint nap...), mellette sokszor hányt, hasmenése volt, sovány volt..

Most másodjára hallottam, hogy a kinti macskám ugyanúgy köhögött, mint annak idején a másik egy éve. Aggódnom kéne, hogy esetleg ő is ugyanabban a betegségben szenved, amiben a másik(ami talán nem asztma, vagy bronchitis volt)? Vagy a macskák köhögnek néha? Úgy, hogy direkt leülnek, előre nyújtják a nyakukat és hallhatóan nedvességet köhögnek fel? :(((


2015. márc. 28. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként kinti cica, ivartalanított, sajnos nagy vadász, és volt már sebe verekedésből is.
2015. márc. 28. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám is szokott "köhögni", a lehulló szőr miatt , amit lenyal magáról /szőrcsomók/

De ha nem vagy biztos ebben, és a napban többször tapasztalod, vidd el a dokihoz.

Remélhetően azt fogja mondani, amit én :)

2015. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem egy-két youtube videót szőrt felköhögő macskákról, elképzelhető, hogy ő is pont így köhögött, de lehet, hogy csak beképzelem, mert annyira azt akarom, hogy ne legyen semmi baja.
2015. márc. 28. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A leírt alapján akár macskanátha is lehet, ami vírusfertőzés, csak antibiotikummal gyógyul.
2015. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én macskám is szokott szört felköhögni néha

nem paráztam még rá sose. bár elsőre fura volt..

2015. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha sovány és beteg, akkor a köhögés nem normális. vidd orvoshoz.
2015. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Remélem azóta jobban van a cicád, vagy történt előrelépés.

Sajnos a köhögés, egy szívbetegség tünete is lehet:(

bármelyik állatorvost megkérdezed, ezt fogja mondani. Kivizsgálás kell!

2015. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azóta talán egyszer hallottam, bár nem akarom elkiabálni (*kopp-kopp-kopp*). Nem sovány, inkább husi, és továbbra is élénk, fogja az egereket, gyíkokat.. :) Reméljük, csak egy kis szőr volt, vagy valami nem túl komoly
2015. máj. 29. 23:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne félj,hiszen ez teljesen normális :)

ők a nyelvükkel tisztítják magukat,ezért érthető,hogy egy idő után szegényt már kínozza az a sok lenyelt szőr :)

ilyenkor kiad fura hangot,a nyakát előretolja és köhög.

:) a macskanátha ellenben teljesen más

2015. máj. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!