Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt és kölyök macska...

Felnőtt és kölyök macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Két éves ivartalanított, lakásban tartott kandúrom mellé szeretnénk hozni egy kislány cicát.

A kicsi egyik ismerősöm házához szegődött, aki sajnos nem tudja megtartani mert van már 3 másik macskája. Nem tudjuk mennyi idős lehet (olyan 3-4 hónaposnak tippelem) de nagyon rossz körülmények között élhetett eddig. Csont sovány, bolhás és férges volt, a bolhákat és a férgeket már sikerült kiirtani, kicsi súlyt is szedett magára. Viszont nagyon fél az emberektől, egyáltalán nem nyit, játszani nem mer. Simogatást megengedi ha nem megyünk hozzá túl közel. A macskákat viszont imádja. A problémám igazából az , hogy az én cicám pici kora óta nem látott macskát és félek a reakciójától. A kicsi viszont csak a többi macskában bízik sokkal magabiztosabb ha egy másik cica is mellette van. A kicsit is lakásban tartanánk ivartalanítva, oltva stb.

A kérdés igazából az lenne, hogy hogyan mutassam be őket egymásnak? Napokig különzárni, hogy szokják egymás szagát sajnos nem tudom, mert szinte teljesen egy légterű a lakásunk, a fürdőbe meg nem szeretném bezárni a kicsit.Egy macska aki eddig kint bolyongott milyen könnyen szokja meg a benti létet? Bármilyen ötletet szívesen fogadok, hogy minél stresszmentesebb legyen a dolog a cicák számára.

Előre is köszönöm.


2015. ápr. 3. 11:22
 1/1 anonim válasza:
Én is egy kétéves ivartalanított macskát szoktattam össze egy kiscicával. Az a legfontosabb, hogy egy ideig ne etesd őket egyszerre. Az a jó, hogyha kizárod a szobából a kiscicát, és előbb a nagyot eteted. Ne lepődj meg, ha az elején még fújnak egymásra, és ugyan annyit foglalkozz velük!
2015. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!