Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet macskát vonaton (Interci...

Lehet macskát vonaton (Intercity) szállítani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem, csak sima gyors és személy vonaton és csak másodosztályon. Olyanon ahol helyjegy kell, vagy első osztály sajnos nem. :(
2010. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Intercityn élő állat szállítása tilos. Csak sima és gyors vonaton lehet.
2010. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De én megkérdeztem a kalauztól és azt mondta, hogy ha nem szokásos IC-kocsikkal közlekedik az egyébként IC, hanem csatolnak hozzá nem légkondícionált régebbi fajta kocsikat akkor lehet.

Vasárnap így jöttünk idefelé is. A kalauz is látta a cicát, mert kivettem a dobozából az ölembe. Nem szólt egy szót sem.

Mikor most visszafelé meg akartam venni a jegyemet és kérdeztem, hogy melyik vonat közlekedik olyan kocsikkal, akkor azt közölték, hogy nem lehet macskát vinni és punktup.

De ha odafelé megy ilyen vonat, akkor visszafelé is kell valamikor jönnie, csak nem tudom, hogy mikor.

Egyébként Bp-Pécs IC-ről lenne szó.

2010. febr. 18. 13:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el máv utazási szabályait. Tök mindegy milyen fajta IC kocsi, ha egyszer IC akkor az IC és nem lehet rajta macskát szállítani. Neked akkor szerencséd volt egy jó lelkű kalauzzal, aki a szabályokat sem ismeri rendesen, vagy nem tudom, de még le is szállíthatnak érte, és ha akadékoskodsz, akkor majd megmondják, hogy még a késéért is te fogod megütni a bokádat.


Szar ügy, ez van. Ha lehetne, akkor átszállás nélkül négy és fél óra alatt mehetnék a családhoz a macskákkal, így viszont majdnem hatórát kell utazgatnom, két átszállással, mert a macska nem mehet ICre. A múltkor még jegyet sem akartak nekem adni, mert doboz volt nálam, csak azután, hogy megmutattam a doboz üres, nem akarok macskát vinni az ICre.

2010. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kalauz esetleg arra gondolhatott, hogy vannak olyan ICk, amik nem teljesen ICk, hanem a fele helyjegy nélkül igénybe vehető sima gyors vonat. Na annak a sima gyors részére mehetsz a macskával. Ilyen közlekedik pl. Szeged és Pest között. De IC ICre nem mehetsz vele.
2010. febr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ahol a jegyet vettem ott sem ismerik a szabályokat. Sőt az egész állomáson se ismeri senik, mert a jegykiadó hölgy nem tudta és direkt elment megkérdezni és akkor azt mondták többen is, hogy azon az IC-n lehet. De csak azon, pl az utána következőn már nem.


Igen, ismerem a szegedi vonatokat, azokon is jártam már, de a pécsi az nem olyan. IC-pótjegyet kötelező rá venni, de nincs beszámozva, oda ülsz, ahova akarsz.

Itt van még mindig a pótjegyem a zsebembe, amivel jöttem.

2010. febr. 18. 14:20
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy segíteni próbálsz és értékelem is a szándékodat, de amit Te sem tudsz biztosan, azt légyszi' ne próbáld meg megmagyarázni!

9éve járok hetente kétszer ezen a vonalon. Fejből ismerem az egész menetrendet és tudom, hogy nem jár olyan vonat, ami gyors és IC-ként is közlekedne. (Ha lenne, az elég nagy bevételkiesés lenne a MÁV-nak, mert senki nem venne helyjegyet.)

2010. febr. 18. 15:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó, hát bocs, hogy ez van leírva az utazási szabályokba. Akkor te valami kivételes vonalon jársz, ami nincs beleírva.
2010. febr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A pécsi IC-k elég érdekes vonatok. Ezt csak az tudja, aki velük jár.
2010. febr. 19. 07:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy HELYjegyről vagy helybiztosítás nélküli pótjegyről beszélünk.
2010. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!