Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lassan egy hónapja nem jött...

Lassan egy hónapja nem jött haza nőstény 10 hónapos cicám. Előkerülhet még?

Figyelt kérdés
Már Március 4-e óta nem jött haza. Ide született hozzánk az anyuka cica is velünk van és nem tudom miért nem jött haza. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2015. ápr. 2. 10:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Szóval kóbor macska sosem lett a cicákból nálunk. Kikérem magamnak. Pont annyi maradt mindig meg, amennyi pótolta a közben eltűnt többit. Természetes kiválasztódás, tudod...
2015. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Azért néhány ember itt nagyon nagyon el van tévedve...

Emberek, akik azt mondják, hogy a macskának kell a szex meg a gyermekvállalás! Láttátok már kandúr macska péniszét akció közben? Tüskés, horgas, a nőstény macskának brutális fájdalmat okoz vele. Nem azért csinálják, mert orgazmust érnek el, hanem azért, mert az ösztön és afajfenntartás ezt hozza ki belőlük. Az állatok rohadtul NEM ÉLVEZIK a közösülést, nem úgy vannak, mint az emberek, az egyetlen állat a delfin, amelyik képes orgazmusra! (A hím egyedek ejakulálása sem egyezik meg az orgazmussal!) Szerintetek egy nőstény macska mért visít keservesen közösülés közben? Hát nem az élvezet miatt...Megnézném a kedves válaszolót, mikor egy kaktuszt tömködnek belé, mennyire lesz szüksége utána intim együttlétekre...

Szüksége van gyermekvállalásra? Akkor 3-4 hónaposan, esetleg korábbanmégis mért hagyja ott a kölykeit teljesen egyedül, gondoskodás nélkül? Sok macska nemhogy otthagyja, de el is űzi magától... hát valószínű, baromi nagy szüksége van a gyermekvállalásra, tényleg... Ennyire nem lehettek buták, hogy azt gondoljátok, a macska úgy viselkedik, mint az ember, ugyanolyan érzelmei vannak...

Van 4 macskám, mind ivartalanítva. Kijárósok, most is épp itt játszanak a kertben. Tök vidámak, makk egészségesek, egyikőjük 17 éves, pedig nem panelban nevelkedik, nincs macskabiztos kerítes, se kifutó, szabadon jönnek-mennek (igaz, egy forgalomtól távol eső részen lakunk), élvezik az életet, ami számukra nem 3-4 év, tiszta sebesen, gennyes méhgyulladás nélkül, egy fél napra max elmennek, estére hazajönnek, pincébe bezárva alszanak (sok a róka felénk). Nem kell ahhoz bezárni egy macskát, hogy 3-4 évnél tovább éljen.

az ivartalanítas ellen meg ez a legfőbb indok, hogy ellepnek az egerek? Emberek, voltatok menhelyen életetekben? Voltatok a noé honlapján, néztetek macskamentős oldalakat facebookon? Ha most az összes gazdis cicát ivartalanítanák, még mindig maradna 2-3x annyi ivaros macska, akár kint a szabadban, akár menhelyen, hogy siman túlszaporodnak. Az enyémek ivartalanítottan fejenként 2-3 egeret, madarat, nyestet, patkányt hazahoznak naponta. A környéken 3an tartunk macskát, 7 háznál vannak tyúkok, disznók, amiknek a kajájara simán rámennek a rágcsálók. Hármunk macskái rendben tartják a környéket, nem lepnek el minket a dögök, pedig nem szaporodnak agyon vissza a macskák. Ha tojtok kifizetni pár ezrest egy macska ivartalanítására, akkor írjátok azt, ne keressetek hülye kifogásokat és írjatok ide világrengető hülyeségeket!

A macska ketrecbe zárásával én sem értek egyet, bár ha olyan helyen laknék, ahol napi szinten gázolnak el macskákat vagy valami, akkor nyilván más a helyzet.

De azért tényleg, gondolkodjunk már kicsit, imádom a macskákat, mindent megteszek értük, de ne kezeljük már úgy őket, mint az embereket, ők mégiscsak állatok!

Teszem hozzá, most is itt van velem 3 kb 2 hetes cica, zacskóba csomagolva dobták ki őket, menhelyi önkéntesként ideiglenes befogadó vagyok, nevelem őket, míg örökbe nem adhatóak. Esetleg ha több ivartalanított macska lenne, a picik anyja nem lett volna vemhes... de az már kit érdekel, hogy a ti felelőtlenségetek miatt más költi a pénzét, idejét, energiáját... Természetes kiválasztódás, mi?!

2015. ápr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nos...mindenkinek más a véleménye nyílvány. De ha esetleg haza tér a cicám (amit remélek) akkor nyugodjatok meg mert ha terhes akkor nyílván már megszüli a kiscicákat és keresni fogok nekik gazdát. Van már egy cicánk ( eltűnt cicu anyukája) és az ő gyerekeinek is találtunk gazdát, megjegyzem kinti cica az egyik (közeli ismerősnél van) és makk egészséges és boldog.
2015. ápr. 2. 16:30
 14/26 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy én az ivartalanítást jónak tartom. Az anya cica is ivartalanítva van és sokkal nyugodtabb-kiegyensúlyozottabb.Ráadásul nem falun élünk úgyhogy a rágcsálók bizto nem fognak elszaporodni.
2015. ápr. 2. 16:34
 15/26 anonim ***** válasza:
32%

Az ösztön mégis ráviszi a nőstényeket is a szaporodásra. :) Az én anyamacskámat nem lehetett bent tartani, és ahhoz képest, mennyire rossz volt neki, fogadott sokszor 4-5 kandúrt is, ha nem engedtük ki, meg volt bolondulva.


A szabad élet igenis kell nekik. És ha csak az tartana macskát, aki úgy tartja, ahogy itt egyesek leírják, ivartalanul, zárt kertben, csak olyan helyen, ahol 0 a forgalom, sőt kutya sincs a környéken, akkor nem lennének macskák.

Egy dolog, hogy te olyan helyen laksz, ahol nincs nagy forgalom, de a macska több kilométert is bejár. Hacsak nem tanyán élsz az Isten háta mögött, megnézem, hogy nem jutnak autóút közelébe. De megölheti a kutya is, de gondolom, azon a csodaföldön még macskaölő kutyák sincsenek. De leesik a háztetőről, beszorul egy kerítésbe, csapdába lép a falu határában, és még sorolhatnám, hányféle veszély leselkedik rájuk.

2015. ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Valóban, kutya elkaphatja, sőt, ahogy írtam, nálunk a rókaállomány is tartogat némi meglepetéseket. És érdekes módon itt, csodaföldön, az ivartalanított macskák nem mennek kilómétereket, mivel nem hajtja őket a szaporodási ösztön. És jól írtad... az ösztön ráviszi őket. Érdekes, az ivartalanított macska (petefészek ki, hormonműködés leáll) nem veszi fel a kandúrt... Ha olyan nagy szüksége lenne a párosodásra, akkor nem gondolod, hogy ivartalanítás ide vagy oda, akkor is várja a kandúrkát? Ha valóban akkora élmény lenne számára, akkor foglalkozna azzal, hogy "hábasszus, nekem nem is lehet kölköm, mindegy, azért kell a kandurrantyú"... Magad ellen beszélsz, a felelőtlenségedet hülyeséggel akarod magyarázni... És akkor arról ne is beszéljünk, hogy az így tartott macskák többségét nem az autó üti el, nem a kutya vagy éppen a csapda fogja meg... Tudod mi nyírja ki őket? A leukózis meg a kezeletlen AIDS, ami mind azért terjed, mert a gazdákat rohadtul nem érdekli a macska élete. Ne akard már megmagyarázni, hogy egy macskának jobb, ha állandóan azon kattog az agya, hogy párosodni, párosodni, párosodni, amit az ösztön hoz ki belőle, mikor járhatna azon is, hogy na most melyik levelet kapjam el, vagy melyik társammal játsszak egyet... Te hogyan élnél szívesebben? :)
2015. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.

# 12/16 Időpont ma 14:59


"Az állatok rohadtul NEM ÉLVEZIK a közösülést, nem úgy vannak, mint az emberek, az egyetlen állat a delfin, amelyik képes orgazmusra!"


Minden kötekedés nélkül az ember szerinted mi? Növény vagy gomba? Csak azért kérdezem mert nem az állatok országához soroltad. Vagy mik vagyunk szerinted?

2015. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17%

16: Egy biztos, én nem akarnék kiherélt/ivartalanított emberként élni a kis biztonságos lakáskában, ahol egyetlen dolgom várni, hogy gazdi kipakolja elém az alutasakos macskakaját. :)

Mondom: kár, hogy a macskákat nem lehet megkérdezni. Csak lesznek az önző gazdik szórakoztatóeszközei panellakásban, és senki sem kérdi meg, jó-e az úgy nekik.

2015. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Tény, rendszertanilag az ember az állatok országába tartozik. Mégis jelen kérdésben szerintem nem a biológia szerinti rendszertan szerint vizsgálandó az "ember", mint élőlény, mivel ezen kérdésben az "ember" nem mint ösztön vezérelt lény jelenik meg a többi "állathoz" képest.


De jó, akkor ha így jobban tetszik, az állatok országába tartozó többsejtű élőlények közül az ember, mint faj, és a delfin, mint faj képes orgazmusra.

2015. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
41%

Drágám, már máshogy nem tudom elmagyarázni, az, hogy te egy 0 vagy szövegértésből, az legyen a te bajod... Azért megpróbálom a te szinteden is elmagyarázni:

Nem a macska bezárása mellett érvelek, ahogy írtam, az én macskáim is a jelen pillanatban is kint szaladgálnak, szabad a tér előttük, se macskabiztos kerítés, se ketrec. Nem panelban élek itt csodaföldön, ahogy nevezted, hanem falun. Ivartalanított cicáim életkora: 17, 14, 6, 6 év. Épp ugyanolyan veszélyek lesnek az én macskámra, mint a tiédre, itt is vannak kutyák, itt is van erdő, igaz a csapda illegális, de biztos vagyok benne, hogy van. Érdekes módon az általad megjelölt 3-5 évet minden általam tartott macska túlélte a tieiddel szemben, aki esetében a macska fogyóeszköz. Teszem hozzá, a macskáim nem alutasakost kapnak, mert szemétre nem vagyok hajlandó pénzt kiadni, minőségi száraz tápot esznek házi koszttal keverve + az általuk összefogdosott minden finomság.

Úgyhogy nekem ne a panelkuckó macskákkal gyere, már többször leírtam, hogy én egy macskámat se zártam négy fal közé (hazudok, a három szopis még nincs kint), sőt, még írtad is, hogy ki merem engedni, mert itt nincs nagy forgalom, szóval azt se tartom kizártnak, hogy a pici agyad feldolgozta az infót... Ezzel a panelos támadással viszont beismertél mindent, másba már nem tudsz belekötni, nekem van igazam...


Jah és csak úgy mellesleg... az ivartalanítással nem kötik ám be a lyukat és nem vágják le a fütyköst, szóval a párzás lehetősége adott, csak a kölykök nemzése nem... Akkor minden szerencsétlen nő, akinek valamilyen úton módon nőgyógyászati műtétre (a gyengébbek kedvéért kipakolásra) volt szüksége, vagy minden férfi, aki vazektómiát (szintén a gyengébbeknek: ondóvezeték elkötése) az nem teljes férfi vagy nem teljes nő? Nem élhet többé nemi életet? Okoska :)

2015. ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!