Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt idegenedik...

Mennyi idő alatt idegenedik el egy cica a gazdáitól?

Figyelt kérdés

Valamivel több, mint egy évet lakott nálunk, pici korától mi neveltük, aztán egyik nap egyszerűen felszívódott.

Pont négy hónapja nincs meg. Szerintetek hazajöhet még, vagy ha megtalálnám felismerne egyáltalán ennyi idő után?


2010. febr. 18. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megismerne. Hogy hazamegy-e?

Ha talált egy helyet ahol befogadták és jól érzi magát, akkor nem biztos.

2010. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam, hogy máshol lakik. Volt olyan, hogy a szomszédhoz is be akart menni, na meg mikor elkezdtük keresni, kiderült, hogy még a három házzal arrébb is etették. Szóval lehet talált egy másik helyet, ahol van kaja is meg minden.
2010. febr. 18. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én macskám egy hét után meglett odaszaladt hozzám örült, de amikor hívtam magammal, hogy jöjjön nem akart.
2010. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer elmentem táboroztatni 3 hétre, a macskámat pedig a szomszéd nénire bíztam, akit elláttam konzervekkel. A macska három hétig egyátalán nem jelentkezett a néninél, de amikor hazaértem, és beköszöntem a szomszéd nénihez, az még ki sem jött, de a macska már ott volt, felére soványodva, de olyan boldogan, ahogy még sohasem láttam, és szemrehányóan nyávogott, mintha azt mondta volna, "Hogy hagyhattál el???" Végtelenül kedves cica volt, Isten nyugosztalja.

Egy hónap alatt még tuti nem felejt el, de szerintem tovább sem.


Az már más kérdés, hogy a macska elsődlegesen a helyéhez kötődik. Ha másutt befogták is, talán még akkor is hazajönne. (Erre is tudok példát.)

Szerintem, nem akarlak elkeseríteni, de meglehet, elütötte egy autó vagy elkapta egy kutya.

Az, hogy nem találtátok meg az apró hullát, az csak annyit jelent, hogy mázlisták vagytok, én találtam már meg (a fent említett, kedvenc) cicám szétmarcingolt testét, és nem kívánom senkinek az azt követő két hónapot, amikor minden 10 percben nyüszítve sírtam azért a macskáért.

Szóval, próbálj beletörődni, hogy nem jön már vissza,

és hagyj magadnak elég időt megsiratni, ne akard azonnal pótolni, mert az nem jön be, és csak egy jobb sorsra érdemes macskát tennél tönkre vele.

2010. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

pótolni nem lehet, de van itt már, aki folytatja a történetét. Ha visszajönne, örülne, mert imádta a többi macskát. Terveztünk is neki egy társat, csak elkéstünk vele.


Egyébként nem hinném, hogy meghalt. Viszonylag kisterületet járt be, és mindössze három órára mentem el, míg eltűnt. És aznap az egész família járt a környéken, ki erről, ki arról jött haza, de nem láttuk sehol elütve, pedig itt nem szokás eltakarítani, a szomszédokat meg "átkutattuk". Lehet ellopták, vagy nem tudom...

2010. febr. 18. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kandúrom nyáron tűnt el egy hónapra. Plakátolás és kérdezősködés segítségével találtam rá, pár házzal odébb bőszen etették annak ellenére, hogy nyakörv és lakcímes biléta volt a nyakán. Miután hazahoztam, újra és újra visszaszökött, pedig azt hittem nagyon szerethet engem. Hát ezt bebuktam. De szoba cica lett belőle, mert egy forgalmas úton kellett átkelnie, hogy eljusson az imádott helyéhez és azóta oda beszereztek egy kutyát is.

Mára már megszokta.

Amúgy felismerne a tiéd. De a legnagyobb baj, hogy az emberek etetik a macskákat, ha van gazdájuk, ha nincs :(

2010. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!